Kupa noveho auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Kupa noveho auta

Príspevok od používateľa jpupi »

Ahoj vopred sa upozornujem, ze tu zamiesam aj ine znacky, ale nenasiel som inu sekciu,
rozmyslam nad kupou svojho prveho vozidla. Mam pozretych uz par znaciek a rozhodujem sa medzi:

Honda Civic Tourer 1.8i-VTEC, Toyota Corolla/Auris ST 1.6-Valvematic, Mazda 3 2.0 Sedan, Opel Astra Combi (ten novy co pride teraz na trh).

Chcem vacsie auto, resp. take standardne, ziadny hatchback. Mne sa najviac paci Mazda 3 Sedan, ktora je fakt pekna, ale draha. Auto chcem kupovat na stvrtiny a Mazda sa preplati najviac. Z vlastneho presvedcenia by som siel radsej do japonskeho auta, lebo maju kvalitne motory a celkovo su to kvalitne auta. Po Mazde sa najviac priklanam k Honde, a potom k Toyote.

Rad by som vedel vase nazory, ku ktoremu autu sa priklonit.

Dakujem
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Za mna urcite nova Honda Civic Tourer 1.8i-VTEC.
Opel by som uplne vynechal.

Si si isty, ze chces vacsie auto? Lebo tieto tipy su take male mestske poprdkavacky. Ked si sam OK, ale na rodinne vozenie to nie je. Mozno ako druhe auto pre manzelku do roboty a na kruzky s detmi.
jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

no zatial nemam rodinu. iba priatelku, ale planujeme rodinu tak v horizonte 3-5 rokov. Auto chcem minimalne na 5 rokov. A dovtedy budeme mat asi tak 1 dieta, co si myslim, ze sa zmesti do mnou menovanych aut, alebo? A ta Honda sa ti zda male auto?
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Jedno dieta si nevsimnes ani v Civicu :-) Kociar sa vzdy da dat do truhly na strechu (ak ho teda nepozadujes prevazat v rozlozenom stave, lebo su tu aj taki).
Ak mas bubaky na novu hondu - smelo do toho.
jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

Tak kocar myslim ze dam aj do kufra. Mojej priatelke sa Honda nepaci :D. ale vravim jej, ze si kupujem hlavne kvalitne auto a nie ci je nejake pekne. Inak, spytam sa, preco si uprednostnil, resp. poradil mi Hondu a nie Toyotu?
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Honda je podla mna Mercedes medzi Japoncami.
Na druhom mieste by bola Toyota.
Inac mozno by stalo za uvahu este Mitsubishi Lancer, ktore sa ako jedno z mala stale vyraba v Japonsku, ale na SK sa uz neda kupit 1.8 atmosfera benzin, iba 1.6.
Mazda s 2.0 motorom moze byt tiez super, ale u mna je to na 3 mieste v ramci JPN.
Nissan a Suzuki su tiez fajn, ale uz to nie su pravi japonci (aj ked obidve znacky prave paradoxne vlastnim a som maximalne spokojny :-) - vsetko hladky benzin).

V podstate pri novom benzinovom japoncovi sa kludne mozes rozhodovat na zaklade farby a designu. Urcite nespravis chybu.
jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

Lancer sa mi az tak nepaci a pride mi mensi od takej Corolly napr. Ja osobne sa priklanam k Honde ale ani tie Toyoty nie su zle. Neviem sa rozhodnut :/
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

HONDA

Príspevok od používateľa Hondar »

Choď smelo do Civicu Tourer benzín.
A neboj sa, že sa tam kočík nevojde... Civic má totiž objemnejší kufor, ako československý etalón Schade Octavia Combi :zga27: a pri nej som si nikdy nevšimol, že by majitelia bedákali, že je malý - skôr bedákajú, že nedočiahnu na koniec kufra a musi si doň kľaknúť... :40bd:
jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

som rozhodnuty pre ten Civic viac-menej. ten vychadza 18390e s vybavou Elegance. Mazda by ma vysla do 20 000e a nakolko to chcem brat na stvrtiny, tak spracovatelsky poplatok je nieco do 1500e, takze preplatim dost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných