Lada Niva - oprava prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Lada Niva - oprava prevodovky

Príspevok od používateľa Factor »

Dobrý deň Páni.
Chcel by som Vás poprosiť o radu. Naskytla sa mi možnosť kúpiť od známeho Ladu Nivu 1.7 za celkom solídnu cenu. Avšak má jeden problém. Vyskakuje, resp. ani nejde zaradiť 4-tý prevodový stupeň. Pri pokuse ho zaradiť len škrípu zuby a hádže pákou dopredu a dozadu. Neviem presne koľko tento problém trvá, avšak ostatné rýchlosti idú normálne zaradiť (spiatočka ide ťažšie ale ide). Všimol som si, že známy pri jazde často radí redukciu. Chcel by som sa preto opýtať koľko by stála oprava prevodovky, resp. aký najhorší cenový scenár sa môže udiať, nakoľko od toho bude závisieť výhodnosť kúpy. Ďakujem za každú odpoveď .
:300f:
webster88
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 12.06.2013 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa webster88 »

Skús sa pozrieť na lada fóre a však tá 4 Ani nieje potrebná mám ten istý voz taktiež nejde 4 a kúpil som ju za 1000 slušný stav niečo málo cez 165000 km a jako ju chceš využívať záleží od toho
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tiez si myslim, ze 4ka sa precenuje na autach :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

tak, nazvat zigulak konstrukcne z roku 1960, nasledne "vylepseny" technikou GM, autom.... hm, co ja viem.

Skor by som to nazval chodiacim srotoviskom.

/Ano, mal som Nivu od nova. Raz. Uz nikdy viac)
aladar-miazga
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 29.10.2013 23:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aladar-miazga »

Zabudni , na to že sa tu dočkáš toho na čo sa pýtaš, tu sa len hlupáčikovia tvária aký sú strašne vtipný a všetko vedia. Väčšinou vedia hovno. Prevodovka na starom aute sa väčšinou neoplatí opravovať , pokiaľ nemáš diely z nejakej inej na ktorej nie je poškodené to čo ty potrebuješ. Jednoducho nové diely do prevodovky sú drahé k hodnote auta. Preto je lepšie vymeniť celú prevodovku. Pozri sa tu , alebo na nejaký iný portál, koľko by to stálo. A ďalšie rady si pýtaj radšej na nejakom inom fóre.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aladar 100 bodov, to bude idealne, hned prve dva prispevky rovnaka chyba, iste ked kupi pouzitu, ma 100% istou, ze problem vyriesil :2f93:, nemyslim si, ze zrovna na zigulak budu nedostupne a drahe diely, opravuj pokazene :41c2:, alebo ked je moznost vyskusat pred demontom takyto diel, kupit z vrakaca je cista loteria...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Tak nakoniec som niečo objavil, len neviem či to bude skutočne tak. Vraj sa zvykne opotrebovať pružiaci krúžok medzi spojkovým košom a skriňou prevodovky. Stačí ho vymeniť za hrubší, prípadne osadiť dva naraz. Inde zase píšu, že za vyskakovanie kvaltov môže opotrebovaný predsuvník a radiace vidličky. Len kto vie koľko to bude stáť...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki a čo takto celá Niva za 12tisíc českých . Auťák je pojízdnej , jenom nemá papíry a eko daň zaplacenu - píše majitel. Na eurá si to lahko prerátaš , ja ich chodím brať na traktory . Zo slovenska ani omylom , slováci sú nenažratí. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MiroslavRybar
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 11.07.2006 19:01
Zdieľať na Facebook

Niva

Príspevok od používateľa MiroslavRybar »

Zdravim,nova prevodovka vychadza na 45O eur. Vas problem je vybehana vydlicka a uplne odstaveny sinchron. V dlhodobom pouzivany opotrebovane aj kolesa 4stupna. Oprava vychadza na 180eur s tym ze vsetky vydlicky nove,vsetky sinchrony,vsetky brzdicky,tesnenia a komplet loziska. Pokial by bol vadny ten kruzok tak Vam 4stupen bude iba vyskakovat a aj to nie vzdy. Ziadne vypodlozenie dvoma a viacerimy nehrozi,nastava po case uplna destrukcia prevodovky., Majte sa.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ďakujem za odpoveď :) Po kúpe a následnej oprave uvediem koľko to stálo a čo všetko bolo treba vymeniť....
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní