Mazanie chybových kodov princíp ukladania chýb

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Mazanie chybových kodov princíp ukladania chýb

Príspevok od používateľa salomen30 »

Viete mi niekto páni vysvetliť ako funguje v novších Renckoch ukladanie a mazanie chýb ECU.Konkretnejšie káblom ELM327 nájdem chybu odstránim ju nejakým softom napríklad Scanmasterom.O.K.pamať závad čistá.Potom to prejdem napríklad na Delphine a tam ju opať nájde.Vie mi to niekto vysvetliť ako to funguje?A teda je tá závada zrušená už po vymaze ELM-om alebo až Delphi alebo trebars Clipom?Vďaka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi nie je soft ako soft.Aj okrem tejto oblasti sa niektoré diagnostiky tvária že vykonali úkon (napr.základné nastavenie) resp. nehlásia že ho nevykonali,ale reálne naozaj nie je vykonaný.Som zástanca myšlienky že radšej žiadny soft,a keď už má byť,tak poriadny.Všetko čo je univerzálné,tak nič nezvláda poriadne a čosi ako bonus vôbec.Proste na diagnostike záleží a robiť diagnostiku šelibárzčím je lepšie ju nerobiť vôbec,to je ako robiť intarziu sekerou.
Ak tabulu zotrieš,zbytočne príde ktokoľvek,už ju nik a z ničím ani ďalekohľadom neprečíta.Čo je zotreté,je zotreté.To je vlastne odpoveď.Tváriť sa že urobíš a reálne urobiť sú dve veci.Čo si iba teraz tak uvedomujem,býva ešte okienko z otázkou na archívovanie zápisu chyby a upozornenie že sa všetky údaje nezvratne stratia,ak sa výmaz urobí. ELM mi raz dotiahol syn do domu a skoro som ho aj s ním vyhodil
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Otázka je čo to nie je trvalá závada
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Je to cerveno oznacena chyba current fault P0313
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak mi zmaže iba časť chybových kódov tak o tom okamžite viem
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Budem detailnejsi.Robil som vyfuk mal som odpojenu zadnu lambdu.Zabudol som zapojit a presiel som tak asi 30 kilometrov.Motor isiel potom zacal cukat isiel na chudobnu zmes.Potom mi to doslo zapojil som ju naspat a hodil na graf lambdy chudobna zmes stale 0.1 V .Chyby ECU vypadky zapalovania sviecky zaliate.Vymazal som ich iba ELM-om.Ostala uz len chyb P0313 a chod stale divny.Tak dufam ze nebudu podpalene ventily.Uvidim zajtra spravim relatvnu kompresiu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nemôže mať súvis zo zadnou sondou doslovne žiadny.Myslím to že sú uliate sviečky a pod. prípadne výpadky zápalov a pod.Na to je druhá sonda velmi maličký pán aby do týchto vecí vedela zasahovať.Dokáže síce vysvietiť kontrolku,ale napr ja ju ignorujem osem rokov kedže dostala zásah pri nehode.Viem o nej ale kašlem jej na hlavu ..lebo si to môžem pokojne dovoliť.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Zmeral som dnes tlak paliva hodnota za chodu normalna ale rucicka kmita proste pulzuje.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Takže nakoniec cievka.To bolo návodou na diagnostiku cievky zmeraním odporu primáru aj sekundáru..Hodnoty samozrejme v norme.Na diagnostike vyhadzovalo chybu zapaľovania na 4 valci.Tak som išiel štandardným a najlacnejším postupom.Relatívna kompresia O.K.Mal som náhradnú palivovú lištu zo vstrekovačmi výmena- prestal kmitať tlak paliva ale pálenie bezo zmeny. Sviečky tiež bez úspechu.Zamieňanie cievky na ktorej vyhodilo chybu zapaľovania chyba sa sťahovala-Bingo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dobrý koniec - všetko dobré...na Silvestra o pohár naviac
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Na ten pohár sa nepresuniem až v Pondelok kedže nemám kde zohnať cievku až kým sa neotvoria obchody z predraženým Slovenským tovarom.Dúfam že v Pondelok inak pojdem na Silvestra oslavovať na biku. )))
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj mňa čaká pond. nákup ale tu veci našťastie dobre fungujú tak si obavu nerobím,len výnimočne niečo nedostanem okamžite ale až na druhý deň ráno.Cievky sú mrchy zákerné,hlavne ak sú priamo nad sviečkami
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Majiteľom Renaultov by mali jednu náhradnu cievku pribaľovať rovno v salóne...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných