LPG-Neexistujúci protokol o montáži.

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

v Taliansku zvysia cenu nafty o 0,05 centov a uz je strajk-- no bohuzial na sk je vsetko ok.asi pred rokom som sa pytal tetiek ako by sa im zilo kebyze mali plat 1500 eura.
odpoved -------------------- co ja by s tyma penezami robila.aj keby mali za plyn elektrinu platit 300 mesacne nic sa nedeje.nepotrebuju mat doma novu fabiu novu telku a aspon 1x za rok na dovolenku.to su jednoduchy ludia poradia si.

preto - koniec nema to vyznam tu nieco riesit.treba si nahrabat pre seba a dovi.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

seven - z teba by bol dokonaly politik :-)

na Slovensku niet ludi co by isli do protestu, strajku atd.
mam pocit, ze su tak hlboko potlaceni a znechuteni, ze ani sami o tom nevedia, uz si ani neuvedomuju co je skutocna sloboda a preco vlastne ziju
tu uz ide o zachranu Slovakov ako naroda, nielen o nejake dokazovanie si nejakej sily
ake prostredie tu je pre dalsie generacie - deti ?
toto je uz len chov oviec a nie narod, kultura a tvoriva energia ktoru dostal kazdy clovek do vienka
z tej chudoby a birokracie uz ludom jebabre, keby zrazu otvorili oci kde ziju a ako, tak by to asi ani neuniesli.
a na najchudobnejsich nasypeme poplatky, dane a nenechame ich dychat, nieto zit.
ale Slovak sa vzdy uskromni, nic nepovie, nikde sa nestazuje, prijima to ako nejaky udel zivota ci nieco podobne.
nechapem do akeho extremu sa da uhnat Slovaka...
snazim sa urobit nieco pre ludi, no ludom je to jedno, ked im poviem ze ich tato birokracia obera este aj o slobodu, tak ani nechapu.
nedavno som menil trvaly pobyt, pridem na urad, pani mi zobrala stary OP. Pytam sa jej, ako mam cestovat zajtra do CZ ked mi zoberie OP ? Ona ze mozem na pas. Tak som si vymyslel, ze pas nemam, aby pochopila ze nemam doklad. Vravim nech mi teda vrati OP. Ona ze nie, lebo je uz neaktualny, lebo mam iny pobyt (OP bol casovo platny). Cize Slovakovi zoberu OP, tym padom nikam nepoctuje (ak nema PAS), zaroven v banke nevlozi ani nevyberie vlastne peniaze, nevybavi si novy telefon u mobilneho operatora atd. Ked si nepriplatite 20 EUR za urychleny OP, bezne tak na 2 - 4 tyzdne vlastne legalne nepocestujete ani keby vam zomrel v susednej krajine pribuzny... Toto sme chceli Slovaci ???
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Autokomplet súhlas :300f: ,načo je nejaký protokol o niečom čo je už v T.P. zapísané ako som písal vyššie je tam číslo vyparovača,číslo nádrže,meno výrobcu,veď ak to niekto zapísal do T.P. tak vtedy bol protokol potrebný na kieho Boha ho treba zase?????Aj pneu sú potrebné pre bezpečnú jazdu je tam rozmer atď.to o chvíľu budú na stk pýtať aj protokol alebo certifikát od gumárenskej fabriky ktorá pneu vyrobila+dochádzku do práce a rodné čísla všetkých robotníkov pri páse ktorý sa na výrobe konkrétnej pneu podieľali?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

seven549 napísal:oni kontroluju komponenty lpg ci niesu menene za nieco co neni schvalene. Človeče videl si už niekedy T.P.od auta s Lpg?Je tam výrobné číslo vyparovača a nádrže,výrobca systému Brc,Lovato...toto technik na stk odkontroluje s T.P. žiadny protokol k tomu nepotrebuje,ak niekto vymení nejaký ventil,vstrekovač,trubku,tak na to nepríde ani keby mal protokolov 200.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zaujímavé pretože som v novembri dával montovať LPG a tiež zapisovať a teraz pozerám že nikde vo veľkom tp nieje zapísané výrobne číslo splynovaca , LPG montované s certifikátom a legálne zapísané v ba a v tp žiadne číslo , to iste ani na druhom aute čo mám s LPG Feldu pickupa nikde žiadne číslo len typ zariadenia , na margo ma STK nepýtal nič a ani nepozeral nádrž čo je už neplatná
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

pepo64 napísal:
seven549 napísal:oni kontroluju komponenty lpg ci niesu menene za nieco co neni schvalene. Človeče videl si už niekedy T.P.od auta s Lpg?Je tam výrobné číslo vyparovača a nádrže,výrobca systému Brc,Lovato...toto technik na stk odkontroluje s T.P. žiadny protokol k tomu nepotrebuje,ak niekto vymení nejaký ventil,vstrekovač,trubku,tak na to nepríde ani keby mal protokolov 200.
- ja teda uz koncim len naokraj tvojho tvrdenia....v TP nemam ziadne cisla....nic len ze mam lpg system zavoli a nazov modelu...koniec.. takze ten protokol ma svoj zmysel....
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Tak neviem keby som mal skenovačku tak to sem hodím,mal som Grand Cherokee a je to v kolónke "ďalšie úradné záznamy" ale to je jedno veď keď sa lpg do t.p. zapisovalo tak príslušný úradník to zapísal na základe nejakého protokolu o montáži a potvrdení od firmy ktorá je na montáž oprávnená,takže keď je to raz v tp načo zbytočná šikana z nejakým protokolom?Odo mňa na stk-ek nikdy nechceli nič okrem veľkého techničáku.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Aj ja keby som mal skenovacku ale naco... Zapis mam zpred roka,je tam len nazov systemu podla povolenia OU cislo xyzx.... Koniec.... Ziadne detaily o systeme.... Takze ak to raz v tp nieje sikana to nieje... Zbytocne sa tu natahujeme...ked som si presiel schvalenim systemu toto je nic...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kedže u nás v rodine sa jazdí výhradne na plyn a tých aut už bolo viacero tak hádam niečo viem. Zapisovanie je vecou momentálnej nálady pani na OU , ktorá to robi. Z NZ konkretne mám aj TP kde je len strohé BA95+LPG ale aj TP kde je plyn rozpísaný na 6 riadkov a je tam číslo povolenia , čísla reduktoru, nádrže. Pritom sú to všetko spotrebné diely ktoré sa samozrejme za života auta x krát menia. Písala to vždy tá istá žena , čo tam robí hádam už od vzniku OU. Archivovanie dokumentov nie je 10 , ale len 5 rokov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

minulý mesiac som bol na konci s LPG dovozom z Nemecka kde bolo zapísané pri LPG že "landi" technický na vsetkych protokoloch ohľadne LPG zapísal "nezistené" práve z dôvodu ktorý spomína oco13 je to spotrebak a pri neopravitelnej poruche zrejme čaká človeka ktorý má popísané typy a sériové čísla všetkých komponentov kopa papierovačiek a behaciek ak ho nenechajú preto prejsť stk
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Pre zadavatela: skus (dôkladne) poklikat stranku www.igaz.sk je to poverena sluzba Slovakistanu montazou plynovych zariadeni. Najdes tam navod ako postupovat. A podla VINka pravdepodobne na tej stranke identifikujes dielnu, ktora to montovala.
Ak nepochodis, poobzeraj sa po inej dielni STK, uvidis ze najdes taku, co to nebude vyzadovat...
Lebo jak davmi milovany Vladimir :b: zamlada spievavali: "Vivat Slovakistan" :28b7:
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Chlopi, 4Y information ohladne protokolu o montazi. STK-cky dostali pokyn "zhora" pytat ho, tak ho pytat musia.
Ak ho nemate da sa k nemu prepracovat nasledovne:
Na stranke www.datagas.sk je na samom spodku take male okienko kde ked napisete VIN tak Vam system vyhlada, kto robil montaz (pozor, montaze starsie ako 2006, dovozy a nelegalne montaze nenajde). Dalsi postup snad netreba pisat.
Snad dodam, ze ak nahodou medzicasom firma zanikla alebo zmenila sidlo potom Vam pomozu chlapi z poverenej technickej sluzby IGAS www.igas.sk
LPG zdar !
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

Ahojte, kupil som auto, v TP ma zapisane palivo BA95+LPG, nic viac. Plyn bol montovany na SK pred par rokmi. Protokol neexistuje. Predosly majitel (on dal montovat aj plyn) sa vykruca, ze mi vsetko dal. Volal som do servisu, kde plyn montovali a povedali mi, ze vtedy bola taka doba, ze tato montaz (overili podla VIN) ako mnohe dalsie bola bez protokolu a vedia mi pomoct za 750 eur (ze treba vymenit splynovac) mi daju aj protokol, pricom je to polovica ceny auta. K tomu plus 100 eur za konanie na odbore dopravy a plus 2x165 eur za prepadnute kontroly. Z EK/TK ma samozrejme vyhodili. Na datagas.sk podla VIN napise, ze taka montaz neexistuje. Na obvodny urad sa nemusim ani unuvat, urcite tam nic nemaju. Plyn je zapisany v TP nacierno.
Riesili ste niekto takuto situaciu?
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Dost neprijemna situacia. Odporucam riesit s predchadzajucim majitelom a montaznou dielnou, ktora to montovala. Riesenie urcite existuje, len nebude lahke...
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

Ak by niekoho zaujimalo, ako dopadla moja neprijemna LPG situacia bez proKoTolu, nacrt v prilohe:

Obrázok

PS: pravnik stal 1130 eur a na sude to stalo 2 roky

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných