Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ma stare info :) , uz zopar rokov oficialne cez hyundai lpg tragac nekupis
-viktor-
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.09.2014 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -viktor- »

Tiez vidim hlavny problem s LPG v nedostatku vhodnych motorov a nie v kvalite LPG.

Atmosfery uz asi vobec nie su v ponuke a zachranuje to par priamovstrekovych turbomotorov.
Fiat by stale mohol mat v ponuke motorizaciu, co by sa dala prerobit. Velmi zaujmava je rezencia na Doblo, aj ked sa netyka LPG https://www.youtube.com/watch?v=vjnpubKQk98

Renault/Dacia ma 0.9TCE a 1.0TCE
Pri nej sa s LPG pocita uz od zaciatku.
https://group.renault.com/en/news-on-ai ... -new-clio/

Buducnost LPG nevyzera zrovna ruzovo.
Mozno to nakoniec zachrania hybridy. Emisne limity poriesi elektrika v meste a motor moze byt klasicky jednoduchy.

Toto je skor ako raritka (stretol som to uz na pumpe).
https://www.e-car.sk/mitsubishi-outland ... ovy-model/
Zaujmavejsi moze byt Renault - v hybride oprasil ich atmosfericku 1.6, snad bude aj LPG pozitivna.
https://www.renaultsport.com/-e-tech-.html
Mozno aj nejaki dalsi sa casom vratia v hybridoch k atmosferam.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Včra počas cesty autom som počúval reklamu na Daciu. AKo vždy bla bla bla a na konci - pri financovaní cez predajcu Trnava, lpg verzia bez príplatku :4012: Za mňa majú + :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Za mna by mali keby davali lpg zadara pri platbe v hotovosti. Financovanie si mozu strcit ....tam
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kedže nenakupujem nové veci, tak rozdiel medzi financovaním a hotovosťou nerozoznám. Mne sa napríklad páči aj tá reklama na 0% úrok. :40bd: A vždy si poviem , že ja som ušetril nielen úrok, ale ešte aj nákupnú cenu - lebo som to nekúpil. :4012: To je zlava. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

Buducnost LPG nevyzera zrovna ruzovo.
lol pozri mildhybrid testy.......................namiesto rezervy iba otvor na krabicu od topanok.......... :48: :48:
-viktor-
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.09.2014 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -viktor- »

autolaik napísal:Za mna by mali keby davali lpg zadara pri platbe v hotovosti. Financovanie si mozu strcit ....tam
Tak plusko za to, ze vobec maju motor s LPG si urcite zasluzia. Uz je to ten 1.0 TCE, zatial len v Dusteroch. Teraz dlhsie ziadnu LPG motorizaciu ani nemali v ponuke, lebo LPG verziu Nissanackej 1.6 SCe v tichosti stiahli. Na webe sa spominali problemy s kolisanim otacok na volnobeh a ventily bez jednoducheho mechanickeho stelovania tiez moc nepotesia.


a566 tak mozno aspon Renault nieco tovarenske neskor pripravi.
Ked bude velmi zle, Poliaci snad aj nieco s nadrzou vymyslia. Valec by som nerozdychal. Minule ma dostalo, ako Rusi Logana kvoli CNG doje...., LPGcko by sa pritom v pohode zmestilo dolu, namiesto rezervy. https://www.lada.ru/en/cars/largus/cng/about.html
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ja som fanda k pristupu k lpg....nenavidim ale finacovanie a male pismenka :)
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

podobne je to s lizingom "bez navysenia".... lol
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

....bolo by fajn pokracovat v teme-ktore pumpy nebrat.

tomegas ilava...poslednu dobu niekto bral ?
-viktor-
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.09.2014 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -viktor- »

Ak niekto chodil v BA tankovat na Jumitrans v priemyselnom areali na Vajnorskej, tak od vcera maju necakane opat otvorene. Stahovanie vramci arealu im trvalo len cca. 3/4 roku.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nuz stalo sa mi, ze som zistil co za plyn nechuti mojmu verglu :d :D , neveril som tomu, lebo uz vsade som asi capoval, ale nemenovana zlta pumpa na R1 smerom NR, stupal som tomu tak primerane a pohoda 200km, ale ked uz som bol skoro doma, pri suchtavej jazde TT-BA naraz zacala blikat kontrolka motora, prepol som to do benzinu a tak som dosiel domov, druhy den normalny start, vyjazdil som tu mnamku, vratil sa k dali-BA tankovaniu a uz je zas klud, 2000km, kedze to je 3 tyzdne dozadu, len teraz som si nato spomenul, jak ste to tu vykopali :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo aj Real-K má teraz nejakú žbrndu, ale ja sa mám prispôsobovať autu????? to ako fakt???? Nech tá hajtra aj klakne - buď pojde, alebo smer kovošrot. :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

za 7 rokov, som mal prvy krat problem s plynom :zga28: , tankujem aj na tej tvojej a tankoval som na hetej pumpe par razy aj predym, lebo je poceste a kde mi dojde, tam idem a problem nebol v aute to nebude, kedze po vyjazdeni dobre zas
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jasné že nie je problém v aute, len mi takéto špekulovanie pripadá, že poniektorí budú chcieť o chvílu kontorlovať kvalitu elektriky čo im ide od televízora. :40bd: :40bd:
Som strašne zvedavý, či tí čo tu rozdelujú pumpy podla kvality, rovnako kontrolujú aj potraviny z ktorých si varia nedelný obed. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných