Lancia Lybra sw 2.4 jtd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

to Seven : Nolen napíš čo to bola za alfa na ktorú zaplatíš nekresťanské peniaze za poloos...to bolo asi nejaké špeciálne-jedinečné auto špeciálne vyrobené na zákazku s jedinečným typovým označením, nakoľko o type 165 málokto okrem Teba na svete niečo počul... :4012: lol
miso250
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 15.02.2012 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso250 »

nehovorim ze som zastancom talianov v zivote som ziadneho nemal...aj ked sa priznam ze svojho casu som kukal po 156 s 2.4.... Len sa mi vazne nezda ze ked sa o auto poriadne staras popripade ze hned donho nasukas prachy na rozvody napravy a secky oleje tak ta hadam nebude tahat kazdy tyzden do servisu.... apropo vzdy lepsi taliansky 2.4 jtd ako nemecky 2.5 v6 :41c2:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ked to malo 4 roky tak to nieco stalo.dnes idu tie auta za par drobnych.a dat dokopy taliana ako ma byt tak to prevysi hodnotu.a ten kto ma auto v tip stave tak nepredava.nepoznam nikoho kto by predal auto bez investic.do kazdeho treba dat min 500 euro za china diely. ---apropo vzdy lepsi taliansky 2.4 jtd ako nemecky 2.5 v6 --- a co vstreky commonrail.tdickari sa smeju ake je lacne chovat klasiku.
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Noze my povedz ty estet, do ktoreho jazdeneho auta netreba sukat peniaze? Do kazdeho jedneho. A tiez nikde som poriadne nevidel, ze by s tym Common Railom mali problemy pokial to nema nagulane cez 500 000km. Ach jaj zase neposluchaju RC modely ci favoritka strajkuje?
A tiez prosim Ta, ktora to bola 165ka Alfa? Pozeram ako pozeram, hladam ako hladam ale ziadnu 165ku som nenasiel.
Ked uz si daco vymyslas tak aspon si zisit ake modely ta automobilka vyrabala...
lukki
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.12.2007 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukki »

No chlapci, takto...
neviem, preco "kydate" na talianske auta...vacsinou kyda ten, co ho nikdy nemal a sem - tam nieco pocul, ale o tom potom...
zasa nazor, ze nikto nepredava auto bez investicii...niekto ptoste potrebuje auto predat, potrebuje nieco ine, vacsie, mensie a pod...nie je to zasa vzdy tak, ze auto predavam len vtedy, ked s nim nieco je...sam predavam alfu 147 2003 1.9 JTD-MultiJet 3 dver, 152 000km...auto je v SUPER stave, chodim s nim denno - denne do prace 70km, najazdil som za rok 27 000km, a akurat som vymenil prednu napravu, brzdove platnicky, oleje a filtre (vsetko normalne veci - standardna udrzba)...motor, prevodovka, podvozok, brzdy idu ako hodinky. predavam ho len koli tomu, ze sa situacia vyvinula tak, ze potrebujem 5 dver, inac by som si alfu nedal, lebo jazdne vlastnoti, brzdy, riadenie, naladenie podvozku, je uplne inde...ako mozem povedat, ze motory JTD (o multiJet ani nehovorim) su vynikajuce, tiche, kultivovane, maju uplne iny prejav (ako nejaky koncernovy TDI PD traktor), dobru spotrebu (osobne chodim za 4.7l a to auto nijak nepodtacam ani nic podobne...)...takze ja na motor JTD nemozem povedat kriveho slova, ma aj par kamosov JTD, nabehaje 250 - 300tkm a s motorm nebolo nic...pokym sa k tomu niekto nesprava ako totalny buran a vie, co si preplnany vznet vyzaduje, motor Vam vydrzi...a motor so 136 000km po smrti nie je ani nahodou, zalezi vsetko od predchadzajuceho majitela, ako sa k tomu spraval...takze ak si kupis JTD, bude dobre a budes sa k tomu spravat normalne (netlacit tomu na zimny motor, nechat povrcat, ked dojdes, pravidelne vymenis olej (pouzivaj 10W olej, napr SELENIU TD, i ked v krutych zimach (pod -15 17°C) by som radsej pouzil olej 5W) prilievaj aditivum ku kazdemu tankovaniu ci uz v zime ci v lete a motor nema preco odist...
Takze..moja skusenost s motormi JTD je len a len pozitivna, nieco uz odjazdene na JTD mam, tak isto na miliarde ostatnych preplnanych vznetov...
takze je to na Tebe, ale ak je na lancii motor vporiadku, pekne taha, startuje, nedymi...podla mna budes spokojny
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

presne tak kamarat ma lybru ale 1,9jtd ma 250tis a len bezna udrzba,a bratranec ma alfu 1,9jtd m-jet ma 380tis .
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Ja ti to poviem takto ten motor po mechanickej stránke vydrží cez 500 000 km s elektronikou je to už trošku horšie ale nemusíš sa báť, diely niesu vôbec drahé a dajú sa zohnať,ja som mal alfu romeo 156 2003 2,4 jtd 150hp ten motor ma veľmi krásny zvuk ,perfektne to chodí a pokiaľ to nebudeš stále naháňať tak aj spotreba bude v pohode a hlavne lancia lybra je jedno nádherné auto veľmi bezpečné a zo super výbavou a zober si takto koľko krát si už videl aby nemecké auto malo v základnej výbave hudbu bose stále len za príplatok a ešte k tým kilometrom ja si myslím ze ma to auto ešte o 150 000 naviac pretože na slovensko sa dovážajú viacmenej vraky s veľa kilometrami ale česť výnimkám tak isto ako bola moja alfa romeo 156, takže dá sa nájsť aj krásna ja ti lanciu lybru vrele odporúčam len auto kupuj stým kto sa vyzná takže dáky mechanik alebo niekto kto už mal talianské auto a ak sa ti auto páči tak určite lybru zober budeš spokojný
lukki
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.12.2007 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukki »

<< zubo55 >>

moja rec, motora sa netreba bat...a navyse, na aute vcelku dobre vidno, kedy je to "stočenka" su proste veci, ktore sa oklamat nedaju...a pochybujem, zeby niekto menil pedale, prevodovku, tapacire, skriekal karoseriu a pod...takze, ak tam pojdes s niekym, kto sa do aut, resp motorov trosku vyzna a povie, ze ten motor a celkovo auto je OK, tak Ti to vydrzi...
LANCIA je "premiova" talianska znacka :)
robertru
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.03.2012 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertru »

zdravím ludia.vdaka za rady.....dnes som sa rozpraval s jedným mechanikom a povedal,že lancie l(lybra,kappa...)su v podstate super auta,lenže tu v Sr maju mnohí ludia napriek tomu predsudky voči talianským autám,a že vraj najme voči Lanciam, to asi preto,ž ich tu pomerne málo jazdí,napr oproti Fiatom.On sám má Renault Lagunu 2009,takže si v podstste si myslím,že to dost objektívne hodnotil,aj to napriek tomu,že má inu značku..... :2f93: popýtal som sa i na typ motor ,ktorý by on odporučil....povedal že 2.4 jtd...ju kultivovany motor so super tahom a výkonom...ale ,že ma dost komplikovanu konštrukciu,takže v prípade poruchy je dost drahá oprava.....je jasné že čo je zložitejšie je i náročne na udržbu ,či opravu....on my odporučal,(kedže moc nejazdím,lebo dost často cestujem do zahraničia-nie autom ale lietadlom-),že celkom dobrá by bola volba 1.6 16V či 1.9 jtd....samozrejme že všetko závisi od majitela .ako sa k autu správal ,ake má km.......

