Majitelia Jaguaru-koľko nás je tu?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Mne osobne sa nové XK veľmi páčí.Je určite krajšie ako rada 6 od Bmw.Ale treba ho vidieť na vlastné oči,fotky zavádzajú,na živo je krajšie.A je celé z hliníku čo sa podpísalo aj na hmotnosti.A v cenovej kategórii 20.000 až 25.000 eur nič lepšie nenájdeš.Z Porsche 911 996,Bmw 650i a Corvette C6 je Jag určite najkrajší a aj výkon cca 300 ps v pohode na cestovanie stačí.Môj názor....
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

či lepšie alebo horšie, to je citlivá téma a dalo by sa o tom diskutovať. Ja som dosť dlho zvažoval kúpu a viem, že s tými autami je to podobné ako s inými v danej triede. Jednoducho, čím viac vychytávok zvyšujúcich komfort, tým viac vecí, čo sa môže posraať. Čím komplikovanejšie závesy náprav, tým lepšie jazdné vlastnosti, t´ým väčšie šanca, že sa môže niečo ...ť. Zvolil som X 308 jednak preto, že sa mi najviac páči a považujem to ešte za naozajstný Jaguar. Noblesnú, luxusom voňajúcu športovú limuzínu. X300 som zvažoval tiež, no vo všeobecnosti sa 308 považovala za spolahlivé auto na rozdiel od predchodcov. No ani z predchodcov by som nemal strach. Dobré meno má aj XJ40 aj XJ6. Až na nejaké muchy s ktorými ak človek ráta, je to v pohode. XK8 do 2006 je krásne auto, ktoré sa ešte stále nepodobá na akýkoľvek Kórejský šport. Modernejšie Jaguáre si síce stále držia designovú úroveň, snáď mimo X-Type, aj keď je to stále auto, ktoré sa na nič nepodobá ak nerátame väčšieho brata XJ, no aj na nich sa podpísala nadvláda Fordu a hlavne trendy, proti ktorým sa nedá nič robiť. Lebo, ja som generácia, ktorá súčasný design ocení len s rezervami a dáva prednosť klasike z min. storočia. No nie sú všetci ako ja. Práve naopak, hlavne mladá generácia jednoducho žiada iné. Je to OK. Mne je to ľúto, zbytku sveta to vyhovuje a o tom to je. Hra na ozajstný a neozajstný Jaguar sa stráca niekde v dave a je nepodstatná až na malú skupinu nadšencov.

Trochu som sa rozkecal :-\ Chcel som povedať, že máš recht. Nemeckých premiových značiek je na cestách ako maku, nikoho ani nenapadne obzrieť za tým, lebo o to doslova zakopáva. No Jag je stále nevšedné auto, ktoré ešte dokáže vzbudiť pozornosť. Len nekupuj diesel. To bohorúhačstvo, dať do takého auta diesel. Zvuk V8 aj keď nenápadný (a tak to má byť) je to, čo robí radosť z jazdy.
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Jednoznačne benzín nakoľko to bude XK.Alebo XK R.Ako vravíš nmecké prémiové značky sú na každom rohu ale Jag nie.Nebude na každodenné jazdenie tak spotreba mi môže byť ukradnutá.Ale ak by som sa aj vybral na dlšiu trasu tak o spotrebe viem svoje nakoľko som vlastnil aj staršiu XK8.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mne sa extremne paci S-ko..le teda najst nieco s dobrym motorom a prevodovkou je naozaj zazrak... lol
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Kto chce opicu, musi mat aj na banany....tak to hovorieva jeden moj znamy a ja s tym 100% suhlasim......Inak k teme spotreba: ta 6 litrova V12-ka v Daimleri sa da veselo ujazdit za 14L v priemere, obratky furt niekde okolo 2000, motor prakticky nepocut. Iba pri prvom natoceni, kedy sa na chvilu roztoci s termospojkou hlavny vetrak.
Skratka luxusne vozenie na pekne dni, najma pre tych vzadu. O ich pohodlie sa o.i. staraju vyrazne dlhsie dvere ako pre prednych cestujucich....
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

scorpi4 napísal:mne sa extremne paci S-ko..le teda najst nieco s dobrym motorom a prevodovkou je naozaj zazrak... lol
S-ko sa mi páči tiež, no už je to dosť masovka. Asi aj preto sú také vychosnované. 3oj liter nebrať, údajne to nebol dobrý motor. Ak tak V8 4.0 a také kusy by nemuseli byť tak zničené. Je ich málo a myslím, že V8 si nekúpi niekto na každodenné dojazdy do firmy a pod. To sú väčšinou autá ako 2.-3. v rodine.
ta 6 litrova V12-ka v Daimleri sa da veselo ujazdit za 14L v priemere, obratky furt niekde okolo 2000, motor prakticky nepocut.
To si viem predstaviť. Mne pri 100km točí 1800ot. Motor počuť len ak na to dupnem aj to len akési tlmené dunenie spod kapoty. Celkovo je napr jazda 90-100km rýchlosťou zaujímavá tým, že plynu sa stačí len občas zľahka dotknúť na 2-4s a ide to donemoty bez plynu. Potom zasa len zľahka dotyk pedálu... Niekedy mám pocit, že si stačí na pridanie len pomyslieť a už to ide. V12 chcem zažiť, raz dáme spicha.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Ak dozijeme do jari a bude teplota vzduchu nad 25C, relativna vlhkost optimalna, bezvetrie, slnecna obloha bez mraciku.........tak mozeme....
Dovtedy sa tragač nepohne z garaze
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Jasné, tiež idem zazimovať.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

markoimportauto napísal:Rata sa aj Daimler? :-\ Lebo jeden 1998 Double six mam zazimovany v garazi :) 6.0 V12
nechcem ti brat iluzie, ale v 1998 sa 12 valce neyvrabali... a daimler z toho roku moze byt jedine V8 alebo Super V8

takisto priemerna spotreba 14 litrov... kompresorova verzia vie horko tazko jazdit v primere za 13 litrov a to sa bavime o plynulom presuvani v ramci predpisov. Nevidel som ziadnu V12, co by vedela s kombinovanou spotrebou padnut pod 15-16 litrov. Na druhej strane sanehadam, mozno neviem jazdit... alebo mam inu predstavu o jazdeni.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No, ilúzie sa Ti nepodarí zobrať hlavne niekomu, kto ho má v garáži. Keďže ich výroba skončila v 97 a do TP sa už vtedy uvádzal dátum 1. registrácie, tak 98mičiek pár bude.
Jaguar udáva priemerku 13,3l takže tých 14 nebude mimo.
Údaj z katalógu značiek, ktorý mi doteraz sadol na každé moje auto. Aj na Jaguar. Toto konkrétne je pre 6l V12
Fuel consumption:

ECE 90/120/city (comb.):

10.8 / 13.3 / 20.9 (15) l/100km
Naposledy upravil/-a Acon v 29.11.2011 19:02, upravené celkom 1 krát.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

Acon napísal: No majitelia pôvodných kusov, čo sú autá najmladšie z r.v. 2001 sú nadšenci pre túto značku a nadšenci motorizmu celkovo. Nikto z nás to auto nemá na to, aby s tým išiel každé ráno do práce. To je auto na výlety, dovolenky... skrátka dlhšie trasy. Staršie kusy a kusy ako je napr vyššie spomenutý Doublesix sú skutočne raritky, ktoré na to, aby vyšli na vzduch, čakajú n aslnečný deň.
no ja som s tym bezne jazdil do roboty, kazdy bozi den... takze je to relativne. a v tychto koncinach je jaguarov s ozajstnou historickou hodnotou malo, ak vobec daky /neratam par ozaj peknych e-typov, xk140, s-typov a pod.) XJ40, X300 a X308 v nablizsich 10 rokoch nebudu mat absolutne ziadnu hodnotu, lebo ich je na mraky. pokial sa nebavime o par insigniach, pripadne dobovych upravach... ale to sa nebavime o autach za 2000 euro
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Takže podľa Tvojich slov ak niekto nemá hodnotného veterána, nech sa radšej ani nepriznáva, že má Jaga.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

Acon
Posledny DDSIx sa vyrobil 04 1997, cize to MY1998 nemoze byt ani keby chcel...

co sa tyka spotreby papier znesie vela aj dneska... v idealnych podmienkach mozno, v realnom svete pridajme par litrov navrch a netvarme sa, ze 12 valce jazdia zadarmo...
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

Acon napísal:Takže podľa Tvojich slov ak niekto nemá hodnotného veterána, nech sa radšej ani nepriznáva, že má Jaga.
hovorim, ze nerobit z toho modlu... a tvarit sa ako hodnotne auto to je. cenu urcuje trh, a ta je mizerne nizko. kusky s perspektivou do buducnosti sa hnalvne neprdavaju na autobazar.eu a nie za 2000 euro... Mimochodom auto s rokom vyroby 1988 nieje veteran... a ani tak skoro nebude. vlastne moralne je. ze sa to niekomu paci je jeho vec, to nech si vyriesi kazdy sam...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

marko583
Ja sa na tej iluzii ale za dobreho pocasia vozim..... :d :D Ono netreba brat tie tabulky a informacie o tom, co sa odkedy dokedy vyrabalo uplne vazne......znali temy iste vedia o com hovorim........Spotrebu neriesim, ale ked na palubaku stale osciluje 14-ka (+- to sedi aj z tankovania), tak nebudem pisat, ze mi to zere 18, ze?
Jazdim podla predpisov, max. vyuzivam kineticku energiu vozidla a tiez predvidam. Pritom vsak urcite nie som na cele kolony....Taketo jazdenie riesi dnes uz malokto. Je to pochopitelne, kazdy len rychlo, rychlo na embecke traktraktrak traktoroveho typu plne gule a vvvvr....a nasledne iiiihhhhchchch.....a zase plne gule a zase iiiihchchch........Kto takto zacne jazdit aj na tychto vysokoobjemovych benzinovych mastodontoch, tak je pochopitelne, ze spotreba pojde raketovo hore. Je to logicke. To vsak uz vobec nema nic spolocne s uzivanim si jazdy o ktoru mi v pripade jazdy na tomto korabe ciest ide predovsetkym....
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných