LPG vs Diesel vs CNG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Prevadzkove naklad.. co je najlacnejsie na 100km?

diesel
9
15%
benzin+lpg
51
85%
 
Celkom hlasov: 60

ilem11
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.08.2010 12:18
Zdieľať na Facebook

doplnok

Príspevok od používateľa ilem11 »

Nezvyknem vypisovať, myslím, že som sa zaregistroval preto, aby som sa s Tebou podelil o skusenosti, lebo mna tiez klamal kdekto, ked som sa rozhodoval. Takze este jedna rada: určite sa nerad s predajcami, poradili by Ti mozno, na com najviac zarobia. To plati vseobecne.
Pozdravujem vsetkych, tamto sa odmlcujem k teme, na reakcie nebudem odpovedat, namam nato cas
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

peto103 napísal:
roman66666 napísal:no spotreba v meste u mna mondeo 2,0 diesel cca 8,5L/100km, BMW 2,0 benzin cca 14L/100km , takze ked do mesta urcite nieco s mensim motorom inak su to zruti oba
dvojlitrovy benzin so spotreobou 14 litrov? však na do riadne dupeš, že? inak si tu spotrebu neviem rozumne vysvetliť
ten benzin mam pre radost z jazdy, naftu pre normalne jazdenie :42f9:
makrodrummer
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.08.2009 14:36
Zdieľať na Facebook

Re: LPG vs Diesel vs CNG

Príspevok od používateľa makrodrummer »

jansimo napísal:zdravim pani...
potreboval by som rad...
co myslite ktore auto ma najlacnejsiu prevadzku?
byvam v ZILINE takze tu mame vsetko aj LPG aj CNG aj klasicke cerpacky :-)
jeprevadzka na diesel lacnejsia ako lpg alebo sa viac oplati lpg?
vsade sa porovnava LPG s benzinom ale s naftou nikde.
v bazaroch je vela aut s LPG ktore su lacnejsie ako diesel ale ci bude lacnejsia aj ich prevadzka .... poradte. ide mi cisto o ekonomicku zalezitost. auto by malo byt pre mladu rodinku ktora najazdi cca 20000km/rok, 70-80% v meste.

pocitajme spotrebu vo vseobecnosti (alebo ma opravte):
6L/100km diesel
10L/100km benzin
moje skusenosti:
sukromne vozidlo:
land rover discovery 3 4,0 v6 161 kw; individualna prestavba (navratnost so raka); sekvencne vstrekovanie; iba menit filter kazdych 15tis. km, pri emisnej kontrole o 3€ vyssi poplatok, zapisane v osvedceni, ziadne rocne kontroly; priemerna spotreba 15-16 l benzin/lpg; setrenie na hmoty v priemere zima/leto 50%.

sluzobne vozidlo:
opel zafira 1,6 eco cng; 7 miestna; cng od vyroby; priemerna spotreba 7,7 l/100 km; na pohonnych hmotach setris cca 1/3 oproti benzinu. cng sa predava na kilogramy; pozri www.ecofond.sk je tam prepocet a porovnanie s naftou a benzinom; z vychodu na zapad tankujes v ziline alebo vo zvolene.. 7 cerpaciek nonstop nie je vela ale vsade dojdes s cng (ak planujes trasu); raz za 3 mesiace treba minut 14 litrovu benzinovu nadrz; startujes aj v mrazoch s cng a mozes parkovat aj v podzemnych garazach

s dieslom skusenosti nemam; iba viem, ze navratnost pri viac km a dlhe trasy, motor tazsi, hlucnejsi, lepsie taha (vyssi kruziaci moment pri nizsich otackach)

kedze zilina - radil by som aj cng ale s lpg sa nestratis v ziadnom kute slovenska alebo europy... pri lpg sleduj kvalitu plynu, ma vyznam pri spotrebe a servise ale na to su ine vlakna vo forach.

urcite som nieco opomenul, ale na strucny prehlad kto nejazdil tieto systemy moze stacit..
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

to je veľmi otázne - ten čo si vie zohnať lacno naftu tak možno dokáže jazdiť ešte lacnejšie no ten čo nie tak jedine LPG :3906:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To je veľmi individuálne. Celé sa to odvíja od počtu najazdených km a spotreby auta. Lebo niečo iné je spotreba nejakého 4l benzínového 8 valca a 1,4l 4valca. Investícia do prestavby je nejaká a návratnosť sa odvíja od počtu najazdených km. Pri nájazde 10-15000 km to nemá absolútne žiadny zmysel.
septim
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 24.03.2007 13:19
Bydlisko: DS - BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa septim »

Aj pri najazde 15,000 to ma zmysel. Pri dnesnych cenach do bezneho auta nizsej strednej triedy sa ti vrati montaz LPG aj okolo cca 25,000km. To mas povedzme rok a pol a setris hned. Okrem toho auto s lpg predas vzdy za vyssiu cenu a skor ako take iste na benzin iba...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Pri 15 000km je to podľa auta tak na hrane. Lebo: Na litri je úspora 0,75€. Ak mám nejaké slušnejšie auto cca 2-2,5l s priemernou spotrebou 9l tak na 100km je to 6,76€ za predpokladu zhodnej spotreby LPG a benzínu, čo ale nie je pravda. Takže mesačne usporím necelých 80€. Pri tej spotrebe aby som mal nejaký rozumný dojazd, potrebujem aspoň 60l nádrž na LPG. Za necelých 80€ musím so sebou voziť veľkú nádrž, ktorá mi zaberie 1/2 batožinového priestoru, alebo sa vzdať rezervy a uspokojiť sa s menším dojazdom s nádržou miesto rezervy. ALE! Mesačne je to do 80€ no za prestavbu musím zaplatiť celú sumu naraz. Návratnosť je v tomto prípade cca do 2r. S predajom aut aza vyššiu cenu by som to nevidel tak ružovo. Reálne je to tak, že že auto s LPG sa predá skôr ako bez, no za cca rovnakú sumu ako zhodné auto bez LPG. A čím má auto nižšiu spotrebu, tým sú počty nevýhodnejšie. Mne by tých 80€ za to nestálo. No ak by som nepotreboval kufor a jazdil denne napr na firmu + odpočet DPH tak to sú trochu iné počty. Ale to som ja. Mnohí to môžu vidieť inak.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných