Kúpa nového SUV

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

coelh
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 31.01.2012 08:34
Zdieľať na Facebook

Kúpa nového SUV

Príspevok od používateľa coelh »

ZDravim. Nechcem aby ma tu niekto povazoval ze "provokatera", ci exibicionistu, ale rad by som sa po dlhsom case poradil, tento krat za mojho brata... (Zije trvalo v Nemecku - financne je na tom velmi dobre...) Ide kupovat nove auto, meni staru Q7, otazka je ktore si vybrat...? Vaha medzi :
1.RRS MY_2014
2. ML350 (osobne odporucam...!)
3. Nova X5 - ani mne ani jemu sa prilis nepaci.
Priorita zodpoveda poradiu, on uvazuje o RRS, ja ho do toho odhovaram, najma z dovodu (nemam osobnu skusenost s nikym kto ho vlastni, len co som sa docitala na zahranicnych forach) poruchovosti tejto znacky. Nenapisal by niekto svoj fundovany, empiricky podlozeny nazor. Dakujem... :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Veď to kupuje v nemecku a nové, takže má záruku. Kľudne si môže kúpiť aj Sangyong a šungfej. Keď sa pokazí donesie do servisu, opravia.
tomi24
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 06.06.2013 02:28
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi24 »

presne ako pise kujon. ak je auto nove netreba rozmyslat, ze co ak sa pokazi. na novom aute je zaruka ak sa zavada neprejavi do pol roka auto by malo byt ok dalsich 5 rokov ak je o auto dobre starane.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Bud nech počka na faceliftovanu Q7 alebo touareg 4.2 tdi :)
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

podľa toho čo s tým chce robiť, jediné auto ktoré dokáže perfektne bojovať s terénom a zimou je RRS, X5 je úplne že nič, stačí si pozrieť nejaké info a videá zo zimy, a ml 350 neviem, ale na gl 350 som mal možnosť dlchšie jazdiť a tiež to v zime nie je bohvie čo, a bolo dosť poruchové, ale to asi bol taký kus nevydarený, a hlavne mechanici v mercedese asi nie su moc školený na opravy iba na výmenu, takže tak.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Ale ten RRS bude v zime na tom istom ako X5 alebo ML-na ceste ok ale v snehu na pikacu
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak v DE majú snád lepšie upravené cesty ako my v tejto diere, čo sa týka výberu - poviem to uprímne s narastajúcou hmotnosťou narastá problém ovládania na snehu, každý asi chápe že fyzika sa len tak ojebkať nedá a auto ktoré má 1500kg sa určite lahšie presvedčuje o zmene smeru, ako mastodont s váhou okolo 2500kg
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Ivko kratke lahke pajero je na zasnezenej ceste horsie ovladatelne ako dlhe a Tazsie pajero-vyskusane v praxi-cize o vahe to nie je-je tam viac faktorov
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Rázvor zohráva velkú ulohu v stabilite, ale bral som to ako porovnanie štandartný osobák vs velká obluda
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

Určite by som si kúpil RR., už len kvôli tomu, že je to RR. Aj v Top Geare by ti tak poradili! :-)
morten
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.05.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa morten »

Určite by mal vziať RR novej generácie. To auto je úplne niekde inde ako konkurencia. Najdi si napr. aj v archive TV Prima Autosalon, kde podla nich je to naj auto za posledné 2-3 roky ake mali a radili predat Q7 a pod. a to oni väčšinou vychvaľujú len nemcou(audi,VW) a samo ich Škodu.
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ťažko povedať asi by som sa orientoval tým čo mi najviac sadne ... osobne z SUV mám veľmi rád Range Rover ale zdá sa mi že Mercedes GL výhodnejšou kúpou ale to je len môj osobný názor
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Q7 by som porovnaval s klasickym Range-om a nie Sport-om.

Zly pristup si si vybrala, ked kupujes nove auto ides do predajne, vyskusas a uvidis ci sa ti paci alebo nie a (zvlast pri tejto cenovej hladine) je ti u riti kto ti co napise na hocijakom fore. lol

Osobne by som bral Range (nie Sport).
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

DOKTOR Z HOR napísal:toyota LC 200
mercedes G
2top auticka
Mozno pre niekoho kto sa vozi v Octavii, ale niekto kto jazdi premiovku sa po tych autach ani nepozrie.
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

royal, LandCruiser alebo Gcko ti je malo? :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných