Kupujuci mi chce vrátit auto.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radoss99
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 14.09.2012 12:37
Zdieľať na Facebook

Kupujuci mi chce vrátit auto.

Príspevok od používateľa radoss99 »

Dobrý deň. Potrebujem poradit zhruba pred mesiacom som predal auto audi a3 sportback 1.9tdi rv. 2008. Ja som auto kupil zo 130 tisk km. S autom som nemal ziadne problemy pri 140tic som dam menit rozvody olej v prevodovke a motore + zhavice. Ked som auto predal toto som povedal predavajucemu plus to ze auto je v dobrom stave a nemal som s nim ziadne problem. Auto vyskusal povozil sa podpisal zmluvu. Po dvoch dnoch mi volal ze bol u mechanika a ze mu odisiel zhavic ze mu to treba menit a ze je zle tesnenie na motore a ze aj to treba minit aby som mu poslal 480€ za opravu lebo som mu povedal ze auto je v dobrom stave inak mi ho donesie a chce peniaze spet alebo ma da na sud. Dobre povedal som mu to peniaze som mu poslal na ucet... za dva dni mi zas volal ze mu svietia zle zadne svela... kedze som mal este stare svetla z neho tak som mu poslal aj tie... teraz mi volal znova ze je v nemecku a ze mu motor taha vodu lebo ju vkuse len dolieva a ze je vodna pumpa je v riti ze rozvody nemohli byt menene ze uz sa mu nepacilo ze zhavic musel menit a tesnenie na motore... lebo keby som dal ja menit zhavice tak by mi vymenili vsetky a nie jeden... tak mi povedal ze mi donesie auto alebo chce 300€ na ucet za vymenu vodnej pumpy. Len teraz ja neviem uz som mu poslal 500€ a teraz zas mu mam posielat peniaze? Sak ked kupuje jazdene auto tak musim pocitat s tym ze bude treba nieco investovat do neho nieco?
majo655
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 27.10.2015 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo655 »

480€ su podla mna nehorazne peniaze za nieco take...ja som sa vosiel s vymenou zhavicov NGK na rovnakom motore za 90€ a tesnenie urcite nieje take drahe -> par €..nedavaj mu nic...je to spekulant, ved sa to stalo o mesiac...auto kupil, tak isto ked nam sa nieco pokazilo na aute tak sme nesli za predavajucim.. proste sa s tym rata ze je to jazdenka a mozu odist veci.. jednak uz na tebe podla mna zarobil dost na 3 dalsie opravy..
radoss99
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 14.09.2012 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radoss99 »

Hej lenze on mi hovori to ze ja som mu povedal ze auto je v poriadku a ono nebolo lebo trebalo menit tesnenie a zhavic... a teraz asi aj tu vodnu pumpu... ja niesom automechanik a nerozumiem sa do toho a neviem teraz co mam robit? Ja som s tym autom nemal ziaden probem najazdil som na nom 40tis a on mozno 2000km a na aute dal viac veci menit ako ja? Ale ide mi o to ze ked mu poviem ze mu nedam ziadne peniaze ci ma moze dat na sud s tym ze vyhra?
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Cudujem sa ti, ze si mu vobec nieco daval. Nemal si mu dat ani cent. Vyzera to, ze to je len nejaky hajzlik/spekulant, ktory ta zneuziva.
Ked kupi starsie auto, tak musi ratat s tym, ze sa moze nieco pokazit a bude musiet investovat do opravy.
Ked ta chce dat na sud, nech si to skusi, ale podla mna nemoze vyhrat, pretoze on by ti musel dokazat, ze si o tom probleme vedel, ked si mu to predaval. Ak v case predaja bolo vsetko OK a ty mas naozaj ciste svedomie, o ziadnom ukrytom probleme si nevedel, nic si mu nezatajil, tak sa nemas coho bat. Jazdenky sa proste kazia, to je normalne a treba s tym ratat.
majo655
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 27.10.2015 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo655 »

Uz v tych 480€ mal davno zahrnutu vymenu komplet rozvodov s vodnou pumpou a x dalsich oprav... nedavaj mu nic, s tym sudom sa iba vyhraza, nema sancu vyhrat - a aj tak to neda na sud :D, ty si sa mu nezazmluvnil ze v pripade poruchy to budes hradit ty.. niesi predajna novych aut
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Ja už neviem či toto je naivita alebo debilita.
Neni dôležité čo si o aute povedal ty,dôležité je to čo stojí
v kúpno predajnej zmluve.Tam by malo stáť že kupujúci
je oboznámený so stavom auta a po podpise zmluvy súhlasí.
Auto mal dať skontrolovať v servise este pred podpisom zmluvy
pokiaľ by si mu to samozrejme dovolil.