..nepýtal som sa ho,ale aku má spotrebu ta 1.6. 16v.....pozeral som nan recenziu no niekde píšu,že priemer je 8,7l inde že až 9-10l...to sa my zdá akosi vela v oboch prípadoch....viete my niketo poradit....či mate niekto taku Lybru s 1,.6 motorom??.
vdaka za info.pekný večer....
Naposledy upravil/-a robertru v 30.03.2012 22:49, upravené celkom 1 krát.
robertru
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.03.2012 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertru »

zubo55 napísal:Ja ti to poviem takto ten motor po mechanickej stránke vydrží cez 500 000 km s elektronikou je to už trošku horšie ale nemusíš sa báť, diely niesu vôbec drahé a dajú sa zohnať,ja som mal alfu romeo 156 2003 2,4 jtd 150hp ten motor ma veľmi krásny zvuk ,perfektne to chodí a pokiaľ to nebudeš stále naháňať tak aj spotreba bude v pohode a hlavne lancia lybra je jedno nádherné auto veľmi bezpečné a zo super výbavou a zober si takto koľko krát si už videl aby nemecké auto malo v základnej výbave hudbu bose stále len za príplatok a ešte k tým kilometrom ja si myslím ze ma to auto ešte o 150 000 naviac pretože na slovensko sa dovážajú viacmenej vraky s veľa kilometrami ale česť výnimkám tak isto ako bola moja alfa romeo 156, takže dá sa nájsť aj krásna ja ti lanciu lybru vrele odporúčam len auto kupuj stým kto sa vyzná takže dáky mechanik alebo niekto kto už mal talianské auto a ak sa ti auto páči tak určite lybru zober budeš spokojný
vdak,za radu......príjemne si ma prekvapil..ja si tiež myslím,napr. k tej vybave...,že maloktoré auto,ak vobec nejaké ma v základnej výbave digit.dvojzonovu klímu (to napr. nieje ani v najnovšej Octavií v základnej výbave...aj tam je tuším a iba za priplatok len mech.klíma)....a velku obrazovku s pc....ak sa nemílim,tak taku vybavu mali všetky lybry už v základe.....či nie?....ešte by som sa ta chcel spýtat....či v každej Lybre sw je v základe 9 reproduktorov z toho 1 subwoofer.??....inak počul som,že taká kvalitná multimedialná zostava cd meničom na 6-10 cd,nemala a asi ani teraz nemá obdobu v takej triede aut.....a ešte navyše je to Bose !....v Usa to udajne patrí mezi najlepšiu značku hifi.....
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Acon a prečo na AR forách rozoberali vyššie opotrebenie náprav u 2.4JTD ako u 1.9JTD, tých 30kg asi urobí svoje...
To nie je môj výmysel , ale diskusia z ich vlastných skúseností...
robertru
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.03.2012 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertru »

prosím vás vie te my povedat či aj základná verzia Lybry 1.6 16v má hudbu bose??......
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To znamená, že rozoberali životnosť nápravy na autách, ktoré od nova jazdili za rovnakých podmienok a nápravy na 1,9. vydržali dlhšie? Ja som mal na Kappe skoro 500 000 na pôvodnej náprave (kupoval som ju so 70 000km).
To by potom musel byť rozdiel či na tom aute jazdí 80kg vodič alebo 120kg
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

robertru napísal:prosím vás vie te my povedat či aj základná verzia Lybry 1.6 16v má hudbu bose??......
Všetky. No stále je to sériové ozvučenie a ako to už býva, je to síce lepšie ako nejaké základné ozvuženie, no aj tu sa dá vylepšovať. No je to určite počúvateľné aj pre stredne náročného.
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Nazdar áno všetky majú v základe 9 reproduktorou a 1 wofer a myslím si že to dosť perfektne hrá kamarát ma lanciu lybru a keď som to počul tak som bol veľmi prekvapený a keď som to mal v alfe tak tiež perfekt proste jednoducho to auto nájdi ale krásne a v dobrom tech stave a ber a voz sa kým bude nafta ešte vo svete :40bd:

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných