Kupujuci chce vratit auto

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa db69 »

borisivanko napísal: 16.02.2024 17:41 Chalani o pichani potom, ja len potrebujem vediet ci ho mam teda zobrat naspat, ma ho 2 tyzdne.
pošli ho do (). Kamarát kupil auto a pojeb..l sa mu motor .Predavajúci ho poslal do ...! Kamarát to dal na súd. a prehral. Takže v pohode mu odpíš že sa môže súdiť.Takato tema tu už bola.P.S ešte otázka ,kolko si za to auto dostal €?
borisivanko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.02.2024 08:57
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa borisivanko »

Za auto som dostal 1300.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa db69 »

borisivanko napísal: 16.02.2024 17:56 Za auto som dostal 1300.
sa mi moc tomu nechce veriť že niekto dá 26 ročné hnile auto 1300€ ale https://auto.bazos.sk/inzerat/160126897/vw-sharan.php
borisivanko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.02.2024 08:57
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa borisivanko »

Cenu som zvolil podla toho za co sa predavaju v okolii + som ubral kvoli chybam co malo
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa martincichy »

Vybodni sa na neho. Hrdza nie je skryta vada.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ak je (ak by bola) primerne napísaná kúpno-predajná zmluva, nemohol by nič.
Môže byť, že našiel niečo lepšie a vymýšľa no ak by to bolo naozaj hodne prehrdzavené, dá sa to pochopiť. Zaujímavá časť prvého textu autora otázky: "auto som mal 3 mesiace" ... mohlo prehodiť na kupca "čierneho petra"...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa tuninka »

ak prešlo v decembri emisnou a tk tak nemohlo byť zase až také zlé a hnilé si myslím, ani olej nemohol až tak veľmi tiecť, ak prešlo, kupec vymýšla, keď neni zmluva, tak na základe čoho chce vrátiť auto? Veď už je to jeho auto, ak je prepísané na neho.
Naposledy upravil/-a tuninka v 17.02.2024 11:24, upravené celkom 1 krát.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa db69 »

tuninka napísal: 16.02.2024 21:27 ak prešlo v decembri emisnou a tk tak nemohlo byť zase až také zlé a hnilé si myslím, ani olej nemohol až tak veľmi tiecť, ak prešlo, predávajúci vymýšla, keď neni zmluva, tak na základe čoho chce vrátiť auto? Veď už je to jeho auto, ak je prepísané na neho.
preto moja reakcia "Dupla.A ešte komplet blbosť"cez STK by to neprešlo ,teda ked to nebola STK za 🤑. a ešte čerešnička "hovoril som mu ze moj mechanik nevedel prist na to z kade unika lebo je cely od oleja. " to musel byť "mechanik zabiják" .
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa autolaik »

Alebo je pointa to co si napisal na prvej strane ako druhy prispevok (db69)

A k "teme" .. taketo ofuky robi casto ista skupina ludi ktorej radsej auto,vlastne nic nepredavat,ani nekupovat...no ti nechcu vracat auto ale osklbat predavajuceho a ziskat co najviac penazi nazad...
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa db69 »

tu je rada pre kupujúceho od právnika "Určite v prvom rade by som sa skúsil dohodnúť s pôvodným majiteľom, oslovil ho a žiadal a hľadal spoločné riešenie. Táto situácia je totiž veľmi nevýhodná pre nového majiteľa lebo nemá kúpnu zmluvu od vozidla. Obávam sa teda, že ak by chcel vozidlo vrátiť tak len súdnym sporom, ak ale nemá kúpnu zmluvu, potvrdenie o zaplatení bude to všetko najprv musieť preukázať - na základe odhlásenia TP môže tvrdiť, že vozidlo nadobudol a že mu nebola vydaná kúpna zmluva a bol zavedený. Ak ale nemá ani potvrdenie o zaplatení bude veľmi ťažké preukázať cenu vozidla. Hľadal by som kompromisné riešenie v tomto prípade a do budúcna vozidlo pre kúpou riadne skontroloval v autorizovanom servise a hlavne spísal kúpnu zmluvu od vozidla. Čiže ak chce vozidlo vrátiť, a trvá na tom, môže skúsiť súd. Výsledok však nie je možné vopred predpokladať, jeho pozícia je slabá a mal by konať v tomto smere bezodkladne ak chce mať ako takú šancu na úspech. Vady vozidla ktoré vytýka by mal mať potvrdené, najlepšie autorizovaným servisom."
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa tatkotom »

Kúpno-predajnú zmluvu vždy a ak už nie - aspoň tak, ako robí náš automechanik - napísať a obaja podpísať kedy kto auto odovzdal / prevzal. Dátum aj s hodinou, minútou.
On tvrdí, že čo ak niekto niečo s autom vyviedol cestou ku nemu / od neho?
Blbosti nerieši no v tomto má asi kus pravdy.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa seven549 »

borisivanko napísal: 16.02.2024 09:04 Zdravim, predal som Ford Galaxy z 1998, auto som mal 3 mesiace a isiel som ho predat z dovodu odchodu do zahranicia.

auto sa predalo dufam ze si sa ako zaciatocnik ktory siel do zahranicia neodhlasil aj zo zdravotnej pojistone.

ono ta do dobehne.socialny system je prepojeny po celej eu.aj vyplacanie pridavkov na deti.vsetko si vedia urady preklepnut

a to auto no je to na tebe ako sa rozhodnes.ja by som na to kaslal.ako sukromna predavajuca osoba nemozes zodpovedat za stav auta.ak kupec netrval na zmluve tak je to aj jeho chyba.

len dufajme ze auto je aj prepisane.ak nie povedz kupujucemu nech ho prihlasi inac oznamis kradez auta.

ved neni ziadny doklad o predaji -- neukradol ho nahodou?
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa db69 »

seven549 "ved neni ziadny doklad o predaji -- neukradol ho nahodou?" :3dcline: V USA by bolo možné aj to.😂
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Aj ústna dohoda je dohoda a je platná.
Každý deň uzatvárame obchody, napríklad nákupom rožkov, či benzínu, to všetko je kupno predajná zmluva, úplne rovnaká, ako predaj auta.

Problémom bude dokazovať svoje tvrdenia, ani kupujúci, ani predávajúci nedokážu potvrdiť dôkazmi svoju" pravdu".
Čisto prakticky, kupujúci môže tvrdiť, že mu predávajúci zamlčal aký je skutočný stav a oklamal ho.
Predávajúci nemá žiadny dôkaz, že mu nič nezatajil.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujuci chce vratit auto

Príspevok od používateľa db69 »

lubos zimovcak napísal: 18.02.2024 12:32 Aj ústna dohoda je dohoda a je platná.
Každý deň uzatvárame obchody, napríklad nákupom rožkov, či benzínu, to všetko je kupno predajná zmluva, úplne rovnaká, ako predaj auta.

Problémom bude dokazovať svoje tvrdenia, ani kupujúci, ani predávajúci nedokážu potvrdiť dôkazmi svoju" pravdu".
Čisto prakticky, kupujúci môže tvrdiť, že mu predávajúci zamlčal aký je skutočný stav a oklamal ho.
Predávajúci nemá žiadny dôkaz, že mu nič nezatajil.
predavajúci má jasný dôkaz.teda pokial nepride kupujúci na súd s bielou paličkou

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], milok a 110 neregistrovaných