Poviem ti to veľmi jemne-si blbec keď si mu poslal peniaze,a budeš úplný jebo ak sa necháš zastrašiť.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

nemal si mu poslat ani cent uz prvy X!
a ked ti donesie auto spat ze chce naspat loove rovnako ho posli do riti ! to ako dokedy by si mu tie loove posielal? mne sa zda ze si ta splietol s operativnou lizingovkou, kde on bude jazdit a ty& sa starat o poruchy...

normalne mu povedz ze nech sa paci ked sa vam nepaci mozte to riesit sudnou cestou! a viac sa s nim nebav a odteraz len pisomne!!! alebo si stiahni do mobilu program na nahravanie hovorov a pred kazdym hovorom s nim ho upozorni ze si to nahravas!!! ved on rychlo schladne...

svet je plny oyebavacov... :3020:
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Ludia, preco nedavate kvalitnejsie zmluvy ale jednostranove lajstre !!!!

Kupujuci prehlasuje, ze bol oboznameny s tech. stavom vozidla. Kupujuci kupuje auto v stave ako stoji,vidi , ktore zodpoveda veku a skutocne najazdenym km. ( v zmluve uvadzajte pocet km na odometri:XXXXXkm , nie skutocny stav: xxxxx, pretoze pokial neviete garantovat, ci vam to nestocil predch. majitel ak nie ste 1.majitel.)

Predavajuci prehlasuje, ze nezatajil ziadnu skutocnost, o ktorej vedome vedel. Predavajuci nenesie zodpovednost za skody, ktore mohol odhalit servisny pracovnik alebo diagnosticky nastroj. Kupujuci prehlasuje, ze mu bola umoznena vykonana testovacia jazda, vozidlo si dokladne prezrel po technickej a vizualnej stranke a predmet kupy je mu znami.
A nakoniec Kupujuci prehlasuje, ze vsetky vady vzniknute na vozidle po prevzati z zaplateni kupnej ceny hradi na vlastne naklady.


Potom moze davat na sud kolko chce, potom moze volat kolko chce. Ak predavajuci nechce oj..bat, tak to podpise, ak kupujuci nie je spekulant, tak si je vedomi, ze buduce naklady su na jeho triko.

AMEN>


:3906:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Uz vobec sa cudujem ze si mu nieco poslal , teda vtvojej dobrej voli , ked bude nabuduce volat povedz ano dovez ho naspat 60 eur na den pouzivania plus odjazdene km nejakych 30 dni ma 1800 eur plus to co si mu poslal a nech ti ho vrati neboj sa hned zmeni retoriku , ties tak otec predal auto z 120 tis. km plna servisna historia auto pri predaji v uplnom poriadku a dotycny do tyzdna volal ze mu odislo lozisko v spojke intercooler a ze chce 900 eur , nedavaj mu nic odkaz mu co som ti pisal a povedz nech ta da na sud aj tak sa nedocka a viac ti da pokoj
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem či aj svet,ale SVK určite.Satala sa chyba,nemal dostať nič,prvé podvolenie platiť špekulatívne veci otvorila cestu na ďalšie špekulácie,to nebude mať konca kraja.Nehovoriac o tom,že postup je iný.Treba požiadať nech pokojne napíše vytýkaxcí list,kde spomenie výhrady.Ak sú to výhrady ktoré predávajúci chce uznať,tak mu musí byť umožnené aby závady boli odstráínené pod jeho "taktovkou" napr v dielni ktorú si určí.Celé sa to začalo zle

Prečo je problém vrátiť auto do áčiek ? no lebo kupujúci podpisuje že kupuje vrak.Zmluvy treba písať tak,aby sa podobná vec stať nemohla.Kupuje sa ojazdena a tak to má byť definované aj na papieri.Nech nikto nekupuje to,čo si nepreveril,ak to urobí,nech je to na jeho škodu.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Ak mas doklady ze si menil rozvody alebo ine komponenty tak mu posli kopie, neviem ako vyzera vasa kupnopredajna zmluva ale v podstate nas pravny sistem ani nic ako kupnopredajna zmluva nepozna ! Je to vsetko len o dohode. Ak mu nebolo nic zatajene tak na sud ta moze davat od rana do vecera a nepochodi. Ked uz ty pisal ze bola porucha mal ty poslat aspon fakturu co konkretne kolko stalo ale aj tak ty neberies zodpovednost za auto. Auto videl, povozil sa suhlasil ze ho berie. Ty si mu odovzdal auto dal od neho papiere tym skoncilo tvoje vlastnictvo auta a aj keby mu vylety cestov domov piest z motora teba to uz nezaujima. Bol pouceny o stave vozidla a bral ho na vastne riziko. :4012:
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

a tym, ze si mu dla prachy si tu chybu uznal a co ak tam ani nebola ta chyba.
maximteodor
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 21.06.2009 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximteodor »

Niečo podobne som zažil aj ja, predal som BMW X5 4,4 benzín a po mesiaci sa ozval novy majiteľ že chce 1200eur lebo jemu sa pokazili lamdasondy a dáke tesnenie. Mám mu poslať peniaze alebo mi vráti auto. Tak som mu poslal doporučený list v ktorom som ho vyzval na vrátenie vozidla a od tedy pokoj.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

krason napísal:Ludia, preco nedavate kvalitnejsie zmluvy ale jednostranove lajstre !!!!

Kupujuci prehlasuje, ze bol oboznameny s tech. stavom vozidla. Kupujuci kupuje auto v stave ako stoji,vidi , ktore zodpoveda veku a skutocne najazdenym km. ( v zmluve uvadzajte pocet km na odometri:XXXXXkm , nie skutocny stav: xxxxx, pretoze pokial neviete garantovat, ci vam to nestocil predch. majitel ak nie ste 1.majitel.)

Predavajuci prehlasuje, ze nezatajil ziadnu skutocnost, o ktorej vedome vedel. Predavajuci nenesie zodpovednost za skody, ktore mohol odhalit servisny pracovnik alebo diagnosticky nastroj. Kupujuci prehlasuje, ze mu bola umoznena vykonana testovacia jazda, vozidlo si dokladne prezrel po technickej a vizualnej stranke a predmet kupy je mu znami.
A nakoniec Kupujuci prehlasuje, ze vsetky vady vzniknute na vozidle po prevzati z zaplateni kupnej ceny hradi na vlastne naklady.


Potom moze davat na sud kolko chce, potom moze volat kolko chce. Ak predavajuci nechce oj..bat, tak to podpise, ak kupujuci nie je spekulant, tak si je vedomi, ze buduce naklady su na jeho triko.

AMEN>


:3906:

Amen?
Nuz skor uplna kravina.
Ked som kupoval auto ja, nemal majitel problem do zmluvy napisat pravdu, bez tychto zvastov.
Teda aj to, ze auto ma realny pocet km, ze bolo servisovane v sulade a v terminoch stanovenych vyrobcom, ze je plne pojazdne, ze nema zvysenu spotrebu oleja, ze chladenie a kurenie je OK, ze vsetky elektronicke veci su plne funkcne a tak dalej, a tak podobne...

Ze to nedokazes garantovat?
Tak potom si bud:
1. autickar = od takeho sa auto zasadne nekupuje (NIKDY)
2. flakac, ktory sral na sevis = opat, od takeho sa auto nekupuje
3. vedome predavas zdochlinu a chces sa zbavit zodpovednosti = opat, od takeho sa auto nekupuje.

Slusny clovek, vie, ci jeho tovar je ok, alebo nie.
Ludia okolo mna, ktori predavali auta bud predavali slusne kusy a brali zodpovednost za to, ze kchar je v dobrom stave - a pytali si primerane peniaze, alebo predavali rozbite mrdky, pricom ich predavali ako vraky za prislusnu sumu.

Kto predava vrak a chce na nom zarobit - to nie je obchodny partner pre slusneho cloveka. Takemu sa treba zdaleka vyhnut. :4012:
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Kupil si ojazdene auto za zlomok novej ceny. Este aj s predajcom novych aut mas problem domoct sa zaruky na novom vozidle.

Povedz mu, ze si nie si vedomy, aby si mu predal vozidlo s vadami, ktore ti on vytyka, ze su to vady sposobene beznou prevadzkou vozidla, nejde o skryte vady o ktorych si vedel alebo mohol vediet a predal si mu auto s dobrym umyslom...opak by ti musel na sude dokazat, co je velmi tazke dokazat umysel takehoto konania /teda predaja auta so skrytou vadou) je velmi tazke ba az nemozne...

To, ze si mu poslal, resp. este posles peniaze, tym len priznas svoju chybu... 1. krat si mu poslal peniaze, ok, prejav tvojej dobrej vole riesit problem, ktory nastal nie tvojou vinou /len tvoja dobra vola/, dalej nech to riesi ako chce, odkaz mu nez vsetko riesi oficialnou cestou...posta, tvoj pravnik atd. a nech ta uz neotravuje, pretoze ho obvinis z otravovania

A este ako ti tu niekto pisal, archivovat komunikaciu /sms, nahravanie hovorov... na co ho vopred upozornis/ nech je vsetko koser a oficialne...ak si mysli, ze je v prave tak prosim... su oficialne cesty ako to riesit nie takto...upozorni ho na to nech to riesi oficialne a prestan s nim komunikovat, t.j. daj mu cislo na svojho pravnika
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6 a 65 neregistrovaných