Land Rover Range Rover Sport 4.4 V8 HSE

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Niektorí majú najazdené dosť, aj súťažne, ale prepána prečo sú pre všetkých najdôležitejšie športové vlastnosti?! :::
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

starymotorista:

To čo píšeš, je ideálny stav čo tu min. 95 % predávajúcich neurobí.

Možno si Ty na takých ešte natrafil, ale dnes sú ľudia bordeľári a pochybujem, žeby si veľa ľudí všetky bločky, faktúry a neviem čo od auta dávali do špeciálnej priehradky, alebo šanónu. To robí len niekto kto auto neberie ako spotrebák, a to podnikateľ určite nebude.

Tie faktúry má niekde u ekonómky a určite nepôjde kvôli tomu ju otravovať, lebo predáva auto. Chceš auto, ber nechceš, choď domov nebudem sa tu s tebou onďať bo ty chceš vidieť dajaké faktúry. Čo ma chceš kontrolovať ? ... predpokladám, že takto by sa zachovalo min. 99 % majiteľov toho RR, čo sa tu chce kúpiť.

Príklad verného fandu sú majitelia volva (nie všetci samozrejme). XC90 najlepšie auto na švece, to že na každom jednom nejde AWD džuk po tom, že sa sypú automaty do r.v. 2006 džuk po tom. Že pri D5 padá nejaký klínový remeň do rozvodov, džuk potom. Furt to bude najlepšie auto na svete. Lebo práve ho majú.

Ja nehovorím, že treba na auta nadávať, ale zhodnotiť reálnu situáciu by hádam nebolo od veci. To aké je auto skvelé sa dočítaš všade ale aké ma reálne muchy, len niekde a zväčša až od bývalých majiteľov. Ja hovorím, že aj keby si kúpil najspoľahlivejšie auto, tak sa môže stať, že práve to jedno čo človek kúpi bude kazový kus. Skrátka v dnešnej dobe nie je bezporúchové auto. Obzvlásť v dnešnej dobe, kedy mnohé jazdenky na predaj majú cez 300 tis. km a jednoducho pri tých km je veľký predpoklad, že investície prídu, skôr či neskôr ale prídu :-(
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

k tym terennym vlastnostiam, ja som teraz pozeral nejake nove gumy na SUV, ze nieco do terenu, ale na to kaslem, kupim obycajne celorocne alebo zimne. Lebo som pozeral videa, kde mali chalani dost upravene stroje, zvysene, obrovske gumy do terenu a aj tak zapadli alebo ostali na bruchu. Samozrejme teren ovela tazsi ako by som presiel ja, ale zase taky teren by som musel v okoli vyslovene hladat.
Tym som len chcel naznacit, ze terenne vlastnosti toho RRS budu dost dobre oproti obycajnym osobakom a ci to prejde o kusok viac ako ine SUVcka je ako dotahovanie ci mam maximalku 220 alebo 225.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak rozdiel v obutí býva až dramatický. Na SUV by som ale viac jako AT nedával. Celoročné, alebo zimné sú dobré na cesty. Na mokrej lúke sú asi o 1% lepšie jako letné a tak o 50% horšie jako AT. Mám odskúšané v identických podmienkach aj 2 rozne MT a aj v tom je rozdiel ktorý by so nazval skoro dramatický.
Koľko prejde SUV a OFF je diskuzia na jeden výlet do terénu no na poľnú cestu naozaj stačí SUV. Tam sá rozdiel prejaví naozaj len v obutí. A v životnosti spojky ;-) kdeže SUV nemajú redukciu. A v životnosti samotného pohonu 4x4. No tých 20% majiteľov, čo naozaj SUV aj využijú, aj tak jazdia príležitostne po lesných a polných cestách a to j epresne to na čo tie autá sú a stačia.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

lubos zimovcak napísal:
cicmanec napísal:Niektorí majú najazdené dosť, aj súťažne, ale prepána prečo sú pre všetkých najdôležitejšie športové vlastnosti?! :::
Lebo nič tak nedvihne EGO, ake ked si pupkáč sadne do krabice 1 meter nad zemou, čo má 20-tky kolesá, lebo niečo robí pre svoje zdravie... ...
ovela viac spraví pupkáč pre svoje zdravie ak si kúpi bruchoplaza ;-) https://www.facebook.com/TheBMWMPower/v ... 951930137/
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ake by si odporucil gumy v rozmere 235/65/r17, pripadne 245/65/r17, stale vhodne na cestu/dialnicu, ale trosku lepsie v terene? Rychlostny index idealne pre 191km/h.
Ja som mal vyhliadnute taketo General GRABBER AT 235/65 R17 108H XL za cca 105eur, ale nepoznam vobec tu znacku, vlastne ani neviem ci to nie su protektory.
Ale potom si hovorim, ze teraz mam na jednej naprave dost zodrate zimne a aj tak som presiel co som potreboval, tak kupim len bezne lacne zimne.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

General graber sú dobré. Značku nepoznáš, lebo pre osobáky nie sú rozšírené, ale komunita off ich pozná a sú vačšinou hodnotené jako dobré. Ja som ich mal na Disco2 no v rozmere 255/60R18 a na ceste aj mokrej boli OK a rozhodne v terén elepšie jako zimná. No teraz by som šiel do Continental CrossContact pozri si či existuje Tvoj rozmer. Je to tzv. AT pmeu (All Terain) alebo BFG AT. Neviem či a jako je hlučná Conti no BFG je OK. Len ja neviem posúdiť hlučnosť proti cestným, lebo cestné som nemal obuté tak 8r. Ale obe si obúvajú ludia na autá jako RR alebo Disco3 a 4 kde je komfort na popredných miestach.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

general graber mam zimne 255/55/18 a som velmi spokojny, vyborne na vlhkej a mokrej ceste a tiez v lahkom terene a vyhovuje mi, ze su maksie oproti konkurencii napr.michel., continent.,a pod. Mozem len doporucit.

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní