Kupujuci chce vratit auto

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa fzubaty »

Predavajuci moze tvrdit, ze auto daroval.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa seven549 »

lubos zimovcak napísal: 18.02.2024 12:32 Aj ústna dohoda je dohoda a je platná.
mozno tak vo svajciarsku.kde vela veci funguje na dovere ale len raz pokial ju niekto neporusi.potom uz nikdy tomu co porusil dohodu nikto neveri a neobchoduju s nim.

na slovensku je to len sen.nemas papier nemas nic a v niektorych pripadoch ani papier nic nedokazuje.moze mat clovek papier od uradu od notara,ked pride policajt ze je raz nieco napr kradnute,povie ti ze ten papier,mozete pouzit na toaletu.

na slovensku odrbavaju aj urady napr socialna pojistovna.kazdy tyzden je nejaka sprava ako pocas byvalej vlady nejaky statny urad kradol peniaze.

na tom slovensku sa uz kradne vsade.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa jozoD. »

Úplne s kľudom ho môžeš poslať do kelu.
To, že nie je nič spísané, je aj jeho problém.
Odvolať sa vždy môžeš na ústnu dohodu.
Súdiť sa nikto nebude...na to nemá 99% ľudí gule...len na internetoch sú hustí...ale ak majú prejsť celou tou procedúrou...vzdajú to.
Každý právnik ho vysmeje, keď povie čo chce riešiť.
Ústna dohoda, starý vrak, nízka suma...
Do toho sa nepustí príčetný človek, ani ak má právnika v rodine...lebo aj jemu to bude zaberať nejaký čas.
Zbytočná téma!
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa herin »

db69 napísal: 17.02.2024 10:05
tuninka napísal: 16.02.2024 21:27 ak prešlo v decembri emisnou a tk tak nemohlo byť zase až také zlé a hnilé si myslím, ani olej nemohol až tak veľmi tiecť, ak prešlo, predávajúci vymýšla, keď neni zmluva, tak na základe čoho chce vrátiť auto? Veď už je to jeho auto, ak je prepísané na neho.
preto moja reakcia "Dupla.A ešte komplet blbosť"cez STK by to neprešlo ,teda ked to nebola STK za 🤑. a ešte čerešnička "hovoril som mu ze moj mechanik nevedel prist na to z kade unika lebo je cely od oleja. " to musel byť "mechanik zabiják" .
No neviem či sa to za posledné dva roky až tak sprísnilo, ale začiatkom roka 2022 som bol s mojim autom na STK a pred vchodom stálo Daewoo Tico..ktoré malo na podbehu a na dverách nad tým asi 5 cm hrdzavu dieru nepravidelného tvaru a čuduj sa svete auto prešlo...čiže o tom, že auto neprejde ak je nejako hrdzavé by som netvrdil..myslím, že tam sa posudzuje ako su na tom nosníky a to naokolo moc nehrá až takú rolu..
db69
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa db69 »

herin napísal: 20.02.2024 08:58
db69 napísal: 17.02.2024 10:05
tuninka napísal: 16.02.2024 21:27 ak prešlo v decembri emisnou a tk tak nemohlo byť zase až také zlé a hnilé si myslím, ani olej nemohol až tak veľmi tiecť, ak prešlo, predávajúci vymýšla, keď neni zmluva, tak na základe čoho chce vrátiť auto? Veď už je to jeho auto, ak je prepísané na neho.
preto moja reakcia "Dupla.A ešte komplet blbosť"cez STK by to neprešlo ,teda ked to nebola STK za 🤑. a ešte čerešnička "hovoril som mu ze moj mechanik nevedel prist na to z kade unika lebo je cely od oleja. " to musel byť "mechanik zabiják" .
No neviem či sa to za posledné dva roky až tak sprísnilo, ale začiatkom roka 2022 som bol s mojim autom na STK a pred vchodom stálo Daewoo Tico..ktoré malo na podbehu a na dverách nad tým asi 5 cm hrdzavu dieru nepravidelného tvaru a čuduj sa svete auto prešlo...čiže o tom, že auto neprejde ak je nejako hrdzavé by som netvrdil..myslím, že tam sa posudzuje ako su na tom nosníky a to naokolo moc nehrá až takú rolu..
majú tam všade kamery .Nikto to už nechce robiť lebo nevieš kedy Ti príde pokuta že si nedal dolu puklice napr. A ked s toho technik nemá finančný profit tak sa nesnaži.STKčka nemôže mať 100% úspešnosť. Musia vrátiť 20-30% . A preto niektorý technici nepustia vlasné autá.a dajú to na 3 mesiace.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa herin »

Ja som už 2 krát prešiel s audi a6 c7 s diagnosticky odstaveným ostrekom svetiel..vždy to zabudnem pred stkáčkou cez VCDSko aktivovať..v roku 2021 skušali obstrek, lebo ked mi dali auto tak som mal mokré okraje skla..už vtedy boli svetlá odstavené..a teraz v 2023 som to ani nespustil/ani to už neriešim/ a to už neskúšali ani obstrek okna..čiže je to o tej ktorej konkrétnej osobe čo robí konkrétne auto...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa seven549 »

ale to tak vzdy bolo zalezi od osoby.niekedy sa ladia svetla skusaju ostrekovace stierace ,hmlove svetla atd.

pred stk som si vzdy kontroloval svetla a na jednom aute po rokoch teraz po vianociach technik poobzeral vsetke ziarovky ci vsetko svieti zapol zadne hmlovky a nic.a ze je to dolezita vec zadne hmlovky.mu vravim ze ani ma nenapadlo to pozerat ci funguje.ja to nepouzivam nemal som nikdy moznost s tym ist v nejakej hustej hmle.to auto sluzi ako hospodarske vozidlo okolo domu na tahanie privesu a vozenie stavebnych veci.

ale tak musi to fungovat.asi 20x som potukal do tlacidla a zaplo sa to.
a skontroloval aj zasuvku na prives.

a bonus svetla predne poladil po rokoch.mal som nulovu polohu na 1 a nastavil to na 0.

inac videl ze stare auto v dobrej kondicii kde nevidiet koroziu umyty nalesteny lak cisty interier neriesil somariny ci stahuje bezpecnostny pas rychlostou svetla alebo el okna nejdu uz akoby mali.

stacilo mu ze emisnou preslo brzdy fungovali svetla svietili.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 90 neregistrovaných