Lakovanie svetlometov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

Zdravím, chcem sa spýtať ako sa zachová lak na svetle ktoré bolo predtým zožltnuté a vybrúsené avšak nie dokonalo ale zostali tam také krúžky a škrabance nakoľko svetlomety boli v horšom stave. Jedná sa o klasické svetlomety z polykarbonátu. Ďalej sa chcem spýtať či je lak značky Motip dobrý, konkrétne 2k lak. Chystám sa tam naniesť aj základný podklad (tiež rovnakej značky) aby lak lepšie chytil. Ďakujem za každé rady.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Krúžky a škrabance tam nezostali preto, že bol svetlomet v horšom stave, ale preto, že to brúsenie bolo urobené lajdácky.
Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

Aha, ďakujem. Čo si myslíš o tom lakovaní?
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Že lakovať sa má rovný povrch.
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa Qcko »

Treba to vybrúsiť tak ako treba (a hlavne nie krúživými pohybmi, aby neostali spomínané kruhy) a následne lakovať lakom odolným UV žiareniu.

MOTIP ColorMatic 2K je OK, pooužívam ho a dobre sa s ním robí. Ja ho po riadnom vytvrdnutí ešte prebrusujem a znova vyleštím, vtedy to ostane naozaj pekné.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa metamor »

Ono kazdy smirgel ti zanecha take tie Ecka pisane ked si to robil s excentrom. Otazne je ake smirgle si pouzil. Rozdiel je po P1000 a rozdiel ked si to brusil s P240. Lak ti len okopiruje pripraveny povrch a cokolvek zanedbas to ta dobehne . neviem teda kolko vyjde prelakovanie svetiel ale ked si naratas co vsetko k tomu potrebujes budes tak na polovici tej sumy a bez starosti...
Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

Vďaka chalani, problém je ten že neviem kto to leštil a ani akým spôsobom. Len som napísal svoje postrehy z toho ako sa to ku mne dostalo. Je evidentné že to asi nebola moc kvalitná práca nakoľko je svetlomet poškriabaný ako vodorovne tak aj spomínané malé krúžky cca 4mm veľké (a to nespomínam ani poškodený blatník od brúsky na oboch stranách). Jedno viem, že tie svetlá som videl v pôvodnom stave a boli dosť zlé. Teraz je otázka že či to môžem zalakovať nakoľko viem že lak sa vraj chytá lepšie na matnom podklade ako na "rozleštenom".
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa metamor »

aj z totalne zltych svetiel sa daju spravit takmer ako nove... Otazne je ci sa ti to oplati. Vek a stav paraboly je zasadny. Ked to ma parabola za sebou su to vsetko len vyhodene peniaze a cele to ma efekt len na oko. Olep to doslednejsie nez ten pred tebou prebehni P800 excentrom tak aby zmizli tie ryhy od toho pred tebou. Az su moc hlboke kludne P500 alebo P400... Potom uz len pouzi zrnitosti aby si sa dostal v postupnosti na cca P800 alebo P1000. Olep odmasti pouzi handru lepkacku nanes transparenty naleptavac na plasty pockaj kym uschne zalakuj 2 vrstvami. Pripadne druha moznost P400 P500 P 800 P 1000 P1500 P2000 P3000 P6000 a baran s modrou pastou od rupesu potom modry kotuc s modrou pastou a napokon zlty kotuc zlta pasta. Ochranit keramikou alebo voskom. s tym ze mas na rok pokoj cca a staci potom uz len opakovat lestenie s pastami a zakonzervovat s voskom aby bola UV ochrana...
Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

Vidno že sa vyznáš, vďaka 👍 takže to mám lakovanie v podstate také "mliečne hej? a inak, paraboly vyzerajú celkom ok nie je to starý voz (2012 cupra leon) len tie plexisklá boli dosť biedne.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa wilz »

Jakubes, veď čítaj s porozumením, čo ti metamor napísal.
A prestaň si myslieť že keď je plocha drsná (mliečna) tak že prípadný priesvitný lak lepšie „chytí“.
Nie je to tak, treba to prebrúsiť dohladka, ako keby si to už nemal lakovať.
Lak je iba na ochranu toho prebrúseného povrchu, aby nezoxidoval.
Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

Dobre veď ja chápem :) niečo vymyslím ale ďakujem za rady
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa Renova »

....na pol roka budeš mať pokoj....a potom budeš zas tam kde si aj bol....väčšiu životnosť má ochranná folia,ale to už musí byť fakt macher ktorý to dokáže obtiahnuť aby sa mu to nekrkvalo ako taká oná lol
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa seven549 »

presne taku cupru ma aj kolega.tam je to asi sport lakovat svetla.treba davat baacha na seaty cupra.

mal to asi tak 1.5 roka a pozerame svetla boli lakovane.ten lak zacal praskat.a az potom zacali problemy.nikto to nechcel renovovat.zohnal svetla druhe dal ich prelestit tam kde robia tepovanie cistenie a lestenie aut za 30 ecok spravili obe svetla po 2 rokoch su stale ako nove.
Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

No veď práve sa toho celkom bojím. Ani neviem či to je dobré lebo niekto mi doporučil to zbrúsiť a len preleštiť 3M pastou ale ja by som to chcel ešte aj nastriekať nech to aj vydrží. Za to som sa aj pýtal či to musí byť lakované len keď to je matné zbrúsené alebo sa to môže striekať aj keď to je už číre, preleštené pulírkou.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Lakovanie svetlometov

Príspevok od používateľa autolaik »

ja som nelakoval presne z toho dovodu co bude o pol roka rok....
po prelesteni som to navoskoval karnaubskym voskom a cca kazdy pol rok voskovanie opakoval. Svetlomety nezmatneli roky (vectra C)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Romci89 a 25 neregistrovaných