Manuálna regenerácia DPF

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ja uz od VW necakam nic pozitivne. Budem ako oco13 - ked s tym prisli bude za tym dalsi podvod :-) A smejem sa ale bude. Tipujem ze zas vydrbali s niecim, zmensili DPF aby usetrili a ty si porad :-)

25 rokov ludom vysvetlujem ze naftovy motor v osobaku je cista debilita ktora nema ziadnu logiku. A to bol v case "spolahlivych" TD motorov. Dnes je to totalna idiotina na N-tu
Mozno by to malo zmysel vo velkych limuzinach ktore po starte motora urobia za den 1.000 km a to 300 dni v roku. Nemecka dialnica velkost S class tempomat 180 lebo setrime cas a cas su peniaze, zbytocne nezastavujeme na tankovanie, spotreba 12 litrov nadrz 120 litrov na jeden nadych 1.000km. Samozrejme pri 180 kmh by Sko pytalo cez 20 litrov benzinu cize denne sme usetrili 80 litrov cize 130 eur x 300 dni = 39.000 eur doma za jeden rok cize za 3 roky je na nove auto.
Nie ze si prdka dedko do kostola a nazad 1.9tdi lebo "setrime"... Naprdka rocne 3.000 km a usetri velke hovno, v servise necha tolko ze sa mohol vozit na 5.0i V8 a este by usetril...
A ked dedko startuje v nedelu o 6.00h bo nevie spat a niekam ide tak zobudi 20 ludi na sidlisku lebo TDi nastartovalo ...
Rovnakych 25 rokov uz Toyota ukazuje ze je cesta a to hybridna...
Ale Europan nie, najprv nakupime TDi a potom vymyslime zelene zony bo to skodi ...
Jebnuty svet...
Kolko osobnych dieslov jazdi v Japonsku ? Australii ? Amerike ?
Japonci si klepali na čelo ze Europan chce diesel...
Najprv ani neverili ze to fakt a Europa ich doslova donutila vyrabat ... V tomto sme jedini najjebnutejsi kontinent...
Nechapem ze dodavky do 3.5t uz davno nemaju hybrid. Chodia mi tu kurieri, motor 5 minut naprazdno lebo nestihaju opravovat starter a dobijat baterku. Hybridna dodavka mala byt povinna pre vsetkych kurierov v meste. Mala by nizsiu spotrebu ako teraz nafty a nedymila by neklepala a vodic vysmiaty jak leco lebo automat a servis by bol len o podvozku...
Samozrejme ak by hybrid nebol made in France
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa seven549 »

novinka to nieje v usa to maju kamiony uz roky rokuce takto vypaluju dpf ked stoja niekde na dialnici na parkovisku napr pauza alebo sofera caka odpocinok.

europske s tym prisli neskor.

taky gombik by uz bol davno na kazdom aute. v osobaku to bolo nutene aby sa to robilo mimo mesto a nedialo to co teraz bude.

pod balkonmi budu vrcat a vypalovat dpfka rovno ludom do nosa.zacnu ohlasy este tvrdsie a mame to tu co vw chce. dizle znicit a nasekat elektrovozitka.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa dreeevo »

Peterson a čo sa tomu dedkovi posere na tom TDi ? že ho to bude stáť toľko ako prevádzka 5.0 V8 ? ( v rodine mám jedno bmw 540i tak to viem celkom reálne porovnať)
Môj strýko sa pred 20 rokmi buchol po vačku a ako jeden z prvých u nás v dedine si kúpil octávku rotačku 1.9 tdi 66kw. Ročne na tom najazdil cca 10 000km a len nedávno šla z domu s 200 000km. Turbo pôvodné, spojka tiež, vstreky a čerpadlo tiež. Jediný výdaj bola váha vzduchu a nová vákuová pumpa.
A pokiaľ tam človek neleje olej z hranoliek a hydroštely nie sú po smrti tak sa žiadne budenie ľudí na sídlisku sa nekoná. Ale taký 1.4 16v 55kw benzín od VW, to je iný klepot za studena :-\
Prečo dodávky nemajú hybrid ? lebo cena a servis.
Stačí, že si pozreš, ako vyzerá hybridný modul P2 vsadený medzi motor a prevodovku a pochopíš, že ekonomika nepustí. Zložitý produkt, ktorý si nechá dodávateľ patrične zaplatiť.

https://www.schaeffler.us/CONTENT.SCHAE ... /index.jsp

Hybridný modul netreba servisovať ? Ale treba (chlapci zo schaeffleru by ti vedeli rozprávať) :40bd:

Ináč všetky dodávky v mojom okolí sú euro V alebo VI takže klepanie a smrad (dym) nehrozí
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa peterson999 »

dreeevo napísal: 27.01.2022 22:01 Peterson a čo sa tomu dedkovi posere na tom TDi ?
Vsetko lebo dedko kupi ten vergel nie od toho dedka co spominas s nabehom 200.000km ale s nabehom blizkym 500.000km akurat v BBB a na tacho svieti 180.000km
Uz pumpac 77kw mal dvojhmotu a ako vacsina vie, ta nevydrzi na furt.
Kamos kupil O1 lebo chcel 4x4... Velmi pekna, zachovala 240.000km priam zazrak z nebies.
Len ju domov dotrepal, hned oleje, rozvody ved jasne treba = 540 eur. Pyta sa ma ze nejako raz ide raz nejde a ked nejde zadymi = uz chysta dalsich 500 na turbo. Nesadol som tam radsej, lebo je predpoklad ze ani spojka nebude najlepsia - mensi najazd = kratsie trate + 4x4 = rychlejsia smrt... To bude tak 700. Jasne ze nema nove pneu ani brzdy ani vlastne asi nic. Jazdit bude dedo na chatu, cize onych 3000 km rocne...
Takze okrem auta s prihlasenim skoro 3000 vlozi predtym ako to bude pojazdne este 1000 a myslim ze do roka a do dna dalsich 1000 ...
No a k poctom 1000e prvy rok, 1000e druhy rok.
To je rocne 1000e
Palivo 30x7x1.5 = 315e / rok
Servis 1.000 / rok
PZP 100
Spolu 1415e / rok

Teraz V8 :
Palivo 30x15x1.5 = 675e / rok
Servis 500 / rok
PZP 150
Spolu 1.325 / rok

Predpokladam ze na V8 nemeni rozvod lebo ma retaz, nema turbo ... Jasne vyskocit tam moze nieco ale ak si da zalezat pri kupe, myslim ze 10 rokov a teda 30.000 km vydrzi vsetko, vymeni pneu a casom drobnosti. A vozi sa v uplne inom vesmire.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Podla mna dobra vec, konecne to prichadza aj do osobakov
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa mhlavaty »

peterson,zase ťa chytila rozprávková nálada.Operovať tým aké blbosti ľudia porobia a ako na to doplatia je tragikomédia na slovenský spôsob.Poviem ti ako to vidím.Kupujú auto a myslia si sú nad vecou a ako tomu oni rozumejú.Pýtať sa ani za boha.Dokonca ani vtedy ak majú rovno pod nosom človeka najpovolanejšieho na takú odpoveď,tj vo vlastnej rodine.
Potom sú taký ktorý si pomoc pri kúpe vybavia,ale aj napriek tomu že sa dozvedia o aute všetko zlé ho kúpia.Rozum sa zastavuje,ale iba malá čiastka poďakuje,prípadne si zaplatí poradcu a hľadá ďalej.Samozrejme dlho,ide od auta k autu až niektorý podľahnú a kúpia nakoniec bez poradcu.Len malá časť ľudí vytrvá a na konci kúpy super kus.Za posledný rok dvaja takto kúpili výnimočné kusy,ale vždy tomu predchádzala trpezlivosť a rozumnosť kupujúceho.
Už sa tu objavilo kadečo,rady ako pred kúpou urobiť aspoň čosi čo zvládne aj neodborník,ako urobiť jednoduchú vec z vysokou výpovednou hodnotou v akom stave je kupované auto.No ak ani po takom sa neozve jediný,ani jediný čo by sa opýtal na podrobnosť,znamená to jediné,že každý všetko vie a pomoc nepotrebuje.Dedko či nededko,každý sa dostane presne do takej šlamastiky ako si sám vyrobí a teda aj zaslúži.Lebo rozumný ide do dažďa a si berie dáždnik.Hlupák zmokne.Na vine je dážď.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Pridám aj ja skúsenosti... V práci (kovosrot) máme nakladace Terex Fuchs mhl 350,motor Deutz samozrejme s dpf a ad blue, stroj pracuje v ustálených maximalnych pracovných otáčkach prakticky celý deň a aj tak sa dpf neregeneruje tak ako by malo, je to stále o tom istom, ze funglovka stroj ked príde pár týždňov všetko v poriadku a potom kolotoč problémov s regeneráciou, ktorá prejde do núteného vypálenia cez diagnostiku a po skončení záruky sa nútene vypáli DPF kladivom priamo servisaka 😁
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa peterson999 »

mhlavaty napísal: 28.01.2022 09:44 podrobnosť,znamená to jediné,že každý všetko vie a pomoc nepotrebuje.Dedko či nededko,každý sa dostane presne do takej šlamastiky ako si sám vyrobí a teda aj zaslúži.Lebo rozumný ide do dažďa a si berie dáždnik.Hlupák zmokne.Na vine je dážď.
Uplne si vystihol slovensku realitu.
Mal som taku chut vyskusat poradenstvo pred kupou, tak som si zamerne pytal len 20 eur aby som zistil ze ci to je fakt o cene alebo tuposti. Cena bola s dopravou. Zaujem MINIMALNY a to som dal oslovit cielovu skupinu. Skoro nikto nič. Mizive %. Skusil som, pochopil som. A ze doma nikto nie je prorokom plati na siroke okolie nielen rodinu :-)
Takze overil som si "zaujem" cudzich aj svojich a ostal som pri tom, ze robim obhliadku raz za uhorsky rok a beriem 100 eur / hod. Ak sadnem do svojho auta +50 startovne + 1e/km. Kto si ma objedna, vie preco to robi. Chodim na odporucanie znamych a mojich zakaznikov. Bavi ma viac stretnut toho cloveka co si toto objednal ako ten zisk.

A aby si ma lepsie pochopil - ja som clovek ktory vytiahne motorku v najvacsej burke a lejaku len preto aby vyskusal ake to je. Pre bezneho cloveka som skratka nepochopitelny. Skoda ze pri nepochopeni nepadaju otazky ale urazky. Ale zvykol som si. To som napisal ako reakciu na ten dazdnik :-)
Neviem ako to robim, ale dazdnik som mal volakedy v kazdom aute, doma aspon 3. Prisiel som na to, ze ho nutne potrebujem 1-2 raz rocne. No a vtedy ho jednoducho nemam :-) Posledne hlasili ze je predpoklad dazda pocas F1 (Hungaroring 2021). Nabalil som dazdnik pre seba aj syna. Kedze trebalo ist peso kilometer tak som sa na to vykasla a nechal v aute. Jasne ze hned pri starte F1 zaprsalo (aj sa tam porozbijali formulky) ale hned na to prestalo. Tak som to uzavrel s tym, ze sa mi dazdnikmi absolutne neoplati zaoberat a uz dazdnik do ruky nechytim a radsej zmoknem :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa achada »

Tak uz sa necudujem ani tvojim nazorom na kovid - ked je raz clovek tak sprosty, ze namiesto toho, aby si zobral dazdnik, radsej zmokne a potom v mokrych veciach riskuje prinajlepsom nachladnutie a to nielen svoje, ale aj synove, a este je schopny si to aj obhajovat ako je on iny a teda vlastne genialny, len ostatni to nevedia pochopit, tak ano, pochopenie, co je to kovid je naozaj nad jeho schopnosti a je ovela jednoduchsie si precitat nieco na facebooku kde to podobnym pacientom vysvetlia ovela jednoduchsie - tak, ze su to schopni pochopit. Sice uplne odveci, ale myslia si, ze chapu a ze su genialnejsi ako tisicky studovanych a 28x mudrejsich ludi.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa peterson999 »

