LPG - STK EK protkol o montaži

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

LPG - STK EK protkol o montaži

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Zdravím vás, kedže som videl veľa diskusnych for o problematike LPG a problemoch na STK a EK.
AKo je to v roku 2015? Pozeral som stranky STK ale je možné že su neaktualizované. Je tam písané že pri Emisnej bude treba predložiť protokol o montaži LPG, moje auto je renault laguna 1.8 1997, v systeme KO som ho nenašiel, takže je pravdepodobne kupôene na slovensku, LPG systém je tam podltakovy(značku neviem), protokol o montaži nemám, mam to len zapísané v technickom preukaze, ku tomu kde to bolo montované sa nedopátram pretože sa protokol stratil, nikde nie je štítok, nepoznam byvaleho majiteľa, čiže neviem v ktorej montažnej dielni to bolo namontované - teda nebudem mocť požiadať o duplikát.

Čo teda robiť? AKo to riešiť? Dobre by bolo keby sa vyjadril niekto kto bol na stk a ek posledného polroka či to od neho žiadali, prípadne niekto kto sa rozumie ako to momentalne je. Dakujem. Požiadam o aktualne príspevky, nie spred dvoch rokov situácia. Moc mi pomôžete.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a keby si vytočil číslo a spýtal sa na STK nebolo by jednoduchšie?
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak ho máš riadne zapísané v technickom preukaze tak nemá čo riešiť, keď tak choď inde na STK.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Fero, keď nevieš tak netrep! Ak bol plyn montovaný u nás tak protokol potrebuje!

Ja by som skúsil tu:

http://www.igas.sk
http://www.lpg-zdruzenie.sk
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pozabudnuta dvacka u technika rozpusti zbytocne otazky o LPG
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

cicmanec napísal:Fero, keď nevieš tak netrep! Ak bol plyn montovaný u nás tak protokol potrebuje!

Ja by som skúsil tu:

http://www.igas.sk
http://www.lpg-zdruzenie.sk
Záleží kam na STK pôjdeš.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nebavíme sa o tom kde sú akí benevolentní, ale o tom, čo hovorí legislatíva! Alebo mi vieš dať zoznam STK kde ho netreba? :::
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ja som mu poradil to jednoduchšie riešenie. skoro každý druhý-tretí dá na STK niečo, jedno očko sa privrie a funguje ďalšie dva roky, ak ho zastavia policajti v techničaku to má zapísané a nemá to nič spoločné z bezpečnosťou auta.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

povedal kto? co ked mu praskne hrdzava hadica a vypali cele parkovisko?
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

pidizvi
ty si myslis ze na stk kontroluju v akom stave je lpg system ked tu spominas hadicky....???



pred dvoma tyzdnami som bol na STK s mojim lpg autom...

jedine co ich zaujimalo bol stitok na lpg nadrzi, konkretne chceli vediet do kedy je napisana platnost nadrze, kedze to nebolo na nadrzi napisane tak mu stacilo co som mu povedal ....

ani ziaden protokol od lpg odomna nepytali, len velky technicky od auta to bolo vsetko...toto pisem ako vlastnu skusenost nie ako to je dane zakonom, to netusim ale logicky mi to pride zbytocne pytat nejaky protokol z lpg ked uz to je zapisane v technickom! hoci na svk malo co funguje logicky .......a preto pre istotu som mal so sebou vsetku dokumentaciu od lpg...

na Emisnej som este nebol tak neviem ci tam to pytaju automaticky...
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Re: LPG - STK EK protkol o montaži

Príspevok od používateľa CAMLS »

jozef2100 napísal:Zdravím vás, kedže som videl veľa diskusnych for o problematike LPG a problemoch na STK a EK.
AKo je to v roku 2015? Pozeral som stranky STK ale je možné že su neaktualizované. Je tam písané že pri Emisnej bude treba predložiť protokol o montaži LPG, moje auto je renault laguna 1.8 1997, v systeme KO som ho nenašiel, takže je pravdepodobne kupôene na slovensku, LPG systém je tam podltakovy(značku neviem), protokol o montaži nemám, mam to len zapísané v technickom preukaze, ku tomu kde to bolo montované sa nedopátram pretože sa protokol stratil, nikde nie je štítok, nepoznam byvaleho majiteľa, čiže neviem v ktorej montažnej dielni to bolo namontované - teda nebudem mocť požiadať o duplikát...
vo velkom technickom musis mat napisane cislo osvedcenia schvalenia prerabky a aj datum kedy to bolo schvalene a dokonca ja mam napisane aj znacku a typ lpg a vktorom meste na odbore dopravy to bolo schvalovane....cize pojdes na obvodny urad odbor dopravy a spytaj sa ich ci tam maju zaznam toho osvedcenia, neviem ako dlho to musia archivovat..ale vlastne by mali mat aj kopiu protokolu montazi lpg atd...
Naposledy upravil/-a CAMLS v 23.01.2015 14:29, upravené celkom 1 krát.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Zaujímavý postup. Ja som musel dať protokol o montáži a pozeral všetky číselká, či sedia s tým čo mám na tomto protokole !!!! Aj keď neviem čo by sa stalo, keby som napr. menil reduktor za iný (už by to nesedelo)

Pozeral pomali aj na slipy, či mám štitok, keď si chcem prdnúť a či to mám certifikované :-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Podla zákona - montáž SVK treba protokol
- dovoz netreba protokol.
Realita ?? mám teraz tri vozy s LPG v papieroch a každý má popísané niečo iné, rovnako ako aj STK každá pýta niečo iné. Keď dávate dvacku tak ste dobrí mňa to už stojí 50. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

pidizvi napísal:povedal kto? co ked mu praskne hrdzava hadica a vypali cele parkovisko?
Kedy si na posledy videl lpg zblízka?Ja tam mám medenné trubky v niektorých častiach sú dokonca aj v chráničke.Mám auto z lpg ktoré je riadne zapísané v tp,bol som už dva krát na stk+ek a žiadny protokol odo mňa nikto nechcel,technika vždy zaujímal hlavne štítok na nádrži na ktorom je vyrazený dátum,a životnosť nádrže je 10 rokov.Auto je dovoz v roku 2006,je tam lpg Lovato,a sám neviem podľa čoho by som zisti či sa lpg montovalo tu alebo v zahraničí.
forent
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.10.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forent »

Ak si z Ba a okolie napis mi sukromu spravu, ja ta poslem na taku STK ze ti to spravia! Ak si dakde z daleka ... Skus to s tou dvackou :) jak ti radili.

Mal som auto s LPG dost dlho na to aby som toto tiez musel riesit.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných