Liqui Moly 5156 Pro-Line Čistič dieselových systémov

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Liqui Moly 5156 Pro-Line Čistič dieselových systémov

Príspevok od používateľa olivermico105 »

Ahojte mám otázku keď doplním tieto aditíva: Liqui Moly 5156 Pro-Line Čistič dieselových systémov. Tak po ich použití musím natankovať plnú nádrž alebo stačí iba polka nádrže ? A ešte by som sa chcel opýtať vaše skúsenosti s týmto produktom a poprípade ako ste ich vy aplikovali a či to pomohlo :-) :3906:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ je to aditív do nádrže,tak je to len niečo čo čistí dlhodobo a mierne.Je otázka k čomu teraz presne sa má to čistivo použiť..dôvod. Ak má palivový systém nejaký problém,tak sa to tak nerieši.Je to ako hašlerka oproti antibiotiku.Ak má slúžiť na dlhodobé udržiavanie palivového systému a prevencia účinku zložiek ktoré dnes do palív kydajú,tak ok.
olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa olivermico105 »

Chcel som to kvôli všeobecnemu prečisteniu systému mám 1.6 hdi 80 kv 16V motor Citroen a som krátko pred STK že či sa to oplatí použiť alebo nie a či to má učinok dobrý
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cim menej nafty natankujes, tym vacsi "koncentrat" z tohoto Liqui Moly budes mat. Ja som zoparkrat pouzil, prinos som necitil ziadny (hlucnost, spotreba, smrad z vyfuku respektive jeho absencia, dymovost motora, STK som vzdy presiel este nikdy ma nevyhodili kvoli emisiam). Ford Galaxy 1.9tdi 85kW 2001, 970.000km (ano tie cisla su spravne), Chrysler Voyager 2.5crd 2004 260.000km. Na 1.9tdi mam diagnostiku, pozeral som si vyrovnavacie davky vstrekovacov, nepohli sa ani o stotinu nielen pocas pouzivania Liqui Moly, ale ani desiatky kilometrov neskor.

Nikdy som nedaval kvoli EK, vzdy len tak pre potesenie, kvoli mojej technike, nie kvoli uradnikovi. Parkrat som pouzil rozlicne Liqui Moly pripravky, maju ich hodne, potom ma to prestalo bavit :) nikdy som netankoval doplna, vzdy som sa snazil mat co najmenej nafty aby som mal co najvacsi ucinok z toho koncentratu. Ideal by bolo napojit to priamo do motora, nech zerie iba tento Liqui Moly namiesto nafty ale samozrejme od toho nemozes ocakavat akekolvek zazraky.

Ublizit nemoze, zazraky vsak necakaj. Doporucujem pouzit ale bez zbytocneho onanovania nad dotankovanim. Nalej, neries, hotovo.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa olivermico105 »

Ďakujem veľmi pekne za obsiahlu odpoveď chcem to dneska použiť a natankovať tak za 25 €cca aby som videl čo to je :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nezmysel...paliva treba tak málo ako to len ide aby nehrozilo že dôjde.
1.- určené na čistenie...toto preskočme a povedzme dobre,nepoškodí nepomôže
2.- ďaleko väčší zmysel má používať dlhodobo (neustále) VIF v predpísanom dávkovaní
3.- ak je cieľ čistenie,tj odstránenie (predpokladaného) problému tak použiť priamo čistenie tým čo je na to určené a napriamo v samostatnom okruhu ako písal mp3.Potom už len klasická aditivácia ktorá to udrží čisté.
Toto teraz je presne ako téoria že Savo lieči.Ak niekto verí že pomôže tak ok,viera je silná
olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa olivermico105 »

Aha no kupil som si to ale stále som to nepoužil každý mi hovorí inak a predsa prvý krát to idem robiť jeden povie že na plnu nádrž potom druhý povie že na prázdnu a potom doplna tak mám z toho chaos
olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa olivermico105 »

Konkrétne mám tento typ: LIQUI MOLY, 4100420051289, Obj. číslo: 5128[/img]
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vysvetlim Ti to inak:

ides umyvat taniere. Mas na vyber: alebo si cvrknes saponat priamo na spongiu a budes umyvat s cistym koncentratom, alebo si napustis so drezu vodu a capnes tam par kvapiek. Co bude ucinnejsie?

S hentym pripravkom detto. Obama postupmi umyjes tanier, otazka je, ako cisto.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Nalej, neries, hotovo.

Uz to tu zaznelo :) moc okolo toho tancujes, toto nie je zlate teliatko ktoremu mozes odlomit uško :) Vsimni si ze tam nikde NEZAZNELO natankuj. Ani nemusim vediet ci mas v nadrzi dva litre alebo dvesto, nezaznelo natankuj.

Nalej, neries, hotovo.

Inak akurat dnes som nasiel v skrini pollitrovku zimneho VIFu, idem to vyliat cele do nadrze tak ako je (vcera mi zasvietila kontrolka, tak mozem mat cojaviem 10 litrov paliva) - pricom predpisane davkovanie je 1 ml VIF na 1 l nafty, cize tu 500ml flasticku by som mal sypat na 500 litrov. Ako pisem, mam asi desat litrov a idem to tam cele vytrubit a ani nemihnem okom. Jedine ma nasiera ze VIF sa neda priamo z flasky sypat do nadrze, potrebujes nejaky lievik (samodomo Kokokola flasa zachrani) - lebo ja to davkovat tym 50ml vrchnacikom pol hodinu proste nebudem.

Dokial do dieslovej nadrze nesypes petrolej, olej do dvojtaktneho motoru (! ano, aj taki vedci su medzi nami !), borovicku, benzin, piesok alebo cukor, o nic nejde.

Nalej, neries, hotovo.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dokial do dieslovej nadrze nesypes petrolej, olej do dvojtaktneho motoru (! ano, aj taki vedci su medzi nami !), borovicku, benzin, piesok alebo cukor, o nic nejde.
Turbo mám doma už niekolko motorov ktoré dlhodobo chodili na hydraulický olej, trafoolej, prípadne na vyjazdený olej z iného auta. Nie 5 litrov ale stovky.
Vždy je treba rozlišovať do čoho a čo môžeš naliať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

lepsie je menej a casto.
nase paliva sice splnuju normy, ale normy siroke jak stare vytahane teplaky. lol
olivermico105
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 09.04.2021 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa olivermico105 »

Oki nalejem to keď to bude prázdne nie uplne a hotovo dakujem teda :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

a566 napísal: nase paliva sice splnuju normy, ale normy siroke jak stare vytahane teplaky. lol
Práve preto preferujem motory typu Zetor 25, ktorému keď načural býk do nadrže tak traktor zabafkal a išiel orať. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

..ak už všetko zlyhá, je načase prečítať si návod.
A v tvojom sa píše " Obsah dózy 300 ml stačí maximálne pre 75 l nafty"

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0944720747 a 3 neregistrovaní