Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

svkhaze
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.09.2017 19:31
Zdieľať na Facebook

Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa svkhaze »

Zdravim vas,

Hned na zaciatok chcem povedat ze ano, je to moja chyba a doplatil som na moju dovercivost. Aj ked som uz rovnakym stylom vozidlo predaval a nebol ziadny problem, urcite uz takymto sposobom auto predavat nebudem, ponaucenie pre mna aj pre ostatnych, tak si prosim odpustite narazky.

Vpodstate co sa stalo - Od noveho roka sa uz auto nemusi pri predaji z okresu do okresu odhlasovat v jednom okrese a prihlasovat v druhom, staci splnomocnenie od predajcu + doklady a kupujuci si vie vyriesit cely proces sam na hociktorom DI. Takto som predaval auto aj zaciatkom roka a vsetko prebehlo ako malo.

Pred troma tyzdnami som takto predal druhe auto (za par stoviek, sice pojazdne s platnou STK ale uz vhodne asi len na diely). Kupca komunikoval slusne, dohodli sme sa na cene, otestoval, spisali sme kupno-predajnu zmluvu, vyplatil ma, ja som mu dal splnomocnenie a vsetky doklady s tym ze v kupnej zmluve je zakotvene ze to musi do 10 dni prehlasit na seba. Nestalo sa. Najprv primitivne vyhovorky ako nema cas, potom dalsie vyhovorky, uz su to 3 tyzdne a kompletne prestal komunikovat. PZP vyprsalo minuly tyzden a bez noveho technicaku ho zrusit neviem. Ake mam moznosti a ako mam dalej postupovat? Stretol sa uz niekto s takouto situaciou?

Vopred dakujem za odpovede
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa fzubaty »

Chod na policiu. Povedia ti co robit.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pár dní dozadu tu bola velmi blízka téma tvojmu problému... https://forum.autobazar.eu/viewtopic.ph ... ec169d0c58
Kde som inak tiež písal že v jednej obci, kadial prechádzam bývajú tmavší občania čo skupujú lacné autá a ešte v ten den ako ho kúpi / privezie ho začnú porcovať sekerami. Za dva dni po aute nie je ani pamiatka, len kopec plastov ktoré potom pália či vyhadzujú niekde do prírody...

Takže tak, robí sa to presne naopak, kupujúci splnomocnuje teba aby si auto mohol na neho odhlásiť...
Ich taktika je taká, že ty máš cenu trepnem 500€ a je ti u prdele za kolko to pustíš, tak prvý žobre zlavu a povieš mu dobre za 450€.
Za 5 minút volá další a ty mu hovoríš že už je v podstate predané, ale on nalieha že on ide hned a dá ti aj tých 500€...
Hned na to volá tretí, že on presne také auto ako predávaš potrebuje a naťahuje ťa že on ti dá dokonca 550€ len aby si ho predal jemu...
Všetko sú to tmavší občania a jediné o čo im ide je aby to uchmatli pre seba a na mieste ti aj tak nedá čo ti slúbil do mobilu a rovnako bude pýtať zlavu z tých 500€.
Samozrejme prepisovať nechcú nič, len slubujú...
Na čo by aj prepisoval auto, ked ho majú v pláne rozsekať na kúsky a dať do zberu. Predá z toho nejaké veci ako kolesá, svetlá, nárazník, možno motor...
A napríklad 300€ má zarobené
svkhaze
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.09.2017 19:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa svkhaze »

ivko1 : Viem ze to takto podobne chodi a auta v takej cene zrovna nepritahuju ludi z vyssej vrstvy, prave preto som to predaval cez FB, aby som si mohol odfiltrovat podobne individua cez profily...Pan ktoremu som to predal veru cert nebol, ale aj tak som skoncil ako som skoncil :(

fzubaty : Na policiu sa chystam, niejaka idea co mozem cakat?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa fzubaty »

No mna zaujima odpoved na otazku, kedze odhlasenie uz nie je potrebne, ci je mozne. Ak hej tak to na neho odhlas.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa ivko1 »

Predávajúci to nemôže na neho odhlásiť (prepísať), lebo ten komu to auto predal ho k takému úkonu nesplnomocnil...
Takže ten kto môže a mal by konať je iba kupujúci. Iba on má notársky overenú plnú moc zastupovať predávajúceho v prípade prepisu daného vozidla.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa fzubaty »

Cize cely system ulahcenia prepisu je iba velka ootina.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj je aj nie je...
V prípade že sa obaja dostavia, tak nie je problém s prepisom, vybavia to obaja na jednom DI, aj keď je každý z iného kúta SK...

Aj prepis so splnomocnením je parádna vec, akurát v prípade že predávajúci splnomocní kupujúceho k úkonom, tak nikde nie je záruka že tak urobí.
Tu si treba poistiť chrbát sám sebe a od kupujúceho si vyžiadať splnomocnenie k odhláseniu na inú osobu, tak aby úkon predpisu robil ten čo predáva , nie ten čo kupuje

Ale môže nastať aj opačný prípad, predávajúci má na vozidlo nejakú ťarchu, blokuje ho exekútor, čo predávajúcemu nijako nebráni vozidlo akože predať.
Zoberie peniaze a dá splnomocnenie kupujúcemu, že ho môže pri prepise zastupovať.
Tam sa ale zistí že vozidlo prepísať nejde, lebo ho blokuje exekútor
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa oco13 »

V prípade že sa obaja dostavia, tak nie je problém s prepisom, vybavia to obaja na jednom DI, aj keď je každý z iného kúta SK...
Aj táto možnosť je dosť diskutabilná, :42f8: osobne poznám situaciu v NR, NZ a Štúrove a tam pokial sa nepostavíš o cca pol siedmej do radu pred DI, tak sa ten deň k okienku nedostaneš. Zase rezervovať si termín ak neviem kedy kupujúci príde a či auto zoberie a aj tú rezerváciu treba tak cca mesiac dopredu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa autolaik »

Aj v Sturove sa prepisuju,davali tabule na auta? Ja ze museli chodit do NZ..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Je tam vysunuté pracovisko DI NZ a ordinujú 2 dni do týždňa.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa tuninka »

okolo DI v Nitre jazdím autom každý deň okolo 7:30-7:50, otvrájú o ôsmej, ale v rade nebýva až tak veľa ľudí, ako bývalo volakedy.... vlani som predával auto, tohto roku som kupoval, v obidvoch prípadoch sme boli na DI aj kupujúci aj predávajúci, a vždy sme to do deviatej vybavili.... možno som mal len šťastie.... najlepšie bolo na DI pred asi 3 rokmi v Snine.... predávajúci hovoril, že tam má známu, že to pôjde rýchlo.... a aj išlo, okrem nás tam nebol nikto :2f93:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano všade sa to výrazne zlepšilo - na prepis mojej prvej Shade 100l som niekedy v 84tom už o pol štvrtej ráno stál v rade ako 5ty. lol
O rok budem znova kupovať auto, tak dám predávajúcemu padíka navyše nech to vybaví všetko on. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

NAHLAS TO AUTO AKO UKRADNUTE.
svkhaze
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.09.2017 19:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci sa vyhyba prepisu auta

Príspevok od používateľa svkhaze »

PROCHY603 napísal: 22.06.2023 17:23 NAHLAS TO AUTO AKO UKRADNUTE.
Aby som mal potom z toho problemy aj ja, kedze som mu auto odovzdal dobrovolne a on mi zan zaplatil? Toto vobec nieje dobry napad

Update k situacii - rano som bol na policii aj s celou komunikaciou s kupcom, da sa to riesit, hodim sem update ked sa to cele vyriesi

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných