LPG - vymena membrany alebo rovno celeho splynovaca

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sedliak a huba nevymáchaná sa nezaprie - len s pribúdajúcim vekom chladne hlava, takže vypením menej často. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Branonrnr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.05.2018 16:22
Zdieľať na Facebook

Oco13

Príspevok od používateľa Branonrnr »

OCO13.. MA PRAVDU!!!nikdy živote už nepôjdem inde ako do Štúrova, keď budem mať pokazený splynovac.. Seriózne jednanie, cena 42euro, mam splynovac brc pokazená membrana.. Bola už nie je.pánovi ako som opísal problém hnet vedel kde je chyba vrelo odporúčam!!!!
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Branonrnr jako dobre, že Ti to stačilo napísať len 10x :28b7:
Branonrnr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.05.2018 16:22
Zdieľať na Facebook

Hondar

Príspevok od používateľa Branonrnr »

No darmo ma nevolaju neveriaci Tomas
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

no este by som nebilancoval. Či repasovany regulator bude stabilne drzat tlak, inak sa zvysi spotreba, nemusa byt v poriadku emisie co sa bude rozsvecovať checkengine. ked si nasiel tlak plynu v tomto regulatore cesticku do sania, nenajde si po nejakych iks kilometroch znova, nebudem už dalej malovať čertov na stenu :-) držim palce nech je to v poriadku
1luky
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.06.2019 09:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1luky »

Toto sa mi veľmi ťažko číta. Minuly rok mi montovali tartarini, a servisak že po 60000 treba vymeniť membrány a prečistiť vstrekovače atď. Pýtam sa na cenu a že 350€. Práve preto som si čítal tieto komentáre a rozmýšľal či nebude lacnejšie ozaj vymeniť splynovac za 150€.

Čo vy na to? Dikes luky
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to ta chceli ojebat, dufam ze si sa nedal :41c2: , mam plyn na 2x takych km a okrem filtrov, pripadne soft nastaveni je nesahnuty a myslim ze to este nejaky cas tak ostane
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri 100t km začínam rozmýšlať , že by si to auto aj zaslúžilo nové filtre lol a kým sa k tomu dokopem je tam 150t km.Ani jedno auto čo som mal nedalo na plyne menej ako 200t km, najlepšia filcka 650t km :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Bajo nemuseli, "fabricke" lpg v dacii niekedy zvykne nemilo prekvapit.

Ked tak rozmyslam,este som filter nemenil ani na jednom z lpg aut co som vlastnil , favorit zmakol skoro pol miliona km , dokonca aj membrana vydrzala (lovato), ostatne tragace najazdili tak do 250-300 000 km, memranu som menil len na espere (lovtex) a vlani vo fabii (tartarini) , tam som ocakaval ze mi pocas opravy vymenia aj filter, no nestalo sa. Tak na to kaslem

Tak zas ale aby bolo jasne moju lajdackost inym neodporucam :d :D
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

nuž to je tak, ked vtáčka lapaju pekne mu spievaju, že vraj Tartarini je Mercedes medzi splynovačmi, toto štebotaju v tom Pezinku zakaznikom ale tuším tomu zodpoveda len cena za servis. :-)
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

ak sa chce niekto vyliecit z Tartarini, tak mu mozem hodit o hlavu reduktor, vstrekovace, aj riadiacu jednotku. /dva roky nervov, pokial som nenahodil nieco normalne a za zlomok ceny - odvtedy pokoj/ :38eb:
konarmarcel
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14.09.2005 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konarmarcel »

Tak ja sa pripojim: tiez mam "mercedes" splynovacov na Brave 1.4T 88kW. To auto uz naspamat poznalo cestu do PK a nie a nie ho nastavit....skusil som BA, Puchovska ( nech si to vysvetluje kto chce ako chce) 1/2 hodiny nastavenia a mam 2roky auticko v pohodicke.....jazdime,tankujeme tesime sa( sem tam vymenime filtrik) a to borci v PK nedokazali ani na asi 7 pokus. Aj touto cestou DAKUJEEEEEEM
1luky
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.06.2019 09:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1luky »

Ahojte,
Na jednej strane ste úžasný ľudia, lebo sa snažíte pomôcť. Ale na strane druhej, píšte sem komentáre ktorým vy “lpgčkari” rozumiete ale ja som z polovice komentárov debil :b:
Takze tartarini mám, meniť ho za iný teraz nebudem. Chápem že je ako tak dobrý, len ho treba dať nastaviť inde ako v Pezinku. Zatiaľ som menil filtre tak jak je “písané” každých 15000. Myslím že vymeniť filtre za 3€ tomu neuškodia.
A teraz poprosím ako pre debila :-) tie membrány nemeniť po 60000 km. Ale počkať než to začne na plyn haprovať. Veľmi pekne dakujem za odpovede
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja ti poviem za seba, filtre sa menili jeden po 50000, obidva po 100000, predpis na membrany je 50000 z fabriky :41c2: , mam 130000 + a nic sa nemenilo, priamo montaznik sa vyjadril ze az by bol s nimi problem, zistim to a vymenia potom, nezvyknu tahat zbytocne ludom peniaze z vacku :4012:, sice nemam mercedes tartariny ale + - to bude stejne- moj nazor...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
1luky
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.06.2019 09:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1luky »

Vďaka za odpovede, teraz už mám predstavu.
Všetkým veľa šťastných motohodin

Dikes

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných