Kupiť Mazdu 3 alebo Mazdu 6? Rady postrehy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Kupiť Mazdu 3 alebo Mazdu 6? Rady postrehy

Príspevok od používateľa frost1992 »

Práve rozmýšlam po kúpe vozidla a do vyberu sa mi dostava japonská značka Mazda. Konkretne rozmyslam o 2modelov Mazda 3 sedan alebo Mazda 6 sedan

Mazda 3
http://www.autobazar.eu/sk/cardaaa.php? ... 048&loc=cz

Mazda 6
http://www.autobazar.eu/sk/cardaaa.php? ... 898&loc=cz

Približne niečo takéto hladam
Rok Výroby 2005-2007
Výbava : full (klima, hmlovky, audio system)
Mazda 3 / Mazda 6
Limit = 4500-5000€
Rocne najazdim - 15 000- 20 000

A chcel by som poradiť čo viac sa hodi či
Mazda 3 / Mazda 6
Benzín / Diesel
Kolko Km najazdene priblizne
Ci odporučate bazary (AAAauto) alebo racej od fyzickej osoby
Ci odporučate dovoz z ciech
Co vsetko kontrolvat pri kupe auta
A spotrebu pri dieslu a benzine :)

Nemám este ziadne skusenosti ztak preto
Vopred Dakujem za rady a postrehy.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ahoj. Najprv k tej spotrebe - tú si zistíš ľahko tu: http://www.spritmonitor.de/

Na ten nájazd nedoporučujem diesel. S dieslom budeš jazdiť o 2 litre menej, ale za akú cenu? V zime nemusíš naštartovať. Zohriať motor je zdĺhavá vec a ak budeš jazdiť len v meste, v aute sa veľmi neohreješ. 154.000km na 7 ročnom dieslovom aute? Skoro nemožné.
Môže sa Ti pokaziť vstrekovač, filter pevných častíc (neviem, či ho už tieto šestky majú), dvojhmota, turbo, problémy typu "auto stráca výkon", "padá do núdzového režimu" a pod. Ani jedno z toho sa Ti nemusí stať, ale môže. Chceš to risknúť? Keby si jazdil 40 tisíc a viac ročne, nenapíšem ani pol slova. Ale na Tvoj nájazd sa benzínový motor vyslovene hodí.

Mimochodom, kde pre ježkove oči tieto autá jazdia, keď 7 ročný diesel má najazdených len 154.000km? Ja na 11,5 ročnom offroade mám skoro 700.000km, nikdy tam nebolo ani len LPG. Na druhom cez 400.000km, tiež benzínové. Pred nejakým časom bolo na predaj 14 ročné BMW 7 so 850.000km, výzorovo ako keby 120.000km. Kde jazdia tieto "málo jazdené" autá?

Jáááj, veď trošku bolo zmenené prvé čísielko na tachometri, hAhAhA bazár v návale informácií, ktoré poskytne kúpychtivému záujemcovi túto banálnu vec zabudne spomenúť. S takým volantom, škrabancami na palubnej doske, madle dverí, ale pneumatiky vyleštené ako psie guľky, veľkou snahou urobiť z vozidla omladené, na to je hAhAhA expert.

Mazdu 6, peknú, servisovanú, od normálneho majiteľa (príp. prvého majiteľa) a duplom do 200.000km, s dieslovým motorom a r.v. 2005-2007 za 4500-5000 nekúpiš. Za tú cenu kúpiš v tom lepšom prípade LEN stočené/havarovené/utopené/kradnuté/omladené - prípadne kombináciu horeuvedených. Pozor, asi 1% predsalen existuje, že natrafíš na poctivé auto za nízku cenu - to je človek, ktorý potrebuje súrne peniaze. Len tá pravdepodobnosť nájsť takého...

Nečakaj auto v plnej výbave za minimum peňazí. Kto si priplatil za vyššiu výbavu, mal na to dobrý dôvod - vyšší kilometrový nájazd, pohodlie za volantom pri brázdení ciest.

Dovoz z Čiech? Nekupuješ predsa exotické auto, ktoré u nás nenájdeš. Prečo si teda komplikovať kúpu auta a platiť zlodejskej bande ficoregistračnú daň? Nemáš tu šestiek a trojok dosť? :-)

Keby som bol na Tvojom mieste, vyberám auto od 1. majiteľa, kúpené ako nové na Slovensku, na maximálnu výbavu by som sa vy... a hľadal čo najlepšie odservisované, najlepšie starané vozidlo BEZ OBMEDZENIA POČTU KM, pretože auto so 170.000km môže byť v horšom stave, ako auto s dvojnásobným počtom. Ver mi, niečo o tom viem :-)

Tak šťastnú ruku...
frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frost1992 »

Dakujem za rozobratie . , tak to potom vylucujem tu mazdu 6 a diesel :).. Tak aky mas nazor na mazdu 3 1.6 cca 130 000najazdene v benzíne?. Da sa kupit do tych 4500€ v dobrom stave nestocena? ALe ked ma to auto servisnu knizku a celu servisnu historiu tak tam je vidno kolko to ma km pri kazdej navsteve servisu či? Aspon som si to tak myslel ked tam ma kazdych 20 000 km pisane kilometre.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných