Legálna výmena motora za iný ( k r. 2019 )

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
1
13%
Nie
7
88%
 
Celkom hlasov: 8

scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

oco13 napísal:Páni ale zadávatel nerieši čo je správne a čo nie. lol On rieši či sa to dá alebo nedá. :40bd:
A výsledok je že NEDÁ
Ze sa to neda, vedel aj zadavatel temy, zaroven sa pytal "Prečo neexistuje možnosť, zájsť po výmene motora..." na co dostal odpoved a padne argumenty... Treba citat cely prispevok, nie len prvu vetu.

Ako uz odznelo, niekto si mysli ze vymenit motor je ako vymenit ziarovku za silnejsiu, tak sa mu vysvetlilo ze to tak jednoducho nepojde a preto nema cenu riesit ani nasledne papierovacky a legalizaciu tejto vymeny. Verim ze aj zadavatel temy po precitani prispevkov sam pochopi ze nemyslel na vsetky aspekty vymeny a tuto problematiku podcenil...

Dalej rozvijat a rozoberat omacku okolo toho sa da donekonecna.... ci je to takto nastavene spravne je vecou nazoru...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pýtajú sa to ludia čo sa do toho nerozumujú a podcenujú zložitosť celej výmeny.
Ba si z toho niekedy nechcú zobrať ponaučenie a chcú natvrdo preraziť hlavou múr

By som sa vratil tak 15-20 rokov späť, ked fičal tuning. Tiež bolo kopec tvrdohlavých hláv a upravovali autá a kde sú dnes tie autá? Všetko to zakapalo lebo to bola keketina jak hrom.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Scendo , čítal som to celé a on sa pýtal či sa niečo zmenilo od roku 2011. Nezmenilo a legislatívne sa to nedá - chvalabohu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Re: Legálna výmena motora za iný ( k r. 2019 )

Príspevok od používateľa scendo »

miso13579 napísal:Zdravím, týmto by som chcel obnoviť tému ktorá sa tu riešila asi v roku 2011 s výsledkom, že legálne sa motor v aute za iný okrem toho typu ktorý bol do auta daný od výroby dať nedá. Resp. administratíva okolo tohto úkonu je najhoršie psychické týranie. Zmenilo sa niečo za tie roky ? Prípadne pokiaľ sa auto vyrábalo s motorm obsahu 1.6 aj 1.8 a ja mám v TP 1.6ku je to taký veľký problém zapísať do TP 1.8 ktorá sa tam bežne dávala ? Prečo neexistuje možnosť, zájsť po výmene motora na akúkoľvek pobočku STK/EK kde by vykonali bežnú obhliadku + test motora pod záťažou, zmeranie výkonu, kompresný test, brzdy... atď ? A potom už iba z STK/EK na políciu s pečiatkou na vydanie nového TP. Určite by to nebolo zadarmo. Všetci by z toho profitovali a mnoho áut by napr. nemuselo ísť do šrotu.
...tak som uz asi je**uty, prosim ta spocitaj si tie otazniky v prispevku zakladatela....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Druhý riadok - "zmenilo sa niečo za tie roky" odpoveď znela nie nezmenilo , nedá sa.
Všetko ďalej sú len jeho zbožné želania- aby STK kontrolovala , prečo neexistuje možnosť atď.
No preto lebo nikto nenavrhol a teda ani neschválil taký zákon.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tu je PRESNE ten pripad , vkladania vykonnejšieho motora do tuctovej karoserie...

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=1&t=12734

Ako , že majstrovsky a technologicky to bolo dobre zvládnuté :300f:

len celá tá myšlienka bola od počiatku zlá vzhľadom na jednoznačne zlý vyber povodného auta... ktoré vyšlo už z fabriky so zlou karoseriou a velmi chudobnou výbavou, myslím technickou a konštrukčnou. /brzdy, podvozok /
a ten podvozok nedokazal preniesť ten výkon , a počas prevadzky autor toho projektu a skušobny pilot v jednej osobe, zažíval rozné zlyhania svojho stroja.... :3c90:
martin.laucik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.09.2019 08:18
Zdieľať na Facebook

Výmena motora za silnejší

Príspevok od používateľa martin.laucik »

Myslite že by bol problém z Dacie logan vymeniť motor z 1.6 za 1.6 ale 16 ventil ? Lebo mi prdli rozvody a mam možnosť tam dať ten motor so 16 ventilmi. Bolo by treba to aj zapisovať do technicaku ? Asi hej že ? ????
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Máš v techničáku zapísaný typ motora a výkon? Sú tieto parametre rovnaské aj na tom 16V? Odpoveď na tieto otázky je aj odpoveďou či sa to dá...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nemám úplne prehľad, ale montoval sa tam vôbec 8v motor?
Cez mobil sa mi to nechce hľadať
Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Steveslav »

Takze panofe,, ja teraz riesim podobnu vec,, az na par drobnosti,, mam auto s 2.0 motorom a automatom. CHcem dat 2.2 a manual,, oba motory sa do mojho auta davali.. netreba ziadne uzpravy uchytov, vymenia sa presne veci ktore maju vplyv na riadenie motora a prevodovky,, u modelu auta, ktory mam su rovnake brzdy od najslapbsieho po najsilnejsi motor.. viem presne co treba menit.. ide teraz len o to, ze importer nieze nevie dat povolenie, ale sa mu nechce.. Co dal? Mam auto, ktore je v perfektnom technickom stave (mimo motora a automatu), vrazenych kopec penazi do podvozku at, bez hrdze, v limitovanej vybave... Auto predajne, ale za smisnu sumu oproti inym znackam,, ja som rozhodnuty to prehodit,, len otazka znie, pojde to prepisat?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Určite. Keď si zoženieš ten papier od výrobcu alebo jeho zástupcu...
nutelacamp@gmail.com
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.10.2019 04:22
Zdieľať na Facebook

Motor do veteránu

Príspevok od používateľa nutelacamp@gmail.com »

No čítam tu kadejaké odpovede a pochopil som že asi to nepôjde prehodiť do veteránu nový motor s rovnakým obsahom čo ma dosť mrzí lebo úprava starého dvojtaktu je možno ešte viac nakladná ako celý motor ktorý je novši menej emisi a menej hluku atď.... proste viac výhod ako nevýhod ja na veteráne potrebujem upraviť brzdy a motor kvôli súčasnej premávke je auto nebezbečne budnovou brzdou a slabím motorom ktorý spomaluje premavku takže všetko je to len o uhle pohľadu na danú problematiku dáky mudrák tu zasa píše že novy motor prisposobiť na určitú karoseriu je problém to určiťe nie je problem a v dnešnej dobe to problém určite nie je ešte taky dotaz prečo je možne v iných štátoch upraviť auto a je ho možne s prevázkovať na cestnú premávku hľadám skumam ako by sa to dalo ak má dakto skúsenosti čo robiť su autá ktoré su prerobene a môžu jazdiť tak ako to je možné ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to možné švindlom pri STK, je to možné švindlom pri vypisovaní TP. Máš na to? Trúfaš si?
Ešte k brzdám - UAZ sa na slovenské tabilky prihlásiť nedal - bubnové jednookruhové brzdy. Výnimku mala armada. Tak sa to riešilo prehlasovaním cez maďarsko, kde táto výnimka platila aj pre civilný sektor.
Ale to bolo len o brzdách.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nutelacamp@gmail.com
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.10.2019 04:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nutelacamp@gmail.com »

jasne že švindlom čo ti iné ostavá však nemáš inu možnoť potom sa čudujú prečo slovaci klamu na všetkoma všade ked ti dajú taký zakon pre nemčura ktory si kúpi auto raz za 5 rokov a všetko plati tu si kupiš auto tak s bazaru po nemčúrovi 10 ročne ktore by už v nemecku len pliaga brala a si frajer že máš audi na tebe sa nabalia dalši 10ti díleri najskor pliaga potom 9 slovakov a si rad že si rad kazdú chvílu len platiš servis lebo všetko odchádza a EU tlači elektro auta ktoré vydžia tak 8 až 10 rokov šrotujte dáme vám elektro auto lacnejšie auto ktoré stoji do 40000 € ani do prahy a naspať neprejde tak na kerú piiiii mam dať 40000 € zato že budem sedieť v meste v elektrickom aute a vypuštať jedine svoje prdy a tamto cela Amerika / Afrika / a Azia ani nevravím rubu, palia prdia seru kadia smeti do mora a oceanov sipu a ropu do riek vylievaju pralesi vypaluju kvoli oleju a tu sa ideme drbkať s EU normami na prstoch nás tamto dvaja činania narátaju ale tak hlavnes slovakov chudobních treba nas trošku drbkať lebo nesedíme im do počtu :D ale to som odskočil od témy
Naposledy upravil/-a nutelacamp@gmail.com v 09.02.2021 01:08, upravené celkom 2 krát.
nutelacamp@gmail.com
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.10.2019 04:22
Zdieľať na Facebook

profi tuning

Príspevok od používateľa nutelacamp@gmail.com »

chcel som ešte napísať že som dakde čítal že je možnosť prihlásiť auto ako prototyp len asi viete čo všetko treba k tomu tak že je to veľký balík penazí oplatí sa to pre profi tuning ktorý spravia
jednou úpravou potom ďalšie rovnaké už sa len prihlási do evidencie čím je ich viac tak je to pre nich lacnejšie a zarobia ono môj názor je že zničiť veterána úpravou je dosť kruté ale ako som písal tieto auta už sú skôr nebezpečne tak hlavne keď tvoríte kolónu koľko vodičov na nebezpečnom úseku vás predbehne hlavne hore kopcom a tie brzdy v mestskom režime ok predvídať ale reakcia kotúčovej brzdy na oboch nápravách sa nemôže rovnať bubnovím takže dúfam že ma chápete mne by stačilo vylepšiť zdravé auto aby ešte prešlo veľa Km po svojich :D momentálne mám 3 možnosti registrovať auto ako veterán upraviť si po svojom ale nemôže chodiť po cestách iba na zraz a sprievode 2 možnosť je tuning upraviť brzdy a motor o 6kW s rovnakým obsahom :D a auto prevážať na zraz 3 možnosť je urobiť ho v pôvodnej dobovej úprave konštrukčne aj vizuálne a ísť na STK to je jediná možnosť ako sním behať po cestách ale auto sa stáva nebezpečným tak prečo neexistuje spôsob aj menších uprav ktoré by nám pomohli s úpravou našich aut človeka to mrzí dalo by sa kadečo ale nemôžeš :prison:

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac, stano.t a 18 neregistrovaných