achada napísal: 28.01.2022 12:26 Tak uz sa necudujem ani tvojim nazorom na kovid - ked je raz clovek tak sprosty, ze namiesto toho, aby si zobral dazdnik, radsej zmokne a potom v mokrych veciach riskuje prinajlepsom nachladnutie a to nielen svoje, ale aj synove, a este je schopny si to aj obhajovat ako je on iny a teda vlastne genialny, len ostatni to nevedia pochopit, tak ano, pochopenie, co je to kovid je naozaj nad jeho schopnosti a je ovela jednoduchsie si precitat nieco na facebooku kde to podobnym pacientom vysvetlia ovela jednoduchsie - tak, ze su to schopni pochopit. Sice uplne odveci, ale myslia si, ze chapu a ze su genialnejsi ako tisicky studovanych a 28x mudrejsich ludi.
Chcem ta poprosit aby si kovid nesiril do kazdej temy.
Bolo teplo cize nehrozilo prechladnutie a utekal som kupit (nakoniec zbytocne) tie smiesne lacne cinske jednorazove prsiplaste, cize SOM SA ZARIADIL lebo mam nielen vysoke IQ ale aj rozgove kapacity a nechcel som prechladnut a sposobit prechladnutie synovi. Ked nevies, pytaj sa, mudry sa pyta, hlupak vie vsetko a hlavne nakydat dopredu... Skus sa preradit, mas na to - verim ti. Inak iba asi 30% ludi malo riesenie proti daždu ako ja a ostatok tam stal len tak na dazdi. Dazd nebol silny a za par minut skoncil. Nikto koli tomu neumrel. A dokonca tam neziadali ruska ani ockovanie a ine veci. Ludia chodili hufne, nebali sa, jedli, pili, tesili sa a fandili. Syna stvalo ze Max mal nehodu a nevyhral. Aj formula je dnes o biznise a nie o zavodeni ale tomu by si tiez neveril tak si usetrim riadky.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa achada »

No vidis, tomu by som napriklad nemal problem uverit. Lebo tie miliony tam nikto nevraza len tak z roztopase.

A ked napises, ze si si nevzal dazdnik, ale si radsej zmokol aj so synom tak co si mam o tebe mysliet? Potom pre zmenu napises, ze si mal prsisplast. A na tej motorke v najvacsej burke si mal na sebe co?
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa a566 »

peterson999 napísal: 27.01.2022 18:42 Ja uz od VW necakam nic pozitivne. Budem ako oco13 - ked s tym prisli bude za tym dalsi podvod :-) A smejem sa ale bude. Tipujem ze zas vydrbali s niecim, zmensili DPF aby usetrili a ty si porad :-)
keby fanatikom, vag samotny nasykal do polievky, tak este ho pochvalia ze aka je fajn tepla.
dieselgate bol celosvetovo nepripustny prieser, pretoze dieselove emisie su potvrdeny karcinogen.
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa stano31 »

Takze overil som si "zaujem" cudzich aj svojich a ostal som pri tom, ze robim obhliadku raz za uhorsky rok a beriem 100 eur / hod. Ak sadnem do svojho auta +50 startovne + 1e/km. Kto si ma objedna, vie preco to robi. Chodim na odporucanie znamych a mojich zakaznikov. Bavi ma viac stretnut toho cloveka co si toto objednal ako ten zisk.
Peterson , nejaky si drahy , vies ludia by si aj zavolali odbornika na obhliadku , ale ked ma ma dat clovek dalsich 300 -400 eur za kontrolu ..a este ked nevie ci ten kybel kupi ..
ja som si objednal na jedno auto kontrolu , cena bola 300 plus nieco chceli za cestu , auto som nakoniec nekupil , lebo dedo ktory ho vlastnil v nom fajcil ako turek , prepaleny koberec od spaku , auto rok stalo v garazi , zospodu hrdzave .., toto som nevedel , kontrola sice bola urobena celkom fajn , nafotene , odmerany lak , historia cez web., ale kedze som ho nezobral tak fakticky nejakych 350 v minuse a bez auta.
ja nemam problem si zavolat niekoho na kontrolu pri kupe , ale za rozumnu cenu .
Inak s tymi dieslovymi autami s tebou uplne suhlasim , nechapem tuto naftovu maniu v EU , kazdy diesel lebo spotreba , a potom si prdka po meste do Tesca a do roboty 5 km , maximalne do susednej dediny , na takych trasach sa motor nema sancu nikdy zohriat , ale ludom nevysvetlis..., potom ma auto 50 000 a zrazu treba vstreky menit , motor totalne zaneseny , egr , dpf upchate a podobne chutovky .. :200: lol
keby som na to mal ,okamzite beriem hybrida , taka corolla s hybridom :2f93: :o , ale nie su bubaky , tak musi stacit stary ojazdeny benzin..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa oco13 »

Stano jazdím na aute v cene tvojej obhliadky a nemám problém. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa achada »

stano, kolko je pre teba adekvatna cena za taku sluzbu? Kolko by si si za nu pytal ty?

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní