Lpg tartarini Mazda 3 1.6 benzin prepinanie z lpg na benzin

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

duci007
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2014 09:27
Zdieľať na Facebook

Lpg tartarini Mazda 3 1.6 benzin prepinanie z lpg na benzin

Príspevok od používateľa duci007 »

Ahojte, hladal som v poradni riesenie na moj novovzniknuty problem s 3 mesacnym uzivanim lpg. Po cca 5t km mi teraz uz 2.krat samo preplo lpg na benzin a nechcelo sa potom same nahodit naspat na lpg ani manualne. Zacal mi ukazovatel pipat a vsetky ledky sa vtedy rozsvietili a blikali a aj zvuk signal bol prerusovany 5 krat mozn 6. Teraz vzdy ked rano dam kluc do zapalovanie a otocim tak mi blikaju ledky par sekund a tiez je prerusovany signal asi nejaka chyba v rj lpg. V servise v pk na lpg nasli diagnostikou nejaku chybu tlaku tak len vynulovali nastavenie a vecer po 70km mi to zacalo robit znovu. Viete poradit co by to mohlo byt? Zeby nieco s tlakom plynu? Auto necuka a ani ine prejavy som si nevsimol.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jeziskove huslicky...uz si tu zase :(, vyprdni sa uz nanich a chod do druheho - poriadneho plynoservisu, ja viem ze to mas v zaruke, ale dusevne zdravie je niekedy prednejsie :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
duci007
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2014 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duci007 »

viem ze som tu zase. nieco uz sa podarilo opravit ale stale to nieje ono. viete poradit dobreho plynara v okoli Ba ktori su fakt dobri a vedia opravit a nastavit aj tartarini lpg? mas pravdu s tymto mi uz lezu na nervy chodim tam ako na hodiny klavira. je mozne ze ked niekto druhy to bude nastavovat tak stratim zaruku? poradte dobry lpg servis v okoli Ba? dakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som plynar zaciatocnik, ale chodim od BA do zvolena :-\, na zaklade referencii tuto z fora som sa tak rozhodol a nelutujem cestu...
hlavne ked citam taketo veci :(, mam to od marca minuleho roka, 36000km s LPG a okrem pravidelnych prehliadok 0 navstev :41c2:, takto podobne som si to predstavoval !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
duci007
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2014 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duci007 »

a nieje to dost daleko? vedeli by ste mi dat kontakt na tu firmu. vdaka
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mam to tak isto daleko a za 1,5 hodky som tam :3035:, po R1 to mas 170km cca, napis uzivatelovi "MayoZVOLEN" SS, je to pan sef priamo :), neverim, ze Ti to nedaju dokopy...bohuzial nemam inu skusenost s plynarmi, ale tusim aj nastastie...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

duci007 prečo nová téma? mohol si pokračovať kľudne aj tu kde si skončil... http://forum.autobazar.eu/mazda-3-2004- ... 62-30.html a inak doporučujem počúvnuť radu od bajo777 :3035:
Radu si dostal takže Lock+Kôš :3c90:
duci007
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2014 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duci007 »

Co sa tyka toho LPG servisu vo zvolene ide o ten na Hronska 5,p. Hatiar? alebo je tam este iny LPG servis? Alebo PST s.r.o. Lucenecka 4?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To je tá istá firma, Lučenecká je stará adresa.
bopcox
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 01.11.2008 11:53
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopcox »

Pre istotu mozes prosim aj uviest nazov firmy, kde ti to nevedia dat doporiadku ?
Jak to má kola nebo kozy, tak s tým budou brzo problémy.

Mazda 6, 2.0 108 kw, LPG
Obrázok
duci007
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2014 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duci007 »

je to na bratislavskej v pk. idem tam este robit striekanie karoserie tak zaroven poriesim aj toto. Dam im poslednu sancu aby to spravili inac potom budem riesit ineho. Mozno im odlahne lebo som tam skoro kazdy tyzden ale co mi vadi je ze maju honosne reklamy vsade kde sa da ak ide o montaz obskakuju ma ako pana ale ak uz ide o riesenie problemov tak treba sa objednat na termin min tyzden dopredu a ked tam pridem nahodou ze mi nieco nejde tak maju vela prace a dnes sa to neda apod. vo vacsine veci su sikovni ale pristup k ludom je uz problem. Podobny problem mal aj jeden pan z TT s mazdou 3 ktoremu som volal este pred prerabkou ako je spokojny a tak a samozrejme dostelovanie na niekolko krat a stale to nemal ok. Ja to mam v meste takze preto som si vybral a niekde som cital aj dobre referencie na nich ale z mojich skusenosti mi to tak akosi nevychadza. Nieco uz mi na aute opravili a sprava sa teda lepsie to je fakt ale lpg je kapitola ina a tam nie a nie spravit to aby fungovalo v poriadku.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na blind chodit do servisu neni zrovna dobry napad :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Možno budem trošička "off topic" ale niečo sem napíšem aj ja .
Záp. slovensko - Zvolen , Štúrovo , Hlohovec. Pozor HC nie Šulekovo. Aj v NR je velká a honosná firma ale čo z peknej misy ked je prázdna???
Pre zadávatela , nemyslíš že problém troška môže byť aj v tom že "Mazda"???? Neviem ak by som riešil zánovné auto a vedel že ho chcem dávať na LPG , tak hladám zoznam vozov , ktoré s plynom najlepšie spolupracujú. Ja to riešim celkom z opačného konca , ak domov prinesiem auto ktoré už na plyne 150t urobilo , je menší predpoklad problémov ako ked je tam ten plyn nový. Z 20tich vozov som sa sekol len raz a aj to vyberal syn. lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko mazda motor 1,6 je docela jednoduchy stroj, pokial to bude mat zoradene jak sa patri, aspon tych 100 000km este dozije s plynom, maximalne bude potom riesit hlavu, ale tuto majsterkovia mu to nevedia 3 mesiace !!! nastavit, to ma len 5000km odbehnute, na zaplakanie :41c2:, ma pravdu inac, co sa tyka reklamy nesanuju penaze a povylepovane bilbordy maju aj v BA a po celom pezinoku a okolo, skoda ze vysledok prace neni az taky reklamny :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pavel.b1
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26.03.2009 18:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavel.b1 »

Oco prečo Mazda?? Aj ja mám lpg tartarini v mazde ale 2,3 disi a max spokojnosť. Montovaly my to vo Zvolene, čo mám asi 100km od domu a su aj bližšie montážne strediska ale po dôkladnom študovaní som sa rozhodol správne. Pre zadávatela sprav si pekne výlet do ZV, určite to stoji za to. Ja som bol pri montáži celý deň, som sa tam motal, chlapcom to nevadilo, čo som sa opýtal na to my s radosťou odpovedali (také su moje dojmy).

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných