Kurz starostlivosti o funkčnosť auta

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zle si to pochopil, Mary písala, že by chcela získať mužský pohlad alebo prístup k veci.
Moj prístup k autu vystihuje ako vysoko sa nachádza na mojom hodnotovom rebríčku.
No a odkedy sú autá zverené do péče mechanika tak sa menej kazia, a stk dávajú na prvú. Čiže paradoxne staroslivosť s priražkou je lacnejšia ako moja vlastná.
A na záver to najdôležitejšie lol Mne ostal čas aj na také veci ako je pomoc v útulku pre psíkov. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Aby som dala veci na spravnu mieru, platim kazdy rok poistku, auto chodi pravidelne na stk, takze dodrziavam, co mam, ale napriklad minuly rok mi viackrat pocas zimy odisla bateria, nakoniec sme to riesili novou, ale ked som videla, ze bateria moze odist aj niekolkokrat za zimu, chcela som sa ju naucit dobijat a popritom dolievat kvapaliny, ktoru kam treba a vediet aj kedy ju doliat. A to su podla mna veci, co by sme mohli vediet aj my baby. Prezuvanie gum davam riesit mechanikovi a keby mam aj ine problemy s autom, aj to dam mechanikovi.
Ale povedzme, ze po tyzdni dovolenky v zime zistim, ze mam vybitu bateriu alebo treba doliat kvapalinu do ostrekovaca ci riesit nemrznucu zmes a dalsie ine drobnosti, tak to by som aj ja chcela vediet. Su baby, co mavnu rukou, sak su na to ludia, ale ja zas uvazujem, preco mam s tym otravovat ostatnych, pokial by som sa to vedela naucit.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

trucker694 napísal:Tak nielen že nerozumieš,ale nevieš co píšeš. Veď si písal ,že každý má robiť SVOJE remeslo. Tak by si sa mal venovať motorom.Iba toľko.
Zdravim členov môjho antifan clubu! Aj Teba !

Ty nevieš čo píšeš!

Mechanik strojov a zariadeni ,je strojný zámočník,alias mechanik udržbar,keby si nevedel..
A mechanik udržbar nemusí byť mechanik motorar,može aj meniť gumové pásy na dopravníkoch
napriklad..
Ale členovia mojho antifanclubu by zaplatili aj 100 euro len keby si do mňa mohli kopnúť a pri každej možnej priležitosti ma zosmiešniť..však trucker ?
Ja Ti hovorim,že Tvoj nazor je u mňa absolutne nepodstatny,a serem naňho !
Žeby si vedel...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Použitie nabíjačky je naozaj lahké a zvládneš ho. Ale ak ti vlaňajšiu bateriu vymláti za týždeň tak auto má problém.
Laci napísal som v závere, že sa to netýka len teba, ale skoro všetkých ludí dnešnej doby. Mňa nevynímajúc - úmyselne autu ubližujem pre svoje pohodlie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Laco ty nie si môj anti, Ty si môj obľúbený. Tvoje prispevky sú niekedy k jadru veci,máš skúsenosť ktorú Ti nikto nezoberie. Ale niekedy si dáš vlastný gól a preto si obľúbený. Nie nemôžem hodnotiť nikoho podľa niekoľkých príspevkov, nepoznáme sa osobne,nikdy sme spolu nehovorili, nie je mojim krédom ani cieľom Ťa uraziť a ponížiť ale niektoré Tvoje prispevky sú zdrojom k úsmevu. Ale neurážaj sa,aj ja často prestrelím. :40bd:
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Oco13 dakujem, tento rok mi zatial neodisla, ale minuly rok niekolkokrat, dobre mala uz asi 4 roky, teraz mam novu, ale mam pocit, ze cas ide jak voda, tak by som to chcela vediet. A vidim, ze tu riesite rozne veci aj mimo temy, kazdy vie nieco ine, niekto je technicky typ, niekto na jazyky, niekomu ide matika, niekto je dobry doktor. Ja som stastna aj z toho, ze viem povymienat ziarovky, zdvihnut spadnutu retiazku na bicykli alebo zatlct klinec do steny. Otec mi uz dnes povedal, ze ked teda chcem, nauci ma dobijat bateriu, aj co kam treba doliat. Tak navrhujem, ukoncime tuto debatu, lepsie ako sa tu dohadovat, chodte si dat radsej so zenou alebo s kym chcete pohar dobreho cerveneho a urobme si pekny vecer v ramci moznosti.
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Jedna moja známa, slobodná, chcela si urobiť vodičák a kúpiť auto. Tak som je sa jej trochu popýtal, že na čo chce používať to auto, či si bude vedieť niečo sama opraviť a pod. Nakoniec sme sa zhodli na tom, že si zaobstará telefónne číslo na taxislužbu. Bude to mať lacnejšie, bez starostí. A v prípade potreby mi zavolá a s prevozom väčšieho nákupu a pod. jej pomôžem.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mary kludne to tu nechaj žiť vlastným životom. Niečo si sa dozvedela a už treba len čítať a baviť sa. Ja zvyknem ešte aj trocha prikúriť, keď debata umiera Ako vidíš aj ja som zareagoval na Laca a nie na zadanie témy. Preto je to verejné forum aby sa tu objavili všetky nazory.
Edit toto forum žije z klikov, takže ak by sme počúvli každého čo zahlási chlapi serte na to, tak to tu onedlho zatvoria. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

MaryN tu je taká skupina banda slovakov. Pravdepodobne do karčmy nechodia,radšej píšu a navzájom sa podpichuju ako kofy na trhu. Ale vieme si navzájom aj poradiť.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

MaryN,kup si voltmeter a keď Ti ponuknu nejaku bateriu na predaj
zapni ten pristroj a premeraj napatie !
Ja som uplne duty do elektriky ale viem že DC je direct current,jednosmerny prud
a že funkčna nabita bateria do auta ma mať realne napätie od 12,8 do 12,4 V
menej mať NESMIE.
Ak by si to vedela vtedy a premerala tu bateriu,tam by si si ušetrila to sklamanie.
Knowledge is power !
batmanboy
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 30.01.2009 23:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa batmanboy »

pokiaľ sa jazdia len krátke trasy, tak sa môže stať, že sa relatívne nová batéria nestíha dobíjať a časom už auto nenaštartuje
obzvlášť teraz v zimnom období, zapnú sa svetlá, vyhrievanie sedadiel, rozmrazovanie okien a zrkadiel a šťava je fuč
riešením je buď kúpiť novú batériu, jazdiť občas dlhšie trasy alebo ju raz za čas dať nabiť
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Buď si pod menom Mary N z nás strieľa niekto z tímu autobazár, alebo svet sa musel zmeniť..
Počuli ste už o chlapovi, ktorý by sa pýtal ako sa varí puding, alebo strikuju ponožky,?? :40bd: .


No a dnes sa žena pýta na veci, v akých často aj muži tápu.. lol
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Batmanboy, ty si to trafil, zatial jazdim pomenej a aj to je dovod, len zatial, co viem, ak sa nic nezmeni, o par mesiacov by som uz mala jazdit kazdy den, ale aj tak si hovorim, keby tu uz otec pre mna nie je a vezmem si v zime tyzden dovolenky s tym, ze auto kludne moze byt ten tyzden v garazi, preco byt v strese ci ho nastartujem, ked si ho mozem sama nabit :300f:
a ano je tu moznost, ze by som ho pocas toho tyzdna 2-3 krat prestartovala, ale co ak budem odcestovana inym ako mojim autom a to sa mi uz stalo, budem niekomu volat, ze prosim Ta, chod mi prestartovat auto, aby som sa v pondelok dostala do prace? Nie. A preto som chcela vediet dobit bateriu :28b7:
MaryN
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2021 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaryN »

Lubos Zimovcak, naozaj som baba a naozaj to chcem vediet. Ver ci nie, ale ked sa sesternici narodila dcera, zostal s nou doma jej muz, lebo vtedy mala sesternica lepsie pracovne miesto ako on, jemu sa medzitym podarilo najst lepsiu pracu a potom sa vymenili. Takze naozaj sa deje to, ze aj zeny sa zacinaju zaujimat o technicke veci a aj muzi su ochotni byt nejaku dobu na rodicovskej. A myslim, ze je to ok, ked je to pre dobro veci. Ale stale su zeny zenami, muzi muzmi, len sa zaciname zaujimat aj o veci, co bezne robia opacne pohlavia a moze to byt aj na dobro veci, ze sa potom lepsie pochopime. Rozhodne tymto nepodporujem ziadny genderizmus, chlap je vzdy chlapom a baba vzdy babou a urcite neplati, ze jw tym, cim sa prave rozhodne byt. Dakujem za pochopenie :300f:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mary nabíjačku si kludne kup z Lídla za 15 ojro, je lepšia ako tá ich za 50 ojro. Mám obe. Rovnako nebuď v strese, že po týždni nenaštartuješ.
Momentalne moje auto jazdí iný člen rodiny, ktorý nerieši vypínanie svetiel alebo zatváranie všetkých dverí. Tým pádom počas dvoch týždňov baterka bola 4x na nule, že ani nezažala kontrolky. Vždy to nahodil niekto z okolia cez káble a domov sa auto dostalo. Baterka je už značne poničená lebo hlboké vybitie ju ničí. Mal som ísť doktorovi, sadnem do auta a nič, nepretočila motorom. Tak som vytiahol nabíjačku a nastavil rychlonabíjanie. Po 25 minutách bolo auto schopné natočiť a po 50km ju dobilo aj so svetlami a kúrením.
Vedomosť ako nabíjačku zapojiť už máš a ked prídeš z dovolenky, tak večer stačí skúsiť naštartovať a ak nie do rána ti ju pohodlne nabije.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní