Kúpa starého auta bez TP a SPZ

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ado.tot13
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.05.2020 18:58
Zdieľať na Facebook

Kúpa starého auta bez TP a SPZ

Príspevok od používateľa ado.tot13 »

Zdravim, prosím chcem si kúpiť jedno staré auto na renováciu ale nemá tp. Chcem sa opýtať, že či je to vôbec legálne si kúpiť auto bez tp. Ak áno, ako sa pri takejto kúpe postupuje. Ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak nie je kradnuté tak prečo by to nemalo byť legálne? :41c2:
Druhá vec je ak to budeš ty chcieť postaviť na značky...
ado.tot13
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.05.2020 18:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado.tot13 »

Prihlasovať ho nechcem. Kľudne mi môže stať na dvore niekoľko ďalších rokoch.

A ako mám také auto kúpiť ? Lebo vraj je niekto majiteľom toho auta. Čiže napíšeme kupno predajňu zmluvu ja mu dám peniaze onmne auto a je to vybavené ? Alebo to treba ísť niekte prepísať že teraz to trvalo odhlasene auto budem vlastniť ja a nie starý majiteľ ? Či ako to funguje ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zisti si kto je skutočný majiteľ (lebo od nemajiteľa sa ťažko kupuje hocičo) a nech ti ukáže, že je trvalo vyradené. Podpíšete kúpnu zmluvu a dovidenia.
ado.tot13
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.05.2020 18:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado.tot13 »

A keď nemá už žiaden doklad o Tom, že je vyradené ? Lebo je to fakt dosť staré auto. Škoda 120
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Koľko dáva za to, že si to odvezieš?
ado.tot13
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.05.2020 18:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado.tot13 »

Nič mi za to nedáva. Ja si za to ešte platím ????
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak potom tomu nejako nerozumiem, prečo za starý krám v hodnote šrotu, ktorých je všade za Tatru, navyše s doložiteľným pôvodom, chceš dávať nejaké peniaze... :41c2:
ado.tot13
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.05.2020 18:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado.tot13 »

A kde by som vedel zohnať niečo zadarmo respektíve za pár drobných niečo staré odhlasene ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Za par drobnych jedine zhnity a zrumplovany srot (na renovaciu nerentabilne). Zachovale "MB-cky" v povodnom stave idu za stovky aj tisice, zalezi od stavu. Pri kupe musi byt hadam jasne ci je auto prihlasene alebo nie a podla toho bude formulovana aj zmluva. Ak je auto odhlasene, povazuje sa za "subor nahradnych dielov", kupis, nalozis a vezies domov... Netreba nic hlasit ani vybavovat...
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

pokiaľ to je za pár € (do cca 500), netrap sa so zmluvou. Dohodni sa , nalož a ber.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Prax neraz ukazala ako draho moze vyjst ak sa kupno-predajna zmluva podceni a aj za bezcenne vraky zacali ludom chodit seky, vyzvy alebo udania za kradez a pod... V dnesnej dobe treba radsej premylsat o krok dopredu a radsej sa poistit aj takymto kusom papiera, lebo nikdy nevies co tomu druhemu bezi v hlave a co zaujimave vymysli...
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

pacho17 napísal:pokiaľ to je za pár € (do cca 500), netrap sa so zmluvou. Dohodni sa , nalož a ber.
Toto je fakt rada nad zlato... Takže on to zrenovuje a potom ho navštívi polícia alebo majiteľ (prípadne v opačnom poradí) a oznámia mu, že auto sa zabavuje.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Schválne som čítal celú tému, že o aké auto ide. Ak to chceš podstúpiť všetko kvôli stodvacke tak dúfam, že si v nej mal prvý sex, alebo že ju vlastnil pápež, lebo iný dôvod na jej kúpu naozaj nevidno.
Tie šroty sú tak nepredajné, že istý čas figurovali škody 105 / 120 dokonca medzi najkradnutejšími autami :d :D
Rozumej, ľudia sa toho nevedeli zbaviť, tak to rozpredali alebo proste odstavili niekam na šrotovisko a nahlásili krádež, aby nemuseli platiť 500 eur za ekologickú likvidáciu.

Stodvaciek s papiermi je toľko, že si môžeš vyberať. Som zástanca starých áut, ale toto by som nebral ani zadarmo, a to myslím vážne. keby to bola aspoň nejaká raritka tak nepoviem...

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 10 neregistrovaných