Lancia Delta 1.9 JTD Twin turbo 140 kw skúsenosti!

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Duso01
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22.04.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

Lancia Delta 1.9 JTD Twin turbo 140 kw skúsenosti!

Príspevok od používateľa Duso01 »

Ahojte.Viem, že tých skúsenosti asi nebude veľa, ale rád by som sa dozvedel niečo od majiteľov delty s touto motorizáciou,keďže ten motor je pomerne nový a na internete som toho veľa nenašiel.Ale samozrejme budem vďačný za každý názor.... :300f:
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

Na dvore nam stoji Delta 2.0 jtd 121 kw, s biturbom sice skusenost nemam ale ak by si chcel vediet nieco aj o delte vseobecne, kludne sa ozvi.. Osobne by som z tych dvoch turbo duchadiel mal trochu obavy, nakolko v dnesnych dizloch je uz aj tak dost drahych suciastok (vsreky, DPF, dvojhmota), a niektore z nich sa budu casom musiet menit...nakolko pri jazdenom vozidle na slovensku nikdy nevies kolko ma najazdene.. Samozrejme ak rozmyslas o novom kuse tak by nemusel byt problem ani s biturbom.. Uz 121 kw ma viac ako postacujuci vykon (moj nazor).. No a musis si tiez ujasnit co chces s autom jazdit, kratke trasy DPF filtru neprospievaju....casto regeneruje...
Duso01
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22.04.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Duso01 »

no nechcem kupovať nový kus, lebo naň nemám.uvažujem nad 2010-2011...a chcem to na dlhé trasy(1100km)...Zaujíma ma hlavne ten motor.počul som ,že taliani teraz robia špičkové dieselové motory,len či sú aj spoľahlivé to som sa nedočítal nikde. S tým dvojlitrom nemáš žiadny problém?koľko máš na tom nabehané?Dík
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

na skusenosti s 1.9 twinturbo asi budes musiet pohladat zahranicne fora.. neviem ci sa tu niekto najde kto by s tym motorom mal co to nalietane.. no 2.0 jtd je v podstate starsia 1.9 jtd 110kw s malymi upravami... problem zatial ziadny, km 150 tis. ale drvivu vacsinu z nich spravil predosly majitel, takze tak... no taliani robia dobre dizle a vo vseobecnosti su spolahlive, no tak ako aj vsetky ostatne mozu casom poriadne vyprazdnit penazenku, ako som uz pisal... ale to je problem modernych dizlov dnesnej doby..
Duso01
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22.04.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Duso01 »

ok.ďakujem ti.na zahranične fóra sa asi neobrátim s mojou biednou nemčinou a ešte biednejšou angličtinou,ale nevadí.Možno sa niekto ozve aj tu...s výdavkami rátam,diesel je diesel,ale dúfam,že nebudem často na diaľnici využívať služby ADACu.... :48:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

nemáš sa čoho obávať. v porovnaní s inými automobilkami produkujucimi silné diesle patria tieto k najspolahlivejším. určite viac ako renaulťácke, peugeoťácke motory, myslím 2,7l dvojturbá a ani tdi s dvoma turbami nieje nič moc.
V diesel motoroch su taliani vždy o krok vpredu, len DAS Auto to nikdy neprizná...,že vymýšla kadečo svoje a po rokoch aj tak presedlá na talianske technologie...
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

Takze od vcera osobna skusenost,ide to ako oparene,je v tom miesta,je to pekne,este to aj slusne hrá=BOSE,proste som viac ako spokojný,mam platino vybavu,cierna farba bicolore prevedenie,ten motor je neuveritelný,jediná vec za ktoru ich nepochvalim je zadna naprava,ale mam vysoke naroky po 147 ke,ta drzi stopu o hodne lepsie,inak nie je co riesit,
PS nevie niekto ako je to s mapami do navi,su na SD karte,mam tam len nemecko
Duso01
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 22.04.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Duso01 »

no takto.Lancia ako ma chytila,tak ma aj omrzela......nakoniec som skončil pri Touaregu 2,5 tdi...predchádzajúci majiteľ sa oňho dobre staral,zatiaľ spokojnosť a pre mňa lepšie využiteľné auto....tak asi tak....ale Lancia sa mi stále páči a možno raz ,keď budu koruny navyše,tak ju kúpim mojej žene.......ďakujem všetkým za príspevky.. :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní