Mäkší brzdový a spojkový pedál po STK/EK

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Mäkší brzdový a spojkový pedál po STK/EK

Príspevok od používateľa paluk3 »

Ahojte, chcem sa Vás spýtať ohľadne brzdového a spojkoveho pedálu.

Pred STK mi brzdový pedal zaberal už niekde v cca 3/4 a bol tuhší, no po kontrole jak som nasadol do auta, tak ma prekvapilo, že pedál bol o niečo mäkší a zaberal cca až v polovičke. Mal som možnosť vidieť celú kontrolu, nerobil nič s brzdovou kvapalinou určite, ale klasika test brzd robil, čo na kontrole sa robí.

Spojkový pedál mám pocit, že tiež je akoby "voľnejší", ale zaberacia poloha ostala OK.

Neviete mi prosím poradiť, čo sa mohlo zmeniť, resp. ako vyriešiť tuhosť brzdového pedálu? Vďaka.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Pri TK sa brzdy vyuzivaju na maximum, ceze tlak kvapaliny v brzach je vypeckovany na maximum. Pravdepodobne nieco povolilo. Takto od klavesov ti to nik nepovie. Skus sa v prvom rade pozriet, ci sa ti tiahla rucne brzdy na zadnych strmenoch vracaju tam kam maju.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Súhlas.Technik musí mať na pedáli snímač tlaku stlačenia a rozhodne brzdí viac než gazda v bežnej premávke.V podstate povolí čo nie je úplne 100% a to býva najčastejšie hlavný brzdový valček.Ak majú napr zadné brzdy velký chod čelustí,medzi dvoma okruhmi dôjde k dorovnávaniu a tam kdesi je počiatok problému.Toto som zažil,technik doslova pretlačil pedál,skúška síce dopadla dobre ale zmenil sa charakter brzdenia už pri odchode z kanála.
paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paluk3 »

Nerozumiem, prečo tak silno tlačia ten brzdový pedál, veď ničia brzdový systém, nie? Nič no, budem musieť skočiť za svojim technikom.
Inak nemohol na STK pracovník to nastaviť nejak cez počítač - povedzme tuhosť bŕzd alebo niečo také.
Naposledy upravil/-a paluk3 v 29.08.2021 11:36, upravené celkom 1 krát.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Nie, nemohol.

Ako mal odskudat brzdy? Si normalny? Ak by to nezlyhalo tam, mohlo ti to zlyhat niekde dole z kopca. Bud rad ze sa chyba objavila na TK. Mal by si im este ist podakovat.
paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paluk3 »

Ako oni brzdia v poriadku, aj prudko som skúšal, len inde zaberajú ako som bol zvyknutý. Nie je nijak znížená účinnosť brzdenia, to by som tu nevypisoval už po fórach, ale už rovno by som šiel k mechanikovi.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Super, ze si vymazal typ auta. Doteraz ani netusim ci mas vzadu kotuce alebo bubny.

Takto chod za mechanikom nech ti to opravi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len nech robia a nech to zlyhá radšej tam ako na ceste.Čo je v poriadku to z tými skúškami problém nemá.Každý z nás v živote brzdil vyslovene kriticky z vypleštenými očami,a v mojom prípade ak by brzdy len trochu nesplnili ča majú tak ti nič nepíšem ale ožieram sa hore z Petrom
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Ak by ti to prdlo pri krizovom brzdeni tak by ti nevadilo, ze sa znici? Paneboze, co je toto za debilnu otazku cez pocitac nastavovat mechanicku vec? To uz ste ludia fakt taki komplet vypatlani?! :3c90:

Bolo to VW Polo.
paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paluk3 »

Prepáč @smarik, mal som pocit, že to nebola podstatná info z doterajších odpovedí. Aj vpredu aj vzadu kotúče mám a boli menené spolu s doštičkami na jar (cca máj). Pôjdem práve za ním, čo mi robil to, aby skontroloval, čo sa stalo, hádam to nebude nič náročné na diagnostiku.
paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paluk3 »

@achada - Samozrejme, že radšej na teste nech sa to prejaví, len na STK všetko OK a hneď pri výjdení z pracoviska zmena - to ma prekvapilo .. ale ďakujem za opýtanie, nie nie som vypatlaný, normálna otázka v dobe áut plnej elektroniky :-)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

"len ti brzdí inak" ak by si sa otočil a išiel znova na stolicu, tak to auto by znova prešlo.
Čo by si robil ak by si pracoval vo firme kde by sa ti každý deň ušlo iné z 50tich aut a každé by brzdilo inak, radilo inak, inde by zaberala spojka... atď.
Tu vôbec nie je chyba v aute, ale ty by si sa mal pozrieť do zrkadla a opýtať sa sám seba - patrím ja vôbec za volant? neublížim takto niekomu nevinnému?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paluk3 »

"Ďakujem" za serióznu radu, chcel som sa poradit aj na fóre, ale asi iba v prvých dvoch odpovediach som dostal normálnu radu a vysvetlenie, zvyšok urážky a arogancia. Ja som na nikoho neútočil, iba som sa pýtal. Otazkou je, či tvoja arogancia neškodí na cestách. Ďakujem tým, čo mi poradili normálne, zajtra zbehnem k mechanikovi, nech sa na to pozrie, tu už sa radiť nebudem, iba si tu dokazujú niektorí svoje ego.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To nie je seriozna rada, ale varovanie - ak zrazíš niekomu dieťa - lebo ti to"zabrzdilo inde" tak potom už bude neskoro.
Ja už som si vstúpil do svedomia a prestal som šoférovať (na cestách) skôr ako by som niekomu ublížil. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paluk3 »

No veď to riešim, inak by som na to kaslal, a povedal si, že asi to je normálne. Je víkend, tak som prvotné rady chcel nazbierať na fore, zajtra volám mechanikovi, aby sme to poriesili, zatiaľ autom nejdem nikam, kým sa na neho nepozrie. Čo je na tom zanedbanie? Ako ty by si konal cez víkend?

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní