455 665
inzerátov
Prida┼ą inzer├ít

LPG doma

Obsah f├│ra Auto F├│rum LPG, CNG - Hybrid
Odpoveda┼ą Nov├í t├ęma
123>
Autor Správa
yanchi
Zalo┼żen├Ż: 21 august 2007
Pr├şspevky: 13
Nabehan├ę: 8 hod 8 min
Predmet: LPG doma Pr├şspevokZaslal: 20.05.2012 14:59   
chcem sa spytat len tak hypoteticky...pri surfovani internetom som nasiel medzi strankami o LPG aj stranky zamerane na LPG v domacnosti - na ucely vykurovania a pod. Funguje to tam, kde je problem dotiahnut pripojku na zemny plyn. Kupite si nadrz na lpg, napojite potrubim na sporak alebo kotol a z firmy vam bude chodit auto, ktore vam bude ten plyn doplnat.
Teoreticky...dalo by sa to vyuzit aj na take domace tankovanie LPG do auta? (samozrejme bol by nutny asi nejaky specialny kompresor, hadica atd...) Dalo by sa to podla vas? Podla mna, ked si mozete kupit kompresor na zemny plyn, napojit doma na pripojku a tankovat CNG auta...preco nie aj LPG?
to len tak nahlas uvazujem :)
Citova┼ą
wilz
Ve─żmi ob─ż├║ben├Ż ─Źlen - Ferraro (116)
Zalo┼żen├Ż: 04 janu├ír 2008
Pr├şspevky: 1851
Nabehan├ę: 10 dn├ş 13 hod 26 min
Pr├şspevokZaslal: 20.05.2012 16:59   
Technicky by to ur─Źite probl├ęm nebol, cel├Ż syst├ęm je kv├┤li o jeden r├íd ni┼ż┼íiemu tlaku vo─Źi CNG jednoduch┼í├ş.
Leg├ílne by sa to pri s├║─Źasnej ├║rovni legislat├şvy na Slovensku pravdepodobne nedalo urobi┼ą, ale zase keby si to ve─żmo chcel ma┼ą, zrejme by to bolo mo┼żn├ę technicky pripoji┼ą tak, aby sa to pred periodickou plynovou rev├şziou dalo r├Żchlo demontova┼ą a potom znovu pripoji┼ą.
Ale pod─ża m┼ła je sk├┤r podstatn├í ot├ízka, ┼że ak doteraz tak├ę nie─Źo doma nem├í┼í, tak z ekonomick├ęho h─żadiska je skoro a┼ż nezmysel nad t├Żm uva┼żova┼ą, ke─Ć s├║ pumpy LPG takmer v┼íade.

To by si si tie┼ż mohol hypoteticky na z├íhrade zakopa┼ą ve─żk├║ cisternu na naftu alebo benz├şn, ktor├║ by Ti chodilo dop─║┼ła┼ą auto zo slovnaftu a Ty by si si doma tankoval kedy by si chcel.
Citova┼ą
drautostar
Nová tvár - Trabanto (1)
Zalo┼żen├Ż: 16 okt├│ber 2008
Pr├şspevky: 1245
Nabehan├ę: 2 dn├ş 19 hod 34 min
Pr├şspevokZaslal: 20.05.2012 19:26   
Videli ste niekedy ─Źerpa─Źku LPG, ak ├íno, m├íte odpovede na v┼íetky ot├ízky.

Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
Citova┼ą
laco1871
Známa tvár - Feldo (58)
Zalo┼żen├Ż: 22 marec 2012
Pr├şspevky: 1090
Nabehan├ę: 6 dn├ş 17 hod 17 min
Pr├şspevokZaslal: 20.05.2012 19:28   
neoplatilo by sa to kvoli tomu, ┼że na tlakov├║ n├ídr┼ż mus├ş┼í ma┼ą certifik├ít a nie je mo┼żn├ę si ju spravi┼ą svojpomocne aj keby si zohnal v┼íetko potrebn├ę na jej v├Żrobu a aj keby si bol neviem ako skusen├Ż zvara─Ź s 20-timi roznymi platn├Żmi certifik├ítmi.

Jednoducho podom├ícky vyroben├║ tlakov├║ n├ídobu bez certifik├ítu by ti ┼żiadna spolo─Źnos┼ą nenaplnila

teda tlakov├║ n├ídr┼ż ti zapo┼żi─Źia firma trebars Flaga a Ty bude┼í plati┼ą ro─Źne pren├íjom tejto n├ídoby,┼że stoj├ş u teba na dvore a ┼że ju pou┼ż├şva┼í

preto by sa tak├ę da─Źo neoplatilo a op├Żtaj sa pump├írov lpg ko─żko platia ┼ít├ítu dph za tlakov├║ n├ídobu resp. za plyn z nej predan├Ż
Citova┼ą
autolaik
Známa tvár - Feldo (52)
Zalo┼żen├Ż: 15 marec 2009
Pr├şspevky: 1616
Nabehan├ę: 13 dn├ş 10 hod 6 min
Pr├şspevokZaslal: 20.05.2012 20:25   
pri Leviciach v jednej dedinke isty chlapik prerabal auta na lpg a dalo sa tam aj natankovat ...mal poprepajane plynove flase,mozno 20-30 ks pohromade a s cerpadlom pretankovaval do aut ...amaterske a myslim ze aj dost nebezpecne. Aj ked ja asi nemozem sudit,prve auto s lpg v mojom vlastnictve jazdilo na pb flasu vopchanu za zadnym sedadlom..skoda 105
Citova┼ą
YxoYpsilono
Známa tvár - Feldo (68)
Zalo┼żen├Ż: 14 august 2008
Pr├şspevky: 2584
Nabehan├ę: 3 dn├ş 6 hod 35 min
Pr├şspevokZaslal: 20.05.2012 20:48   
myslim, ze medzi LPG na kurenie a LPG do auta je rozdiel - na kurenie sa pouziva myslim butan.. (opravte ma pripadne)

domaca plnicka sa da zohnat na CNG - tam to bude o dost cenovo drahsie - ale zase lacnejsie vozenie..
Citova┼ą
autolaik
Známa tvár - Feldo (52)
Zalo┼żen├Ż: 15 marec 2009
Pr├şspevky: 1616
Nabehan├ę: 13 dn├ş 10 hod 6 min
Pr├şspevokZaslal: 20.05.2012 20:54   
davnejsie,ked to este bolo ako tak tolerovane som si plnil na cerpacke aj flasu... mali redukciu. Teraz je to uz zakazane(sice aj vtedy) a dost ostro sledovane
Citova┼ą
wilz
Pr├şspevokZaslal: 20.05.2012 21:02   
YxoYpsilono nap├şsal:
domaca plnicka sa da zohnat na CNG - tam to bude o dost cenovo drahsie - ale zase lacnejsie vozenie..

Mus├şm ┼Ąa vyvies┼ą z omylu.
U CNG je takmer v┼żdy je drah┼íia a nev├Żhodnej┼íia prev├ídzka ako LPG.
T├Żka sa to predov┼íetk├Żm Slovenska, preto┼że tu je CNG bez odpo─Źtu spotrebnej dane a je ve─żmi m├ílo miest kde m├┤┼że┼í tankova┼ą.
V takom Nemecku, Rak├║sku je to s pumpami opa─Źne a aj LPG je tam o 20 centov na liter drah┼í├ş ako u n├ís a zase CNG je tam o 20 centov lacnej┼í├ş ako tu.
A ─Źo sa t├Żka dom├ícej ─Źerpa─Źky, aby sa Ti zaplatila, musel by si ma┼ą 4 aut├í alebo ma┼ą tak├Żch ist├Żch susedov s plynov├Żmi autami. .
Citova┼ą
Acon
VIP ─Źlen - Veyron (272)
Zalo┼żen├Ż: 25 janu├ír 2009
Pr├şspevky: 5230
Nabehan├ę: 7 dn├ş 17 hod 21 min
Pr├şspevokZaslal: 20.05.2012 21:11   
YxoYpsilono nap├şsal:
myslim, ze medzi LPG na kurenie a LPG do auta je rozdiel - na kurenie sa pouziva myslim butan.. (opravte ma pripadne)
..

v oboch pr├şpadoch sa jedn├í o prop├ín-but├ín. Pre dom├ícnosti obsahuje viac merkaptanu.
Citova┼ą
dotynka
Povedomá tvár - Favorito (34)
Zalo┼żen├Ż: 04 november 2008
Pr├şspevky: 1174
Nabehan├ę: 7 dn├ş 8 hod 37 min
Pr├şspevokZaslal: 21.05.2012 08:18   
"Mus├şm ┼Ąa vyvies┼ą z omylu.
U CNG je takmer v┼żdy je drah┼íia a nev├Żhodnej┼íia prev├ídzka ako LPG."

LPG som tankoval za 25,-ÔéČ pln├í n├ídr┼ż (cca 260km v meste)
CNG tankujem za 16,-ÔéČ pln├í n├ídr┼ż (cca 250km v meste)

v├Żhodnos┼ą zrejm├í na prv├Ż poh─żad
Citova┼ą
wilz
Pr├şspevokZaslal: 21.05.2012 08:48   
Prid├ím trocha in├Ż v├Żpo─Źet.
Neviem kde tankuje┼í CNG, ak na Slovensku, mus├ş┼í v s├║─Źasnosti r├íta┼ą s cenou 1,22 Eura za 1 kg.
Ja tankujem do auta (Touran) 18 kg, v zmie┼íanej prev├ídzke urob├şm 300 km, ke─Ć mu ┼ílapem na krk tak aj menej.
Pri t├Żch 300 km to teda vych├ídza 7,3 Eura na 100 km.
Syn m├í auto na LPG (porovnate─żn├í Zafira), priemern├í spotreba 9 lt na 100 km, berme cenu 0,7 Eura na liter, ale d├í sa k├║pi┼ą aj za menej, to vych├ídza 6,3 Eura na 100 km.

A to som zanedbal neust├íle pl├ínovanie, kde n├íjdem pumpu na CNG. Ale nes┼ąa┼żujem si, dobrovo─żne som si tak├ę k├║pil.
Citova┼ą
dotynka
Povedomá tvár - Favorito (34)
Zalo┼żen├Ż: 04 november 2008
Pr├şspevky: 1174
Nabehan├ę: 7 dn├ş 8 hod 37 min
Pr├şspevokZaslal: 21.05.2012 09:08   
Tankujem v Jurajovom Dvore za 1,208ÔéČ/kg
Citova┼ą
wilz
Pr├şspevokZaslal: 21.05.2012 09:29   
U┼ż som tam nejak├Ż ─Źas nebol, naposledy to bolo za 1,22.
Zv├Ą─Ź┼ía tankujem v Rak├║sku, vtedy to vych├ídza mierne lep┼íie ako LPG.
Citova┼ą
Acon
VIP ─Źlen - Veyron (272)
Zalo┼żen├Ż: 25 janu├ír 2009
Pr├şspevky: 5230
Nabehan├ę: 7 dn├ş 17 hod 21 min
Pr├şspevokZaslal: 21.05.2012 09:31   
Prev├ídzka na CNG je vo v┼íeobecnosti lacnej┼íia. No probl├ęm je v natankovan├ş dostato─Źn├ęho mno┼żstva. Ke─Ć┼że CNG sa tankuje ako plyn a LPG ako skvapalnen├Ż plyn, tak logicky sa do rovnak├ęho objemu vojde nieko─żko n├ísobne viac LPG.
Citova┼ą
yanchi
Zalo┼żen├Ż: 21 august 2007
Pr├şspevky: 13
Nabehan├ę: 8 hod 8 min
Pr├şspevokZaslal: 21.05.2012 09:42   
a este taka otazka: niekde som cital, ze 1kg CNG = objemu 6L? cize pre auto, ktore ma spotrebu povedzme 5kg/100km, potrebujem nadrz s objemom cca 90litrov aby som spravil aspon 300km??
Cele tato moja uvaha o domacom cerpani lpg vznikla pri jednom nahodnom telefonate s jednym panom z firmy Flaga (tusim to bola Flaga) a bavili sme sa o cerpackach, spominal mi ze robia CS na kluc (cena cca 20000e) a ze potom vedia dovazat plyn za cenu cca 0.48e/liter. A to uz je velmi zaujimava cena...navyse doma mame auta na plyn, kamarati maju tiez na LPG, takze takych minimalne 5 aut by som mohol kludne s tym tankovat... Len teda otazka je ako je to s legalnostou/nelegalnostou
Rozmyslam nad CNG autom, ale nie som si isty ako to je s tym objemom a dojazdom. Ale ak by to bolo priblizne tak, ako sa domnievam, cng auto by sa mi neoplatilo kvoli dojazdu. No a kedze ostava uz len alternativa LPG zistujem, ci sa to neda nejako lacnejsie...
Citova┼ą
Odpoveda┼ą Nov├í t├ęma
123>

Zobrazi┼ą pr├şspevky z predch├ídzaj├║cich:   
Prejdi na:  
Obsah f├│ra Auto F├│rum LPG, CNG - Hybrid

LPG doma Autobazar.EU