MAN TGL a M-B ATEGO zivotnost motora,vymenne limity olejov

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

MAN TGL a M-B ATEGO zivotnost motora,vymenne limity olejov

Príspevok od používateľa meeo »

Zdravim a pozdravujem,pani! Mam takeho chrobaka v hlave-Pracujem v medzinarodnej doprave a jazdim po unii s hore spominanymi vozitkami,a tak mi napada,ze ako to je s realnymi zdravymi limitmi vymien motoroveho oleja.
Totizto,u nas na firme sa tvrdo presadzuje politika maximalnych vymennych limitov(100tis.km),s tym,ze ved pouzivame kvalitny olej(rimula,R6LM,10w40),su to take skorokamiony,a ze jazdia hlavne dialnice,tak to musi vydrzat.
Avsak!! MAN (cca 10ks na firme) ma velikansky problem prezit bez zasadnej motorovej poruchy hadam aj 200tis.km!Motorovu poruchu myslim mechanicku-loziska na kluke,turbo,zadretie,prasknutie bloku,hlavy,atd...
Naproti tomu Atega,(tiez tusim 10 ich mame) valia aj s tymito vymenami svojim traktorovym rytmom veselo dalej-uz mame aj veteranov co maju cez milion,a klopkaju si svoje stale bez poruch dalej.
Preto sa pytam,co si vy (hlavne REALNI odbornici),myslite o kvalite lahkych nakladiakov MAN?Pripadne,mohlo by pomoct znizit limity dajme tomu na 60-80tis.km?
Oba voziky maju zhruba rovnake motory- 4,8l 16v,stvorvalce,180kw,common raily,euro 5,man ma egr,M-B scr,tak preco tak zasadne rozdiely?
Doplnim ze tahame vleky - 3,5t, cela suprava ma 12t celkovu vahu,malokedy pretazene. Dakujem za nazory.
p.s.samozrejme,autorizovane servisy zhodne tvrdia,ze to je uuuuplne ale uuuplne oukej,ze nic netreba menit =) !!!,limity su dobre.
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no s tymi vymenami to netreba prehanat radsej vymenit 2x ako ras odfajcit motor turbo a ine veci,v podstate si si aj odpovedal sam tiez je to aj o type auta mercedesy nemyslim len nakladne ale aj osobne ked sa staras tak odvrkaju veela km co mozno ine motory nevydrzia ,tiez mam veterana ifu r.76 pracuje pomaly kazdy den a keby som nemenil olej filtre asi by sa tazko dozila takeho veku a nemyslim ze tie nove motory budu drzat tolko rokov ako stare klasiky,a kym pojdem do dochodku este nieco odvrka moja ifka lol este k tym servisom najradsej by ta tam videli kazdy den naj maju co ctovat,preto ti tvrdia ze vsetko je v poriadku vedia preco asi :40bd:
CODE
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 18.12.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CODE »

Mám tiež jedno Atego a ostatné Renaulty.
U mňa je limit na olej 45-50 tis km,je jedno či je 4-valec,alebo 6 valec
Tiež dávam 10W40 ,píšu že na 60 tis km ale mne sa to zdá strašne moc.Hovorím 5Ok je max.nie to 100 tis km,to si neviem ani predstaviť, to je hotová vražda pre motor.
Všade znižujú prevádzkové náklady ale na úkor oleja,ee
Čo ušetrím 100 Eur na 50.000 km ???
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

100 000km je strasne vela,moze byt olej akykolvek,brat ma many ale TGS a TGX,ale urcite nemeni oej po 100 000km :::
A4 3.0Tdi 2013 180kw
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ja osobne som toho názoru, že každý je rád v čistom a takisto aj motor je rád v čistom a za čistotu sa rád poďakuje dlhšou službou.

nejazdím kamióny, ale prekvapilo ma, ako si opísal problémy na manoch pri takom malom kilometrickom prebehu... žil som v tom, že takéto niečo musí dať prvých 500 tisíc bez šahnutia.

osobne na svojich autách mením olej každých 10 tis km
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

man TGS-140 000,novy voz ale zatial nic sa nestalo
man TGX-360 000,a tiez v pohode beha bez problemov, teraz som volal s bratom tak interval 40-45tisic,tak asi preto zatial drzia.
tie vase many asi preto tak odchadzaju motory,lebo ten interval je postaveny na hlavu
A4 3.0Tdi 2013 180kw
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

zapletiem tu trocha aj Iveco kedže ja mam skúsenosť práve s nim .

Iveco EuroCargo 240E12 takže 12 tona . Motor super aj po 750 000-km no po 700 000-km začali odchádzať ložiska , prežrala sa pal. hadička , prevodovka sa robila pri cca 550 000-km - nešiel zaradiť 4 a 5 prev. stupeň , sem tam niečo s elektrikou ale prevažne sa to po čase samo opravilo :-) jednoducho IVECO :-) . Na servis sa v danej firme kde som jazdil kašlalo . Olej v motore sa menil po 60 000 - 100 000-km podľa nálady majiteľa . Auto v zime aj v extrémnom chlade štartovalo bravurne !!!! pri -30 stupňov štartovalo ako keby zima nebola . Spotreba oleja bola len minimálna poviem to tak po 70 000-km už trebalo čosi doliať ak by sa menil olej po 40 000-km tak by sa ani nespoznalo že niečo ubudlo .

No a musím pochváliť aj novu Aviu rady D - 400 000-km a zatiaľ takmer nemala poruchu okrem drobnosti a pravidelnej údržby . Akurát ložiska kolies (predok) po cca každých 150 000-km .

MAN bol na firme akurát ťahač TGA a ten držal poctivo ale mal len niečo cez 300 000-km .
efendy69
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 09.10.2011 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa efendy69 »

TGA 410 euro3 - olej menený každých 80.000km (Rimula R5)

pri 1.200.000 GO motora
momentálne cca 1.600.000km :2f93: a ťahá denno-denne 24t nákladu
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

To Hyundai1 Vieš prečo tie motory tak držia? Lebo je to Cummins. Takže to je ok.

A tie ložiská je taká jedna veeeeeľká sranda :))) Totižto predné náboje aj s ložiskami sú zo 75, a pchajú ich aj do 120!!! Tak je viac ako isté že nevydržia na 12 tonke to čo na 7,5 :)))

Poznám firmu, kde majú dve 120 a jazdia len po SK v rozvoze. A tie ložiská menia každý rok (ďaleko pod 100tis.km).
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný