Lestiaca a brusna pasta - vyber

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Lestiaca a brusna pasta - vyber

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Zdravim, riesil som hrdzu a kedze to boli male plochy vrchna vrstva bola obycajnym sprejom podla kodu farby. Prva vrstva ok ale na druhej na druhy den asi koli vzdusnej vlhkosti na krajoch na povrchu farby vzniklo nieco ako bledsia matna vrstvicka, zoxidovane alebo neviem ako to nazvat, ked to prejdem nehtom da sa to zotriet a pod tym je normalny lak, potreboval by som to niecim zbrusit a rozlestit, skusil so jedine co som doma nasiel tempo pastu ale ta to skor zakonzervovala. Co by bolo vhodne na zbrusenie a rozlestenie tychto prechodov? Nasiel som lestiacu a brusnu pastu od PRESTO alebo LIQUI MOLY, u oboch pisu nieco ako "K odstranění mlhy po nástřiku a obnovení starého zašlého laku, resp. poprosil by som nejaku alternativu alebo postup cim a ako to rucne rozlestit, nerad by som dokafral aj farbu okolo, dakujem
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je miesto viditelné,nikdy sa nesmie použiť spray,tej je na motyky,nie na auto. Ak je metalíza tak tri krát nie,pretože na striekanom mieste bude svietiť duch ako hrom.To nie je o rozleštení,to je o blbine ktorá sa nikdy nemala tam dostať.Čo je blbé,to môžeš leštiť kolko chceš a čím chceš,bude ta stále len to isté.Auto a sprey...nikdy
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Tak pri skoro 15 rocnom aute si myslim ze je to jedno, ja to nepotrebujem mat ako keby to vyslo z tovarne a lakovat cely diel koli 4om cca 5x5 cm flakom sa mi neoplati hlavne koli tomu ze cena toho dielu samotneho by bola mozno polovicna ako samotneho lakovania, len zhanat vo farbe a behat po vrakoviskach sa mi urcite nechce, mne islo o to hlavne poriesit hrdzu pred zimou v stadiu kedy sa da este pekne cela vybrusit, tmel, zaklad, plnic...., prva vrstva bola ok aj celkom pekne zaliata farba len na tej druhej to hentak blbo vyskocilo
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mhlavaty napísal:Ak je miesto viditelné,nikdy sa nesmie použiť spray,tej je na motyky,nie na auto. Ak je metalíza tak tri krát nie,pretože na striekanom mieste bude svietiť duch ako hrom.To nie je o rozleštení,to je o blbine ktorá sa nikdy nemala tam dostať.Čo je blbé,to môžeš leštiť kolko chceš a čím chceš,bude ta stále len to isté.Auto a sprey...nikdy
Preco by sa nemohlo opravovat na aute sprayom? Naco potom aj origo diel sa da kupit v autorizaku spray podla kodu farby? Auto ma sluzit mne a nie ja s kazdym skrabancom chodit k lakirnikovi a do boxu. Odjakziva fušujem drobne veci sprayom a nemal som s tym problem pouzit spray ani pri felicii ani pri X6 skratka furt je to len skarnicla na 4kolesach a ked sa nieco prihodi tak si nebudem trhat vlasy a utekat k lakirnikovi pokial to nebije do oci z patdesiatich metrov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme že môže,ak je požiadavka na viditelnosť minimálna alebo žiadna.Ale to som napísal ako prvé.....len nečítaš pozorne
Ak sú nároky na opravu minimálne lebo je to kdesi skované,tak niet problému.Ale problém asi bude....inak by nevznikol príspevok a nebola otázka a potreba nápravy keby bola spokojnosť z "dielom"
Alebo premýšlam nelogicky ?
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

andrej97 napísal:pasta tempo
Tempo nie, to som skusal a len to akoby zakonzarvovalo, treba nieco bez vosku proste len na zbrusenie vrchnej vrstvicky, ide aj nechtom ked po tom potiahnem tak to ide dole a pod tym normalny lak len takto to oskrbavat je blbost, pasta sa mi zda idealne riesenie, mozno jedna na zbrusenie a druha na lestenie
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

no ja zarobim chalanom aj sprej podla kodu a pasuje to perfektne.no ale k veci.skus od 3M lestenku najprv hrubsiu ma biely alebo zeleny vrchnak,a potom bledomodru dokončovaciu.najlepsia je na to mašina.alebo od festool je to lestenka aj na hrubo aj na jemno.menis v mašine len kotuče.ta neni na ropnej báze a preto nerobi ani tie biele flaky na lištach takže nemusis oblepovat.pristreky sa najlepsie robia s rozleštovačku ako v tvojom pripade.potom to musi byt ok.a ked prebehnes s tym cele auto nerozoznas co bolo robene.a samozrejme na slnku si nezabudni slnecne okuliare. :40bd:
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

tempo je vosk na zoxidovane laky, nie lestiaca pasta aj ked je mierne abrazivna, ale nie do tej miery ze s nou zbrusis lak v prechode ako napr. s 2000 smirglom.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Vyriesene

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Nakoniec zistenie ze by to islo zosuchat aj bruskom prsta pri vacsom tlaku a dlhsom suchani na jednom mieste ale preco si drat prsty :) kamos mi dal nejake 2 brusne pasty od scholl concepts, bez silikonu, vosku, hrubsiu a jemnejsiu a vysledok predcil ocakavanie, dalo sa to pekne rucne rozlestit akurat by to teraz chcelo poriesit cely zbytok auta :)
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní