Lak -karoserie-Povlak (farebnĂ˝ film) na kapote?!

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
ok-go
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.01.2012 14:12
Zdieľať na Facebook

Lak -karoserie-Povlak (farebnĂ˝ film) na kapote?!

Príspevok od používateľa ok-go »

Zdravim . Mám otazku a chcel by som sa pod jedným poradit s problémom:
Su nejaké špecialné čistiace prostriedky na autolak- ktoré čistia nečistoty (niečo podobne ako je na asfalt napr.) ale znečistenie dajme tomu po hrdzi ,alebo po usadenine z medi, prípadne po holubom trusu (nemyslím čerstvý:) -ale usadený v odtoku odpadovej rúry na streche- ktorý sa dostane von po silných zrážkach?! -

Problem spočíva v: Tak po 2-3 dnoch som si všimol zvlasny film na kapote (Niečo podobne ako ked v sude na vodu necháte dlho odstat vodu tak sa urobi na povrchu farebný film )- Po dlhej uvahe kde sa to stalo- som prisiel na to: auto stálo nejakých 7 hod. pod odkvapom (bola silna burka a práve na tej streche (mestský urad) je stale hejno holubov . Vtedy som si to samozreje nevsimol že kam to kape- a keby aj ved "len voda" nie? ...
Nejde to dole ničím štandartným - čo je na bezne umývanie .

Bol som sa neskôr pozriet na mieste a potvrdilo sa mi to na asfalte je presne tá čiara ako zrejem stále preteká počas dažda . Niečo také ako ked vidíte hrdzu okolo kovových predmetov na zemi . Ibaze mam pocit že v kombinácii toho sajrajtu od holubov a hrdze vznikne také to zvlašne "lepidlo" a nejde to ničím dole .
Inak si to neviem vysvetlit čo to moze byt - bezne predsa sa taký bordel neudrží na laku a po nejakých 6-7 hod.? ! To by to auto tam muselo stat čo ja viem pol roka:) ...
Ak by ste o niečom vedeli , dajte mi vediet prosím . Dakujem
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Skus to umyt technickym benzinom. :2f93:

Ked nepomoze tak pouzi Carpro TarX +hlinu-specialna plastelina na cistenie laku auta. :3035: :3035:
jakubhmautodiely
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.11.2012 14:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubhmautodiely »

Vyskusaj Turtle Wax Rubbing compound-heavy duty restorer a s lestičkou prebehnut, potom nejakym lestidlom dolestit, stoji mozno 6 eur taka cervena dozicka malo by to ten film odstranit, ak nemas lesticku ide to aj rucne len si maknes :)
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

alebo normalnu Tempo pastu
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

Odnes auto do dobrej autoumyvarky a tam ti to urobia s adekvatnym vysledkom. Sam sa len vytrapis a vysledok nemusi byt uspokojujuci.
ok-go
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.01.2012 14:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ok-go »

jakubhmautodiely napísal:Vyskusaj Turtle Wax Rubbing compound-heavy duty restorer a s lestičkou prebehnut, potom nejakym lestidlom dolestit, stoji mozno 6 eur taka cervena dozicka malo by to ten film odstranit, ak nemas lesticku ide to aj rucne len si maknes :)
Dik za radu - avšak táto pasta nie je určena pre metalízované povrchy -
Moja farba je čierna perleť :( ...
ok-go
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.01.2012 14:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ok-go »

skajfon napísal:Odnes auto do dobrej autoumyvarky a tam ti to urobia s adekvatnym vysledkom. Sam sa len vytrapis a vysledok nemusi byt uspokojujuci.
Dík za radu :) Bol som - bez efektu , síce nie s tak špecializovanou obsluhou s akou mas skusenosti.
ok-go
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.01.2012 14:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ok-go »

PROCHY603 napísal:Skus to umyt technickym benzinom. :2f93:

Ked nepomoze tak pouzi Carpro TarX +hlinu-specialna plastelina na cistenie laku auta. :3035: :3035:
SkĂşsim a ak tak pridam foto , dĂ­k za radu ...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných