Lada Niva - dotiahnutie predného ložiska

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Metju5
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 09.03.2008 19:10
Zdieľať na Facebook

Lada Niva - dotiahnutie predného ložiska

Príspevok od používateľa Metju5 »

Zdravím.Potrebujem zistiť ako sa ma doťahovať ložisko na prednom náboji na lade niva. Za každu radu ďakujem.
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

pri tomto aute sú vpredu klasické kuželové ložiská a vôlu vnich nastavuješ maticou na poloosy ! ! poloos nedotavat na fix ! ! je to celkom divne vymyslené , takže dvihnút predok na zdvihák a nastavit čo najmenšiu vôlu resp.skoro žiadnu tak aby sa koleso lahko točilo ,matica sa zaistuje zaklepnutím na okraji do drážky na poloosi toť vsjo , osobne ju mám :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A Lada nemá medzi vnútornými vencami ložiska vloženú dištančnú trubku (medzikus) ? Lebo to je ozaj velmi divné.Aj iné autá majú tento systém (z rozperkou medzi ložiskami) ale ťahajú sa na doraz a to teda obrovskou silou.A istí sa matica.Toto by nebolo bohviečo,veď to musí papkať drážky poloosi,ktorá je potom vlastne volná.
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

náboj kolesa - ten kus železa v ktorom sú štyfty je zároven jeden kus ktorý prechádza vnútornými krúžkami ložísk a práve maticou na poloosy nastavuješ vôlu medzi ložiskami ,viem je to celé dost divné ved je to CCCP :d :D vo vnútry toho náboja sú drážky pre klb poloosy a ver tomu že to drážky aj dost vybíja ,nivu som mal rozobratú na 99 percent :2f93:

http://www.autoprospect.ru/vaz/21213-ni ... upicy.html
http://www.autoprospect.ru/vaz/21213-ni ... veski.html
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To nie je bohviečo,ale ktovie nakolko sú s tým problémy
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní