kúpa Saab 9-5 1.9 DITD 2007 automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Saab

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zmotor
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 26.09.2004 13:29
Zdieľať na Facebook

kúpa Saab 9-5 1.9 DITD 2007 automat

Príspevok od používateľa zmotor »

Mám možnosť kúpiť saab 1.9 DiT 110 kw kombi automat naj 170t km za výhodnú cenu, od 1 majiteľa pravidelne servisované v Rakúsku. Chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s týmto motorom a hlavne s automatom. Ďakujem za každý názor.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Je v tom Fiaťácky Multijet , ktorý používa aj OPEL, pre AT možno platí presne to isté...
M@te
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 25.12.2008 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa M@te »

Ahoj naozaj chces kupovat auto od stroskotanej znacky? Nic proti saab nemam, ale fakt. Radsej Opel Vectra, alebo nejaku jazdenu Insigniu, aôle Insignia ma ine ceny.
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

Proti Saabu nemam nic, skor si myslim, ze su to naozaj dobre a bezpecne auta. Samozrejme zalezi na aky kus clovek natrafi... Ale urcite by som nebral 1.9td ani iny diesel.. Najlepsie zobrat 2.3T pripadne 2.0T, hlavne musi byt meneny olej tak ako odporuca SAAB a nie kazdych 30tis km..
gonam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.08.2009 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gonam »

AK SA TI TEN SAAB PÁČI A JE ZA DOBRÚ CENU V DOBROM STAVE, TAK SI HO KÚP. Budeš s ním maximálne spokojný. Automat je pohoda, pri kúpe len vymeň olej a máš vystarané na veľa-veľa kilometrov.
Ja mám SAAB 9-5 kombi, ale ešte s motorom 2.2tdi starší model (nemá filter pevných častíc a má rozvodovú reťaz). 1.9tdi má rozvodový remeň a filter pevných častíc. Oproti 2.2tdi je tichší a motor má kultivovanejší chod. Auto mám piaty rok a najazdených 270000km (a možno aj viac ale je mi to fuk). V servise som ešte nebol a na aute sa mi zatiaľ nič nepokazilo. Dával som si len robiť druhý kľúč (mal som len jeden) a klasické výmeny oleja, palivového filtra, brzdových doštičiek a predných kotúčov. Olej som ešte nikdy nedolieval a idem od výmeny k výmene. Mám zabudované nezávislé kúrenie a v zime neviem čo to je škrabať námrazu a sadať do zamrznutého auta. Spotrebu mám okolo 6.5litra pri stále zapnutej autoklíme (pneu 225/45ZR17)a dosť často dostáva záhul (160-180km/h). Pozor - pohotovostná hmotnosť je 1740kg! Na jednu nádrž urobím v pohode cez 1000km. Auto mi NIKDY neukradnú a pre oponentov pri minimálnej predajnosti a problémoch samotnej značky SAAB som hrdým majiteľom tejto značky. Pri stretnutí s druhým SAAB-om sa zdravíme mávnutím ruky (tichá dohoda saabistov všade vo svete). Vlastnil som viac značiek (nemenujem), ale oproti iným sa na SAAB môžem absolútne spoľahnúť. Ak by som mal ísť zajtra do Paríža, tak len ráno natankujem plnú a idem-NO PROBLEM. Na jar som musel na otočku do Nemecka 1800km a štyri dni nato znova. Za ten týždeň som najazdil skoro 4000km a úplná pohoda. Výborné sedačky, komfortné pruženie a ani po dlhej jazde nevystupuješ unavený a dolámaný. Porovnať môžete s A6, BMW5, Mercedes E a to ostatné nechajme radšej bokom. Tie autá sú ale cenovo niekde úplne inde. Inak Opel Vectra je oproti SAAB-u umelohmotná krabica s tým istým motorom. Vyskúšaj a uvidíš. Insignia ST má menší vnútorný priestor (vyskúšané) a cena je zas niekde inde.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

adam221 napísal:Proti Saabu nemam nic, skor si myslim, ze su to naozaj dobre a bezpecne auta. Samozrejme zalezi na aky kus clovek natrafi... Ale urcite by som nebral 1.9td ani iny diesel.. Najlepsie zobrat 2.3T pripadne 2.0T, hlavne musi byt meneny olej tak ako odporuca SAAB a nie kazdych 30tis km..
chlapi dokedy bude trvat mýtus ze Volvo a Saab su neviem ake bezpecne, ze VW su dobre a podobne dristy ?!

takeho zlepenca opatrne, vsetko je o cene

najlepsi je image, to je asi tak vsetko a pre nezaujem aj cena by mala byt smiesna
TD + automat + neznama znacka - odvazna kombinacia ...

vela stastia
watercut
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 17.04.2007 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa watercut »

Vlastnim saab 95 ale 2,3T. Je to super auto spolahlive. Na aute cez 240 000km.Olej nedolievam. Je to z automatom a ten ide bez problemou. Spotreba dlhodobo do 9l. Ako pisal kolega super vozenie na dlhe trate. Kolega ma saab 9000 2.3T a cez 400 000 km. Diesel nepoznam ale benzin je vyborna volba.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

poznám 2 ľudí čo majú SAAB a sú absolútne spokojný. Jeden je dokonca úplne pošahaný, pretož e1. SAAB ešte také vajíčko, nejaký 3oj valec mal už za komoušoiv a iné auto som u neho doteraz nevidel.
Ako, ja Ťa celkom chápem aj keby som si saab nikdy nekúpil. Jednoducho sa mi nepáči. Ale chápem že niekto nepodľahne stádovitosti a nekupuje nejaké DAS auto len preto, že to majú všetci. Osobne som dlho dával prednosť Talianskym autám a nikto ma nepresvedčí o ich nekvalite, lebo ja som také nemal ani jedno. Teraz už 4r. sedlám Angličanov, lebo všetci mi tvrdia aké sú to nahovno autá. Nikto síce také nemal, ale vedia, že je naprd. Okrem toho môjho a X ďalších spokojných majiteľov. A keďže mám na bráne tabulu Parking only for British cars tak uvažujem, že to doplním o ďalšieho angličana.
Pred rokom som vyskúšal Citroen C5. Nemôžem povedať nič negatívne, len to, že ma to auto neoslovilo napriek úplne totálnej výbave. Takže Ťa chápem. Choď do toho, život by bol nuda ak by sme všeci jazdili na Deutsch Superautos. A hlavne teraz, keď všetko stojí pár korún, človek môže vyskúšať to, nad čím by inak ani neuvažoval.
kubiak1
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 23.06.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiak1 »

GMotors do niektorych svojich dieslov montuju pohonne ustrojenstva vyrabane v Taliansku. Ale nie som si tak celkom isty ci to ma nieco spolocne s fiatom. Podla mna nie. GM tam ma montaznu a vyvojovu fabriku spolu s nemenovanou spolocnostou na SPICKOVE lodne naftove motory. Myslim to vazne. Ale ci aj tato 1.9 tak to netusim...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kubiak vidíš dôvod na to aby vyrábali nejakú dalšiu 1.9 ked ju majú a montujú ju do mnohých áut ? Jeden a ten istý 1.9JTDm sa montuje do AR, Fiatu, Oplov a zároven aj do Saab-u...
mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Ked proti znacke nic nemas, co tu pises voloviny

Príspevok od používateľa mikail »

M@te napísal:Ahoj naozaj chces kupovat auto od stroskotanej znacky? Nic proti saab nemam, ale fakt. Radsej Opel Vectra, alebo nejaku jazdenu Insigniu, aôle Insignia ma ine ceny.
Este nic nestroskotalo a viaceri jazdia Saab bez problemov dlhe roky. Ja iba bezny servis, vymena naplni a tankujem. To znamena, ak sa autu da, co potrebuje, tak nikdy nesklame. Nie su zriedkavostou Saaby, co maju viac ako 250 000 km a su spolahlivejsie ako nove auta.
mikail
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Re: kúpa Saab 9-5 1.9 DITD 2007 automat

Príspevok od používateľa mikail »

Kludne by som ho kupil, ak potrebujes pomoc tak si najdi pomoc na facebooku Puppy Hunters Saab Klub alebo na www.saabklub.sk
Iste niekto pomoze poradi.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

kubiak1 napísal:GMotors do niektorych svojich dieslov montuju pohonne ustrojenstva vyrabane v Taliansku. Ale nie som si tak celkom isty ci to ma nieco spolocne s fiatom. Podla mna nie. GM tam ma montaznu a vyvojovu fabriku spolu s nemenovanou spolocnostou na SPICKOVE lodne naftove motory. Myslim to vazne. Ale ci aj tato 1.9 tak to netusim...
POZOR!! to je citlivá téma ;-) 90% tunajších prispievateľov nechce počuť, že IVECO/FIAT je bezkonkurenčne najväčší producent dieslových motorov na svete. Keby vedeli v čom všetko tie motory sú, dosť by nevychádzali z údivu. A už vôbec nie sú ochotní priznať, že ide o dobré a spolahlivé motory. Lebo oni aj tak vedia viac.
Napísať odpoveď

Návrat na "Saab fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný