LIAZ 150,261 - vytláča chladiacu kvapalinu

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

LIAZ 150,261 - vytláča chladiacu kvapalinu

Príspevok od používateľa klingo33 »

Zdravím, ak má niekto skúsenosti s Motormi Liaz 150, mám problém a to taký že keď nalejem chladiacu kvapalinu do sústavy tak mi nejaké množstvo vyhádže - vytlačí cez hrdlo. Neviem čím to je -Tesnenie pod hlavou alebo nejaký iný problém? Vďaka:300f:
tomi6661
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 25.02.2008 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi6661 »

ak sa ti nehreje a normálne kúri, je to normálne na liazke poprípade ked leješ tak si napravo tiahlom pridávaj plyn a prestane ti vytekať a normálne zatvoríš víčko. Ak ale nekúri a rýchlo sa zohreje a nechce prepnúť, tak nemusí byť hned hlava alebo čo, tam vydržali hlavy dosť, ale bôžu byť aj gumičky medzi hlavami, ale to by si zase uvidel, že ti tlačí pomedzi hlavy von
tomi6661
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 25.02.2008 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi6661 »

ešte v rýchlosti ma napadlo, že v návode sa tak písalo, že pri dolievaní by sa mala odkrutiť aj tá druhá zátka vzadu napravo z boku, vtedy ti to určite nebude vyhadzovať a tá je pretlaková, tá predná nie, tá je ima nalievacia
klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klingo33 »

No trochu si ma upokojil,jeden chalan mi povedal že to je bežné u Liazu a to že trochu vyhádže vodu z hrdla chladiča je znak toho že motor má dobré tlaky :40bd: no neviem čo majú tlaky zrejme myslel kompresné spoločné s chladiacou sústavou.
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no ja ta tiez potesim nemam sice liazku ale ifu 6valec nadrzka jak na liazke a tiez ked to prelejej tak si vodu ak je viac vyhydze von a potom uz drzi ,takze mas to dobre :4012:
klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klingo33 »

Vďaka :300f: asi to nebude nič vážne, auto keď je doplna naliata sústava niečo vyhádže a potom už drží svoju hladinu a ani sa nehreje no kúrenie už nejde lebo ako náhle je nižšia hladina tak zavzdušní radiátor.Neviem najradšej by som hodil reč z nejakým servisom čo robý motory Liaz. Vďaka za informácie páni. :300f: :300f: :300f:
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

ked len trocha vytlaci po doliati tak je to v pohode.ale to mi neide do hlavy preco mas ten pokles ze sa ti zavzdusni kurenie.na radiatoroch su take tenke hadicky so srobikom na konci na odvzdusnovanie.ja osobne som to nikdy neodvzusnoval lebo nebolo potrebne.aj ked som v zime kazdy vecer vypustal vodu a rano znova nalieval.po naliati mi vzdy kurilo.to skor s motorcekmi bol stale problem.boli to nepodarky.byt vodicom liazky je nieco extra a super zazitok.tam sa clovek nikdy nenudi a vzdy je co opravovat :d :D inak viete ako spoznate vodica liazky? na hlave ma hrcu a na chrbte mastne flaky lebo stale sa pod autom vala :4090: :40bd:
klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klingo33 »

:40bd: He he tak to si trafil, vytlačí trocha to je pojem že kolko liter alebo pätnásť litrov,neviem lebo som to nikdy nezmeral. To kúrenie ma ani nejak nes.rie lebo mám sklápačku a v zime nato nie je robota,len mám obavy aby som neod.trt.kal motor v lete lebo to by ma mrzelo lebo má celkom dobrý ťah a spotrebu. :300f: :300f: :300f:
RAMIR
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2010 16:06
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RAMIR »

Mne to robilo tak isto,dosť dlho,ale neskôr mi voda zaliala piesty,nedalo sa naštartovať,ani pretočiť motorom.Po rozobratí motora boli deravé piestne vložky,vyžraté nemrznúcou zmesou.Dúfam,že to nebude tvoj prípad.
klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klingo33 »

No dúfam aj ja,budem to musit dať pozrieť. vďaka
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní