Kurz na pracu Automechanika

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

TheSearch : čo to znamená baví ma to ?

Ja nie som automechanik, ale nemám problém, len že mňa to bavilo a vyrastal som s tým.
Ked sme mali tak 10-12 rokov a foter bol v kúpeloch, tak sme vytlačili Pioniera poza dom aby to nikto nevidel a nepočul a chodili sme sa voziť, samozrejme sa to foter dozvedel, lebo ludia nie sú slepý a videli nás, tak že to že nás doma nikto nepočul nám nepomohlo...

Trochu kriku bolo ale v tej dobe to bolo vcelku normálne, potom prišli vlastné motorky, tých Pionierov bolo asi 7 ks, prišli 175/250/350, s 350 som sa mimoriadne nazožieral, potom nejaká ostrejšia 125ccm, až to skončilo neskôr u 4T motorov, jeden radový 4 valec + 4 valec do V (tých motoriek bolo tolko že ked bolo tuším 24ks tak sme to prestali počítať a nepočítali sme tie ktoré sme predali a neskôr sme ju kúpili späť)

Každý jeden motor vyžadoval servis, ja som nemal 18 rokov a na stole som rozoberal motor z japonca, brusil ventily + sedlá a atd ...

Žiadna knižka, žiaden manuál, len rozum v hlave... Bez toho aby človek vedel ako motor funguje ho nemá šancu opraviť.
Trebárs nastavenie rozvodu u 4 valca do V, kde v každej hlave boli dve vačky, teda aj dve reťaze...

Potom prišly logicky autá, bol to vtedy síce len Žigulák 1500 ale skrátka bez znalostí neupraviš ani ten... Neskôr modernejšie autá, ale do tých v podstate nebolo treba rýpať.

Dnes mám také auto, ktoré som si vybral zámerne jednak kvôli spolahlivosti a za druhé primitívnosti "stavby"...

Ale to mnohý ani nepochopia, moderné motory ma nezaujímajú obzvlášť diesle, nemienil by som sa nad tým zožierať a ani živiť, foter si zmyslel kúpu Berlinga HDI, čo z toho že mu to žerie 6l ked neustále rieši prkotiny, auto má ani nie 6 mesiacov. Ktorý chumaj to auto navrhol by som mu ruky odtal, kasňa velká hranatá že priestor pod kapotou by sa dal rozdávať a oni tam ten motor namontujú s takým sklonom že ked chceš robiť niečo od zadnej strany tak si musíš postaviť kvôli tomu asi lešenie ...

AMEN : som rád že sa tým nemusím živiť, lebo jeden rok zožierania sa nad modernými vysoko poruchovými črepmi by mi ubral 5 rokov zo života

PS : Bud to skrátka vieš a nemáš si problém nájsť robotu v danom obore, bez toho aby si bol vyučený, alebo to nevieš a žiaden kurz ti velmi nepomôže
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Len aby to tu prachom nezapadlo. Motor u Citroenov hlavne diesle sú pootočené smerom dozadu za os nápravi čo zlepšuje rozloženie hmotnosti vo vozidle , zvyšuje stabilitu a pod...
Zároven pochybujem o profesionalite niekoho kto si tomu oboru nikdy teoretickou častou nepričuchol, že dokáže odviest kvalitnú prácu vo všetkých odvetiech problematiky opráv automobilov. Nehovoriac o tom, že na západe bez papiera takúto prácu nezoženie.
srsen19
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06.04.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srsen19 »

Pripájam sa k Ivkovi
Tiež nie som mechanik a vyrastal som s tým...
Najprv pionier 20, rozbité kolená, spomínam na prvú jazdu :40bd:
Potom prišla jawa 350 634, na tej nebol ani jeden pád, vždy som jazdil bez prilby čo už :-\
Potom trabant 601, unikátny stroj, dobrý aj v teréne...Odhnili mu vlaštovky a vykašlal som sa naňho, rozpredal...
Škoda 120 ajaj to bol skok a výkon... Takisto zhnila. Raz sme išli ako flinstonovci... :d :D
Lada Niva alias NEZMAR, to auto potiahlo všetko, prešlo všetko, v živote ma nenechalo 1600 karbec.
Lada 2107 1500 tú som leštil ako veterána, pred dvomi rokmi predaná.
Teraz vo firmičke felicia 1.9diesel, pickup, octavia tdi, nissan navara, peugeot boxer.
Pionier, jawa 350, niva tie vydržali dodnes, tými sa kochám, sú to takoví mazlíčci :d :D
Čo som chcel povedať. Tak ako ste písali, s tým sa človek musí narodiť, všetko som si spravoval sám, snažím sa spravovať sám aj terajší vozový park ale technika ide dopredu, prípadne ma priučil otec alebo jeden známy. Ak to tak nie je a človek sa za tým ženie iba pre love, potom to tak aj vyzerá. Fušerina na n-tú. Mechanik, ktorý nevie opraviť posratého žiguláka alebo feldu by sa nemal púšťať do ničoho zložitejšieho.
Príhoda: raz mi na kamienkoch prešmykli kolesá a jeden akože mechanik hovorí, že mám poruchu, že sa mi točí iba jedno. Skoro ma vystrelo...
Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Wanted: Rekvalifikacny kurz mechanik motorovych vozidiel

Príspevok od používateľa Steveslav »

Ozivim tuto temu,, vie niekto o firme alebo skole, ktora este robi rekvalifikacny kurz na mechanika motorovych vozidiel? Uz nejaky ten tyzden to hladam na nete,, ale akoby to vsetky firmy na SR prestali robit,, a chodit raz do tyzdna do Olomouca,, to by mi asi moj sef v praci nedovolil.. Ide o to, ze robim v pneuservise, a podla zakona kedze nemam vyucny list automechanika (aj ked auta opravujem asi 15 rokov) nemozem sa aut ani dotknut aby som nieco na nich opravoval.. Poradte niekto,, zacinam si mysliet, ze to na SR nieje mozne. DIK
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

a čo tak externé štúdium ? keby si videl moje poznámkove zošity so Součky tak by si potreboval týždne len na prečítanie...
Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Steveslav »

lenze ani externe studium som nevidel nikde,,
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

Zdravim, rad by som za zamestnal v autoservise. Nie som vyuceny automechanik, preto by som sa chcel este vela veci priucit.
Jedna moznost je ist k niekomu do autoservisu, ale kedze na takych miestach nemam znamych asi moc nemam sancu ist na nejaku vypomoc/skusobnu dobu.
Tak ma napadlo urobit si kurz, stoji to zato? cca 600e zvacsa su to kurzy strednych skol co sa mi moc nepozdava, myslim ze tam sa bude tiez vsetko preberat len povrchovo. Dakujem za rady
jurha
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.05.2015 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurha »

ak ťa baví sa v tom technicky vzdelávať musíš na školu, ak ťa skôr baví taká všeobecná prax pri práci zo súčiastkami(už vyrobenými) tak na to stačí menšia prax a postupne progres vyššie
jurha
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.05.2015 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurha »

cviro123 napísal:Minule som nieco zachytil v radiu, ze sa vyjadrili ku automechanikom teda k ucivu, ze pristupia k vyucbe autodiagnostiky. Snad najvyssi cas :)
A to na akej škole ? keď to bude ako predmet ,?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Cviro mozno hladaju majstra aj externistu, nejdes :)?Medzi nami ked skuseni, neukazu mladym, nic moc sa nezmeni, celu cestu preslapat, naraz zistis, ze si dochodca...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mal som učňa zo súkromnej školy pre automechanikov.Mal som zákazníka ktorý na inej takej škole učil.Myslím že všetko,ale úplne všetko začína v škole.Ak nevedia zaplatiť špičkového človeka,ba dokonca tam často ide iba človek ktorý sa nevie uplatniť v samotnej praxi.Ale zdravý a múdry človek,to určite nehrozí.K tomu,aby bol záujem odovzdávať to najlepšie,naučiť premýšlať,vidieť dopredu,technická logika atd. mladého človeka,musí proste byť záujem.
Kto ? Aká osoba by to tak asi mala byť ? Tak až si na to skúsite odpovedať,prídete na to,to nemôže byť človek ktorý tým že vyprodukuje nového odborníka,zároveň neohrozí vlastnú existenciu.Nik si nebude školiť a učiť vlastných hrobárov.Učiť musí človek ktorému táto činnosť zabezpečí plnohodnotnú existenciu,a to pri učiteľoch dlho predlho nebude.Táto spoločnosť vo svojej hlúposti zaradila jedného z najdôležitejších ľudí (učiteľa) na samotný chvost spoločenskej hierarchie a pokojne si s ním vytiera zadok.A sme tam,kde si zaslúžime byť,chrlíme ľudí z papierom ktorý sú k ničomu,práca je tiež každému na smiech a z ľudí často ťažko pracujúcich robíme socky.Aj tu sa nezriedka mnohí takto vyjadrujú.Niekto asi prišiel k poznaniu spoločnosť spasia školy chrliace pofiderne odbornosti v sfére sociálnych vied a kopec doktorátmi ovenčených ľudí ktorých použitelnosť je jednoducho otázna.Niekto musí aj pracovať,nemôžu všetci kecať.No a ideálne by bolo keby ten čo pracuje mal svoju prácu ozaj rád.S takým niečím sa ale stretnete iba u ľudí ktorý sú majstrami svojej práce ne pre ňu doslova žijú.Koho vlastná práca otravuje...tam to poondial pes.Žiaľ začínam sa stotožnovať z mušlienkou že na SVK je minimum ľudí ktorý svoju prácu majú radi.Absolutná večšina ide iba po zárobku,surovo,arogantne,bez vedomostí,bez odbornosti,šuflikanti max kalibru
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

poradi mi teda niekto?
Kludne by som isiel najskor niekde robit iba za almuznu nech preźijem a nieco sa naucim
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ved to ze sa chcem ucit a nemam kde. Bohuzial ziadny znamy ani kamarat dielnu nema.
Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Steveslav »

ja uz praxcujem v servise,, problem je, ze by som potreboval vyucny list,, lebo bez neho nesmiem ist pod auto. prax mi sef potvrdi,, ale chcelo by to niekde najst kurz.
guno5
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 22.10.2014 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guno5 »

to som ani nevedel ze aj take kurzy su

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní