LPG-Neexistujúci protokol o montáži.

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

laco1871 napísal:Neviem prečo tu idete o tom filozofovat,že žiadať protokol o montáži je nadbytočná požiadavka...

jednoducho zákon to vyžaduje , tak ten protokol im tam prinesiem a nech si ho aj zaramujú , ked su tak zamilovaní do neho... :342a:

Jednoducho na SVK je to tak....
Ale uvažuj logicky že prečo ho treba?
Uvediem úplne jednoduchý príklad:
Dve úplne zhodné autá napr. Octavia 1.6i s namontovaným zhodným systémom LPG trepnem BRC. V jednom bol systém namontovaný v cudzine a v druhom na SK

Ako je možné že u toho jednoho vozidla vedia urobiť STK+EK aj bez protokolu montáže LPG a u takého istého auta kde bol systém namontovaný na SK to nevedia?
Toto mi hlava neberie - pričom v TP je rozdiel maximálne tak v EČ, VIN a farbe karoserie
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko - pretože v zahraničí protokol NETREBA , ale my nie sme zahraničie , my neprihlásime ani autá RHD aj keď nám to EU už viac krát vytýkala a hrozia nám už aj sankcie. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale ja hovorím nie o aute v zahraničí, ale o aute dovezenom zo zahraničia a prihlásenom tu na SK.
Od toho dovezeného žiaden doklad o montáži LPG netreba, u toho istého vozidla kde bola montáž vykonaná na SK doklad o montáži treba
Toto mi hlava neberie
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A prečo myslíte že to všetko tak je ?
Pretože v tejto našej krásnej krajinke sa podvádza všade a na všetkých úrovniach, takže tí čo vymýšľajú zákony vymýšľajú všelijaké ptákoviny, s úmyslom zabránenia podvodom aj keď tým všetkým ostatným poctivým občanom narobia kopu starostí a podvodníci si aj tak nájdu svoje cestičky. Tak to je s kamerami na STK aj s evidenciou okolo TK. Práve dnes som sa stretol s prípadom keď sa technik na STK pomýlil pri zápise stavu tachometra a žiadnym činom sa to už nedalo opraviť ani napraviť, do systému sa po zápise vstupovať nedá. Majiteľ vzápätí auto predával a musel kvôli tomu pristúpiť na nižšiu cenu ako bola pôvodne dohodnutá. Takže utrpel nie svojou vinou konkrétnu škodu.
Ale čo sa týka pravostranného riadenia, myslím že to tu naozaj nemá čo robiť, také auto je na našich cestách jednoznačne nebezpečnejšie. Na keru máriu tu nejaký jednotlivec také auto trepe z anglicka aby ušetril zopár peňazí, keď je všade áut ako maku, nech si kúpi auto kompaktibilné s našou premávkou.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ono to je tak ze niekomu nekukali co tam je...ani mne na stk nikdy nekukali jake mam kolesa....ale mam take ake maju byt... Nikdy nekukali ci mam vzadu sedacky az raz ich tam chceli vidiet....
Nikdy nemerali brzdovku az raz to skusili...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dával som to ako príklad , nejde o RHD ani o LPG ide o PRINCÍP. Proste z europskych zákonov si vyberáme len to čo sa hodí našej džamahirii a na zvyšok kašleme. Také je a bude Slovensko lebo takí ludia tu aj žijú. Pozerajte sa okolo na našu mladú generáciu a zamyslite sa - títo ludia niečo zmenia? AK aj ano tak len k horšiemu. :40bd: :40bd: AK sme takí enviromentalisti , prečo aj u nás neuzavrieme centrá miest pred autami , prečo nezlikvidujeme korupciu a nezvolíme si normálnych ludí do vedenia štátu???? Nuž lebo to nedokážeme. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ivko1 napísal:Ale ja hovorím nie o aute v zahraničí, ale o aute dovezenom zo zahraničia a prihlásenom tu na SK.
Od toho dovezeného žiaden doklad o montáži LPG netreba, u toho istého vozidla kde bola montáž vykonaná na SK doklad o montáži treba
Toto mi hlava neberie
ale v zahranici je iny system tam lpg nebude montovat nikto doma.u nas si to ludia nahodia poskladaju zo srotu hlavne ze jazdi lacno.tak to aj bolo a aby to bolo bezpecne musi za to niekto mat zodpovednost.jasne ze su v tom diery este no je to tak lepsie
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven celé zle - práve kvoli papierovým obštrukciam si kludne do ďalšieho auta nahodím 20r nádrž a niektorý zo systémov čo mám doma na povale. Pred stk vyhodím nádrž a reduktor a prejdem vysmiaty jak lečo. Ak by ma aj náhodou chytili tak ma to stojí max60 eur a behnúť si pre tp k polišom. Lenže za posledných 5 rokov ma ani raz nekontrolovali pokial som niečo nespravil. Takže ak jazdím slušne aj plyn načierno je v pohode. lol :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

seven549 napísal:
ivko1 napísal:Ale ja hovorím nie o aute v zahraničí, ale o aute dovezenom zo zahraničia a prihlásenom tu na SK.
Od toho dovezeného žiaden doklad o montáži LPG netreba, u toho istého vozidla kde bola montáž vykonaná na SK doklad o montáži treba
Toto mi hlava neberie
ale v zahranici je iny system tam lpg nebude montovat nikto doma.u nas si to ludia nahodia poskladaju zo srotu hlavne ze jazdi lacno.tak to aj bolo a aby to bolo bezpecne musi za to niekto mat zodpovednost.jasne ze su v tom diery este no je to tak lepsie
Bavíme sa tu čisto o legálnej zástavbe zapísanej do TP, že to treba vydokladovať po montáži je logické, ale na čo treba dokladovať niečo čo je v TP...

To je to isté akokeby človek nosil zakaždým doklad o montáži ťažného zariadenia na STK bárs to ťažné je v TP zapísané
Vlastne museli by ten doklad o montáži nosiť len majitelia vozidiel, kde sa ťažné montovalo na SK, ten kto doviezol auto z vonku s ťažným doklad o montáži by vôbec nepotreboval
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oni kontroluju komponenty lpg ci niesu menene za nieco co neni schvalene.ak by tam bolo nieco ine zase je tam podomacky robene lpg.je to vybusny system ktory sa hybe po verenych cestach.musi sa to kontrolovat.preto je to tak.tazne je fuk tam neni nic nebezpecne.mal som uz pripad ze na stk mi povedal musim zmenit udaje v taznom v tp lebo ze to uz neni bla bla.tazne galia.ukazal som aj protokol o montazi co tam je za tazne na inspektorate ze to je dnes uz prd platne z roku 2001.do tp sa zapisali bezplatne udaje o taznom znacka-nezistene typ-nezistene a dalsia kolonka tak isto.siel som na stk a uz vsetko bolo v pohode.za tyzden mi dosla aj cipova karta.ale lpg nie.
lenny321
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.08.2014 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lenny321 »

Vec sa má tak, že ja som 4. majiteľ od inštalácie plynu(2010) čiže sa neviem dopracovať k originálnej dielni. Predošlí majiteľ papier nemal a nepotreboval ho ani pri STK. Jednotlivé oddelenia evidencie vozidiel v dvoch krajoch hádžu jeden na druhého, že to oni nezapísali a aj keby zapísali tak v spise nemajú žiaden protokol o montáži. Preto ma zaujíma či má niekto skúsenosť s dodatočným vyčarovaním protokolu.
G.Illes
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa G.Illes »

Zdravim! Ak auto je zo zahraničia, naozaj nie je potrebné protokol o montáži LPG. Jednoducho podľa zákona je to tak. Je to jednoduché zistiť, na stránke SEKA.sk - overenie vozidla - po zadaním VIN systém vyhadzuje predošlé kontroly. Treba len popozerať v ktorom okrese bola Ek vykonaná najprv na emisný systém BA/LPG. Ak auto malo EČV napr. KE, treba isť na okresný úrad (po starom Obvodný úrad) do Košíc, a od nich vyžiadať kópiu protokolu o montáži LPG - samozrejme s pečiatkou, že súhlasí s originálom. Obvodné úrady archivujú na 10 rokov tieto kópie.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

4 majitel za 7 rokov dobre auto
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

na Slovensku je najvacsia buzeracia aka existuje a vo vsetkom, v kazdej oblasti
myslim si ze preto, lebo vsetci chcu byt doleziti a mudri, dalej preto, ze zmenit zakon u nas z roku 1630 je tahsie ako vymysliet novy (este kretenskejsi) je jednoduchsie.
naviac niekomu celkom vyhovuje, ze ludia musia lietat v case osobneho volna kade - tade po uradoch (kde sedia ludia ktori by inak skapali od hladu lebo nevedia nic robit a su dosadeni rodinkarskym sposobom) a tak sa nemaju obcania ani kedy zamysliet co tu ako funguje a vdaka komu a comu
potom po 4 rokoch sa vylepia bilboardy s napismi Ludia potrebuju istoty a zmagorene ovecky idu volit.
keby ovecky mali trochu casu, zacali by rozmyslat a nasledne by mozno aj zacali byt neposedne a nespokojne.
a to niekto nechce.
v Taliansku zvysia cenu nafty o 0,05 centov a uz je strajk, keby tam zacali pytat papier o montazi LPG na STK, mozno by prisli pracovnici STK aj s majitelom k urazu a nasledne by zablokovali autami minimalne urad ak nie parlament - preto si tam takeho pcoviny nikto ani nevymysli a ak by aj, tak mu to nikto neschvali, lebo ostatnych 99% je normalnejsich.
chcem vidiet ze by niekto zahlasil, ze budeme pri prepise stareho auta platit nejaky specialny poplatok za vykon... asi by navrhovatelovi rozbili hlavu uz kolegovia v parlamente, nieto obcania a volici.
na Slovensku je tolko zakonov a nariadeni proti slobode a pravam obcanov, ze tu by asi pomohlo zrusit vsetky zakony, vsetky papierovacky, odovzdat (vyhodit) obcianske preukazy a zacat odznova ale nie s politikmi ale s umelcami budovat stat nanovo.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

autokomplet je to tak...

Teraz dám trochu OT

Teraz som v rádiu zachytil, že tušim prezident vrátil späť zákon, ktorý mal nariadiť chovatelom psov si žaložiť živnosť. Ako chápem že sú velkochovatelia, ale aby nahánali bežného občana preto že chová párik psov a následne štenatá predá cez bazoš po 200€ je už totálne choré.
Ano je to príjem, ale nikto nevidí že toho psa najskôr musel niekto kúpiť, že s ním bolo treba chodiť na výstavy aby získal ocenenia - platí sa "štartovné" + treba ocenenie aj z medzinárodnej súťaže, krmiť ho, očkovať... To sú také výdaje ktoré sa majitelovi po predaji šteniat ani nevrátia. Niekto to robí skrátka pre radosť

Ale na SK zasa niekto zistil z čoho by sa dali ešte vytiahnuť peniaze

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní