LPG pohoda, benzin trhá

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zetorwrc
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.08.2013 18:01
Zdieľať na Facebook

LPG pohoda, benzin trhá

Príspevok od používateľa zetorwrc »

Zdravím, keďže nevidím podobný príspevok po prejdení asi prvých 6 stránok v tomto fóre, chcel by som vedieť, či nemá niekto podobnú skúsenosť alebo vedel by približne poradiť, v čom by mohol byť zádrhel.
Robí to teda už po druhýkrát, že plyn šiel dajme tomu polroka plynule ale benzín postupne začal poskakovať pri rozbiehaní hlavne studeného motora, ale sem tam aj dobre zahriateho. Ak som cítil, že to začína skákať, stačilo povoliť plyn. pedál a znovu pridať. Najvačšie problémy boli asi pri cúvaní, kedy po pustení plyn. pedálu auto zhaslo. Bez žartu so zdochnuttím motora, prosím :3c90: , nepomohlo ani vymačknutie spojky.
Pozrel to mechanik (nami overený) a jakš takš urobil benzín a plyn rozšteloval... Takže cca 07/2013 to šlo do LPG servisu, spokojnosť veľká po servise v Záriečí (pamatám si aj meno, len asi ho nechcem písať, aby ste ma nebrali ako reklamu, kľudne napíšem v správe) , plyn odvtedy 100percent spokojnosť, ale benzín sa postupne horší -znovu poskakuje pri rozbiehaní, voľnobeh poskakuje tak medzi 900-1200,pri cúvaní detto - na spojke cúvanie olrajt, s použitím pedálu skapíňa. Napriek tomu výkon benzínu po rozbehnutí dobrý,tam necítim žiaden rozdiel.
Často sa spomína pri Fabii škrtiaca klapka a neviem ešte čo všetko, navyše svieti aj kontrolka elektroniky motora -vrtuľník, ale po prečítaní témy o kontrolke som sa rozhodol neriešiť.
Pls páni, nastal u vás aj takýto problém s benzínom alebo vždy začne haprovať LPG?
Ďakujem, Milan
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

Bolo by dobré napísať o aké auto a motor sa jedná, aj keď dedukujem, že asi o Fábiu ale motor?
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

No neviem ci pomoze ale nieco podobne uz som riesil a problem bol v cerpadle paliva v nadrzi. Ked sa jazdi na plyn tak je v benzinovej nadrzi sucho a potom sa cerpadlo specie alebo zadrie.Ked nie to tak tlak paliva este .
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
robika19
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15.11.2009 18:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robika19 »

Mne sa po určitom čase jazdenia na plyn začali zanášať vstrekovače na benzín. Možno bude problém práve tam.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

bjbbobek napísal: problem bol v cerpadle paliva v nadrzi. .
Presne tak, na 99% je to problem s cerpadlom v nadrzi.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

1. skontrolovať manometrom tlak paliva za čerpadlom a pred rampou - neviem aké máš auto, asi som prehliadol, ale obyčajne dobré čerpadlo dáva 3-3,5 baru.

2. Skontrolovať funkciu vstrekovačov

3. mať v aute pol nádrže benzínu a občas sa aj na tom benzíne previezť.

Ja to robím tak, že 10 % z najazdených km je na benzíne
zetorwrc
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.08.2013 18:01
Zdieľať na Facebook

typ+systém

Príspevok od používateľa zetorwrc »

sorry, jedná sa o Fabiu 1,4 MPi 50kw a systém je podtlakový Lovato -Loveco.

Asi 10 percent nenajazdím na benzíne, ale viem , že treba raz za čas prejazdit trochu benzinu, že plyn ide nejak nasucho. Alebo aj pri rozbehu hneď neprepínam na LPG, aby sa aspóň 500m prešlo na benzíne, lebo to Lovato je schopné prepnúť na plyn aj pár seknúnd po štarte, kľudne pri -10 °C.

A zlý benzín si myslím neberiem, pretože to robí aj na prémiovom Shell, aj na Fuelsave aj na Slovnaftovom...

takže skúsim tieto potenciálne diagnózy riešiť s mechanikom, ak by sa našla ešte nejaká možná "diagnóza", pripíšte...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Nemylit si problem u LPG aut s LPG castou, problem je benzin a jeho neobmena, starnutie, nedostatok v nadrzi !
Ci uz zaseknute cerpadlo, alebo zapchate benzinove vstreky. Obidve som riesil. Zaroven obidve chyby sa mi osvedcilo pridanie E85, teda etanolu do nadrze a nasledne vyjazdenie. Skusal som pomer 1:1. Problem bol len pri starte studeneho motora, chytil aj isiel ale na 2 krat..., najlepsie naliat 1:1 a rovno vyjazdit co najviac, pred odstavenim dotankovat cisty benzin.
Na vycistenie zaseknuteho benzinoveho cerpadla, cisty technicky lieh a nechat v tom 3 dni. :2f93: samozrejme mimo auta :41c2: .
Mne to teraz vyslo, ze na 7,7 litra LPG mam 1 liter benzinu na sto km, cize mierne viac ako Martinovi.
Naposledy upravil/-a bajo777 v 30.09.2013 17:04, upravené celkom 2 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Ked plyn ide super tak klapka to asi nebude a treba zacat cerpadlom, filter s regulatorom...pokial mozno asi aj vymen...alebo zmeraj tlak v pal. systeme...na rampe... a potom este jednotlive vstreky.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
zetorwrc
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.08.2013 18:01
Zdieľať na Facebook

nádrž do prázdna

Príspevok od používateľa zetorwrc »

ešte teoreticky, aký máte názor na jazdenie nádrže LPG do úplne prázdnej,aby človek vedel svoju spotrebu ;-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Pri uplnom vyjazdeni mi to blbne, ked sa blizim prazdnej nadrzi, pod zatazou hodi check engine. Pri ubrati plynu hlaska zmizne.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

bežne jazdím tak, že plyn úplne vyjazdím. nemám žiadny problém s kontrolkou check engine.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Neviem, ci to je OK, pri navsteve servisu sa spytam. Mam prve auto na LPG.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ja už som mal viac áut. naučil som sa, že ak chcem mať svätý pokoj, tak treba zaplatiť BRC.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:) mam brc, tento "problem" sa vyskytol za pol roka tak 3x, inac nejazdim na uplne dno s plynom, ale je fakt, ze ked budem mat posledne pary v nadrzi, stupim podlahu trebars na dialnici do kopca, tak je iste, ze tu kontrolku zaznem ! uberem plyn a zhasne, zapis mam trebars nejaku blbinu ze 4. alebo 2. valec misfire...ked to iste spravim s vacsim mnozstvom v nadrzi, tak sa to proste nestane :4012: , uvidim, kazdu chvilu mam pravidelnu kontrolu, takze spomeniem pri navsteve...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných