Lexus IS

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Lexus IS

Príspevok od používateľa engineersk »

Ahojte, rozmýšľam nad kúpou Lexusa IS250/300h v cene do 21000€. To auto sa mi páči už dlhé roky a povedal som si, že si splním sen. Zaujíma ma však (triezvy) názor majiteľov, prípadne ľudí, čo s ním majú osobnú skúsenosť, pretože o Lexusoch sa tradujú všelijaké polopravdy. Na druhú stranu, keď sa pozriem na počet inzerátov, tak ich počet je násobne menší ako počet "urban stories" na internete :)

S autom budem jazdiť ako mestské trasy, tak aj dlhšie trasy - výlety apod. Preferoval by som skôr benzínovú verziu, ale v inzerátoch som našiel iba hybridnú verziu - v tomto by som sa asi musel prispôsobiť.

Vďaka všetkým za tipy a názory.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený Lexus IS

Príspevok od používateľa Renova »

....aké polopravdy myslíš ?....mal som Lexusa 7 rokov a môžem povedať že :2f93: ...čo chceš vedieť ?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený Lexus IS

Príspevok od používateľa martincichy »

IS 250 som si v rokoch 2008 - 2010 braval v Irsku z pozicovne. Bolo to velmi prijemne auto.
engineersk
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.02.2020 13:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený Lexus IS

Príspevok od používateľa engineersk »

Renova napísal: 01.02.2022 18:14 ....aké polopravdy myslíš ?....mal som Lexusa 7 rokov a môžem povedať že :2f93: ...čo chceš vedieť ?
Polopravdy negatívneho charakteru - čítal som nejaké vyjadrenia pod českým testom, ale to je teraz nepodstatné. Celkom ma zaujíma veľkosť vnútorného priestoru (vzhľadom na to, že mám 187 cm). Tá bola často vytýkaná IS-ku.
Keďže pozerám po nižšie uvedenom kuse, ktorý má už 8 rokov, tak ma zaujíma ako je to so servisom? Pri Lexuse je to, podľa mňa, najväčší strašiak. Predpokladám, že výmeny dielov na podvozku a brzdy nemusím absolvovať v autorizovanom servise alebo sa mýlim?

https://www.autobazar.sk/23661690/lexus ... executive/
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdený Lexus IS

Príspevok od používateľa Renova »

....ja som si bežný servis robil sám....rozvody mi robil kamarat v BB ktorý pred tým robil v Toyote...ak budeš chcieť dám ti kontakt do ss...ja som ale mal RX 400h...takže velkosť mh,to ti neviem
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tiež sa mi veľmi páči Lexus.
Ale ten väčší. Ako Toyota Camry.
Tento je dosť malý. Aspoň čo som v tom sedel na výstave.

Len, keď si človek pozrie spotrebu, dá do kalkulačky náklady...,tak sa musí zamyslieť, či stojí to za to... :41c2: , toľko peňazí pri cene 1,5-1,7 eur za liter benzínu vygrciat x 6-8 litrovx 50-60.000 km ročne
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa pepo64 »

Podľa mňa to boli autá ešte robené kvalitne(materiály, technika) a hlavne s rozumom, bez všeliakých módnych výstrelkov a polmetrových displejov.No a veľkosť?Musíš si do toho sadnúť a uvidíš.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

Rada IS nie je urcena pre vysokych, je to styl BMW 3xx
Skusis sadnut, pochopis velmi rychlo
S tvojou vyskou tak idem do GS alebo Camry
Neviem tvoje fin.moznosti ale pocitaj ze havarijna vychadza z ceny noveho auta a rovnako ND
Ak chces, posli SS, robim s dielmi
Obcas dam doviezt nejake to auto, nelimitoval by som sa ponukou v SR a presnejsie by som sa jej skor vyhol ako preferoval....
Lexus je Toyota cize sa bavime o topke - najlepsie auta sveta. Jediny pruser u IS starsej generacie je motor 2.2d4d teda u IS220 dcat. Vidiet to na cenach jazdeniek.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Človeče, ja som teda o dosť nižší a keď som sa v Lexusoch vozil, tak ma neustále prekvapovalo ako malo miesta na hlavu tam je.
A to neboli tie malé, ale nejaké stredne veľkosti, či jazdia ako taxíky.
Veľmi vysoko uložené sedačky a malo miesta na hlavu. Určite si to treba riadne vyskúšať..
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa speedmann »

Kamošov kolega v práci mal Lexusa neviem ktorý typ, robil v IT sektore a prístrojovka mu krásne blikala všetkými kontrolkami, až bol z toho na prášky. Vždy autorizák a stále chyby neodstránené. Neviem ako ten celý kolotoč skončil. A Lexus je :3dcline: top od Toyoty.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Jasne, že lexus nie je žiaden zázrak. Technologické relatívne primitívne auta. Ini výrobcovia majú oveľa zaujímavejšiu techniku. Na druhu stranu, technická primitívnosť zvyčajne spôsobuje vyššiu spoľahlivosť.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

Kamošov kolega... Neviem aky Lexus... Neviem ako to skoncilo... Ale viem ze som MUDRY a vyhlasim nepriamo znacku Lexus za šmejd :-)
Fico raz novinarom hovoril pribeh nieco take: susedovi zabili macku, sused je volic Smeru, Fico je vrah. Nepamatam presne ale pointa ostava.
Teraz cakam nejakeho mentalneho atleta ze napise Peterson je uznavac Fica a volic Smeru :-)
Skratka Fico vyjadril ako to na Slovensku chodi :-)
Ach.
Nabuduce takto :
kamosovho kolegu bratranca otca syna stryka syn kamrata na pive spomenul ze ma problem s autom, tak to urcite bol Lexus a pokazilo sa na nom uplne vsetko = Lexus je najvacsi šmejd :40bd:
Poznate hru v materskej škôlke TELEFON ?
Tam su v kruhu deti, na zaciatku vychvavatelka posepne slovo a deti si sepkaju medzi sebou slovo postupne do kruhu a na konci posledne dieta povie to slovo co bolo na zaciatku. Vychovavatelka povie ake to slovo bolo na zaciatku. Rehocu sa vsetky chapave deti a vychovavatelky, za rohom sa rehoce aj upratovacka. Na zaciatku bolo totiz slovo JABLKO a na konci je to uz BLAMUFON.
Proste ako citam prispevky tak Lexus je vlastne šmejd a prave preto tato znacka rozbila na sracky celu konkurenciu v Amerike aj ked prisla na trh ako NEZNAMA NOVA ZNACKA !!!
Urcite si vtedy zamozni Americania povedali zhruba toto :
Je to nova znacka, nema historiu, nikdy som ju nemal (kedze nebola) a kupim si to namiesto mojho Mercedesa S class ci luxusnej americkej limuziny lebo predpokladam ze to bude šmejd, bude sa to kazit a ja sa nudim tak chcem chodit po servisoch :-)
No asi nie. Vtedy prvy Lexus LS400 prisiel, vsetkym vytrel zrak nevidanymi vlastnostami, neskutocnou spolahlivostou. Pri vyvoji Japonci urobili 900 prototypov motorov aby vybrali ten spravny. Uz vidim ako ini vyrobcovia urobia 900 prototypov aby jeden vybrali, urobili na nom take pokusy ake si ini ani predstavit nevedia a az potom to daju do auta...
Taky Renault sa neserie - ten urobi z bloku motora 1.4i rovno blok pre 1.5dci a vybavene. A ci to funguje, kolko to bude fungovat skusaju uz ich zakaznici, Renault ked zisti ze ojnicne loziska kľakaju tak predlzi vymenny interval oleja z 30.000 na 40.000 a zavada odstranena :-)
Jaj ludia...
Rozmyslam ze v prašnom tropickom Dubaji prave preto ine ako Toyota Lexus nenajdete lebo oni si tiez povedali : su to šmejdy, my to chceme lebo taky Lexus je lacnejsi ako Fabia junior a my tu šetrime na všetkom, byvame v chatrciach a na viac nemame :-)
Cela Afrika skupuje z celej EU 20-30 rocne stare Toyoty len preto, lebo su proste zatazeni na tu znacku ako Slovak na napis 1.9TDi a to je dovod.
Slovak nam tu napise ze jeho kamarat mal Lexus ktoremu svietili vsetky kontrolky ako Vianocny stromcek, ale je to taky povolany profik na auta ze ani nevie o aky Lexus islo - zaklad je prispiet na forum :-) Ale je pravda ze ked si nastavim nestandardne funkcie tak vidim rozsvietene kontrolky a je ich pomerne dost. Dokonca ked pridam hmlovky tak je dalsia :-)
A Toyota je taka sračka ze ked som chcel rozpredat auto tak mi volali o zadny stierac alebo puklice lebo im zlodej ukradol a zbytok auta cakal na predaj prednej casti niekomu co rozbil auto. Motory susim doma 10-15 rokov a nikto ich nechce. A to sa nukaju za zlomok ceny podobneho motora inej znacky.
Som rad ze citam forum, tu sa clovek co sa hrabe v japonskych autach 30 rokov, dovazal ich, pozna skoro vsetkych predajcov nauci pravdu o japonskych autach od ludi ktori take nemali, nemaju a nikdy nebudu mat, presnejsie este ani nevideli otvorenu kapotu na ziadnom japonskom aute.
Tento svet je tak uzasny, rozmanity, clovek sa vzdy nauci nieco nove.
No nie je tento svet nadherny ?
Naposledy upravil/-a peterson999 v 03.02.2022 09:01, upravené celkom 2 krát.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa Fakyu »

peterson999 napísal: 03.02.2022 08:43 Proste ako citam prispevky tak Lexus je vlastne šmejd a prave preto tato znacka rozbila na sracky celu konkurenciu v Amerike aj ked prisla na trh ako NEZNAMA NOVA ZNACKA !!!
Urcite si vtedy zamozni Americania povedali zhruba toto :
Je to nova znacka, nema historiu, nikdy som ju nemal (kedze nebola) a kupim si to namiesto mojho Mercedesa S class ci luxusnej americkej limuziny lebo predpokladam ze to bude šmejd, bude sa to kazit a ja sa nudim tak chcem chodit po servisoch :-)
No asi nie. Vtedy prvy Lexus LS400 prisiel, vsetkym vytrel zrak nevidanymi vlastnostami, neskutocnou spolahlivostou. Pri vyvoji Japonci urobili 900 prototypov motorov aby vybrali ten spravny. Uz vidim ako ini vyrobcovia urobia 900 prototypov aby jeden vybrali, urobili na nom take pokusy ake si ini ani predstavit nevedia a az potom to daju do auta...
Taky Renault sa neserie - ten urobi z bloku motora 1.4i rovno blok pre 1.5dci a vybavene. A ci to funguje, kolko to bude fungovat skusaju uz ich zakaznici, Renault ked zisti ze ojnicne loziska kľakaju tak predlzi vymenny interval oleja z 30.000 na 40.000 a zavada odstranena :-)
Jaj ludia...
Rozmyslam ze v prašnom tropickom Dubaji prave preto ine ako Toyota Lexus nenajdete lebo oni si tiez povedali : su to šmejdy, my to chceme lebo taky Lexus je lacnejsi ako Fabia junior a my tu šetrime na všetkom, byvame v chatrciach a na viac nemame :-)
Cela Afrika skupuje z celej EU 20-30 rocne stare Toyoty len preto, lebo su proste zatazeni na tu znacku ako Slovak na napis 1.9TDi a to je dovod.
Slovak nam tu napise ze jeho kamarat mal Lexus ktoremu svietili vsetky kontrolky ako Vianocny stromcek, ale je to taky povolany profik na auta ze ani nevie o aky Lexus islo - zaklad je prispiet na forum :-) Ale je pravda ze ked si nastavim nestandardne funkcie tak vidim rozsvietene kontrolky a je ich pomerne dost. Dokonca ked pridam hmlovky tak je dalsia :-)
A Toyota je taka sračka ze ked som chcel rozpredat auto tak mi volali o zadny stierac alebo puklice lebo im zlodej ukradol a zbytok auta cakal na predaj prednej casti niekomu co rozbil auto. Motory susim doma 10-15 rokov a nikto ich nechce. A to sa nukaju za zlomok ceny podobneho motora inej znacky.
Som rad ze citam forum, tu sa clovek co sa hrabe v japonskych autach 30 rokov, dovazal ich, pozna skoro vsetkych predajcov nauci pravdu o japonskych autach od ludi ktori take nemali, nemaju a nikdy nebudu mat, presnejsie este ani nevideli otvorenu kapotu na ziadnom japonskom aute.
Tento svet je tak uzasny, rozmanity, clovek sa vzdy nauci nieco nove.
No nie je tento svet nadherny ?

Tak ty zijes v uplne inom filme...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa peterson999 »

Fakyu - to suhlasim, ja to kludne aj volam ina planeta :-) Musim povedat ze tu si fakt pripadam ako z inej planety, taka Majka z Gurunu je proti mne tuctove dievčatko :-) Tu už zalezi aj na uhle pohladu jednotlivca, dnes uz Majku nevysielaju lebo by Slovaci volali do TV markiza ze nech detom nepustaju serial o jebnutej Majke co vystraja same chujoviny :..:

Inak privitam aj konstruktivnu debatu a vysvetlenie o inom filme. Lebo ked si precitam konstatovanie o inom filme, neviem kam mieris ani ako to myslis. Ved daj argument a vysvetlenie, rad si ho precitam a mozes kludne aj do SS. Nemyslim teba ale vacsinou tu fuknu novu spravu a ani si neoveria moje informacie ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mato0850
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.01.2017 12:48
Zdieľať na Facebook

Re: Lexus IS

Príspevok od používateľa mato0850 »

Peterson999, koho zaujímajú tieto tvoje slohové práce od veci..??!
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných