Kúpa Mercedes B 180 CDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stivko
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.12.2005 14:42
Zdieľať na Facebook

Kúpa Mercedes B 180 CDI

Príspevok od používateľa stivko »

Zdravím,

Chcel by som kúpiť MB B trieda 1,8 CDI, od roku 2005. Mercedes veľmi nepoznám, ale patrí medzi premiové značky takže kvalita by tam mala byť a tento model sa mi páči aj z praktického hľadiska,a motora.
Poprosím Vás ak má niekto skúsenosti načo si mám dávať pozor, ako je to zo spoľahlivosťou tohto motora a auta celkovo. Aké su cca ceny týchto aut atd.
Dakujem za pomoc, poprosím fakt k téme :-\
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Neodporúčam... za takú cenu ako sa tu predávajú dokážeš kúpiť aj lepšie auto porovnatelnej velkosti....Ale zas Mercedes je Mercedes...Ale na B-čko to nejak nesedí....Ak budem mať zajtra čas popíšem viacej ...Prémiová značka to už dávno nieje aspoň teda nie B-čko model....Aby na 4 ročnom aute hrdzaveli falce dverí???? Alebo praskala koženka na sedadlách????
Naposledy upravil/-a VLADY v 14.07.2011 12:36, upravené celkom 1 krát.
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Andrej Ti poradi, ma B-cko a zda sa mi, ze s takym istym motorom. Podla mna je to auto s postacujucim priestorom pre priemernu rodinu, aj kufor ma slusny objem a dobry pristup, vo vybave nic nechyba. Celkovo dobra volba, zaujimavy design a vacsina jazdeniek v dobrom stave.

To VLADY: Kozenka na sedadlach??? Bud su sedacky textilne alebo kozene alebo kombinacia oboch materialov, tzv. polokoza. Kozenku si pamatam z aut ruskej vyroby zpred cca 30-40 rokov, Lada, Moskvich...
regyyy
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.08.2009 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa regyyy »

Mozem potvrdit že je to skutočne koženka,dávali to mimochodom aj do predošlých Mercedesov ML,po nejakom čase to popraská a vyzerá to naozaj ako v starom Moskviče.
stivko
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.12.2005 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stivko »

Andrej???

Tak práve pre vlastnosti sa mi páči je praktický atd.... len to že kvalita pri denšných autách resp. autách po rv. 2000 nejak upadá preto sa pýtam aké sú skúsenosti, a na motor s DPF filtrom som nepočul nič dobre.
To s tou hrdzou viem ale myslel som si že to je už vyriešene... či??? ved to niesu Favority....
A ako je to zo servisom nákladmi atd.
Našiel som v jednom inzeráte r.v. 11/2007 136000km že auto je ešte v záruke a do 160000km servis zdarma.... je to ok alebo hovadina?? bol to inzerát od MB autorizovanej predajne.

Dakujem
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

6 rokov alebo 160 000 km / zaruka Mercedesu ;)
tiež som sa kedysi zaujimal o B 200 benzín
ale ako písal kolega nadomnou za tie prachy čo chcu za B-model je to prehnane
oriel
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28.01.2011 15:17
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oriel »

lochness - 6r/160tis km je bezplatny servis. Zaruka je zial len 2roky standard + si ju mozes predlzit az na 4 roky (pre Bcko za 741€): http://www.mercedes-benz.sk/servis/zaruka-mbsk/cennik

B 200cdi som mal jeden den ako nahradne vozidlo. Premiovkou by som to nenazval. Bol som vsak prekvapeny jeho vnutornym priestorom a taktiez sa mi zdalo, ze to ma vyssi posed a tym padom lepsi rozhlad. Pre rodinku by to rozhodne mohlo byt zaujimave auto.
stivko
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.12.2005 14:42
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa stivko »

Necituj zbytočne predchádzajúci príspevok!

nevies koľko je záruka na neprehrdzavenie karosérie?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Sedadlá sú kombinované koženka-látka a na boku práve je koženka a tá sa pri nasadaní a vysadaní dosť prehybá , takže tam je to prasknuté na boku sedačky a trochu menej aj na vrchu...zalepil som to lepidlom na mäkčené PVC , ale nič moc to nieje, časom sa to lepidlo začne aj tak odlupovať. Je to len na šoférskom sedadle ktoré bolo predošlým majiteľom dosť používané. Je to bežný problém čo som čítal Kanadské MB forum oni si tam mysleli že im to praská lebo tam je moc zima a že preto tá koženka stvrdne tým mrazom a stratí pružnosť. Inak takéto auto si vymyslela moja manželka že jej sa nenormálne páči ,takže som ani nejak nešpekuloval nad dačím iným a kupovali sme ho cca pred pol rokom ako jazdené po ozaj prvom majiteľovi s overenými cca 60 000km. Máme 180 CDI to je dieslový oturbený 2liter r. v. 2007 . Akurát na budúci týždeň má objednaný servis , som zvedavý či vymenia aspoň olej ....Alebo je to ako aj u iných značiek napr. Renault že len napíšu a olej si berie mechoš domov na kšeft....My sme riešili väčšie auto kvôli vozeniu kočíka , ale zároveň som bol obmedzený max dĺžkou ktorá sa mi ešte zmestí do garáže....takže B-čko tam pasuje úplne super a aj vnútri je to OK. A celkom mi vyhovuje že má elektrické kúrenie ktoré sa zapína hneď pri naštartovaní ,a fuka hneď teplý vzduch ak je motor ešte nezohriaty....Inak motor je dosť neprístupný kvôli jeho tvaru a uloženiu ,takže len dúfam že nebude treba dajaký servisný zásah ...meniť dačo ako alternátor alebo štartér musí byť dosť zábava .... A inak alternátor kvôli tomu el. kúreniu je tam tuším 2kW a je vodou chladený....čo som zistoval nejaké info. tak vyslovene že by tieto autá na dačo trpeli som nezaznamenal....ale je možné že aj kvôli tomu , že ich tu nejazdí až tak veľa....Inak nejaké hrdzavenie to nieje obvyklé na týchto autách že by až prehrdzavelo dačo ale tie lemy dverí začínajú zvnútra ako je zafalcovaný vonkajší plech na vnútornom a ako je nanesený tesniaci tmel.... A zas je to len ne jedných šoférových v predu...ostatné sú OK. ono na prvý pohľad to nieje vidieť ale podrobným skúmaním som objavil také bublinky kde medzi farbou a plechom nastáva korózia..stačí to prebehnúť šmirglom kefou a pretrieť farbou. Inak takéto autá sa dajú doviezť z vonka o dosť lacnejšie ako sa predávajú tu ,ale zas kupovať dačo vylietané a lacné čo bude ozaj treba po pár mesiacoch servisovať asi nemá zmyslel pretože servis je drahší ako na bežné značky . Takže v konečnom výsledku to lacnejšie nieje. My sme mali podmenku aby to bolo kupované na SK a čo najmenej najazdené takže platí aj ten bezplatný servis do 6 rokov.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ano mozem potvrdit uz ako treti z vlastnej skusenosti ze KOZENKA na sedadlach Mercedesu triedy B je mizerne zalostne podpriemernej kvality a vypraskala sa uz po roku od kupy.

Niekolkonasobne lepsie kozenky najdes na mileticke.

Taktiez podotykam z vlastnej skusenosti ze KOZA na mercedesoch je taktiez zalostne nekvalitna, konkretne moj volant na ML bol po 50tis. km v stave ako keby mal odkruteny milion km.

S kozou na sedadlach je to o cosi lepsie ale o kvalite sa neda hovorit ani prinajmensom...
stivko
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.12.2005 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stivko »

Ok chalani, kožu už neriešme, kožu nemusím takže ani ju nebudem mať....
tá zaruka čo spomínate je na 6 rokov a 160000km ... co príde skôr :????
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ta polokoza tam je v zaklade, cize stale, viac je len koza a tu pravdepodobne mat nebudes pretoze do B-cka koza je dost luxus.

Zaruka je 2roky zo zakona, pre vozidla kupene od Motor-Car je mozne ju predlzit za uvedeny poplatok vyssie na 3 alebo 4 roky, pripadne ju uz mohol majitel priplatit pri kupe. Samozrejme pre auta od Slovenskeho importera Motor-Car, dovoz len 2 roky.

Servis je zdarma do 6 rokov alebo 160 000 km podla toho co padne skor a to tiez len pre na Slovensku predane auto (je to sluzba Motor-Caru nie Mercedesu)

Servis zahrna pravidelne servisne ukony na aute podla servisnej knizky vratane materialu cize neplatis nic za vymeny oleja a suvisiaci servis pri danom kilometrickom nabehu.

Samozrejme to zase plati pokial nekupis auto ktore je stocene z kilometrov.
stivko
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.12.2005 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stivko »

Super toto som chcel počuť Dakujem marek4 :2f93:
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

A este jedna rada na zaver, nekupuj si Mercedes!!!

Ja som s nimi skoncil nadobro a to som kupoval vzdy len nove Mercedesy, momentalne mam 3.

Aj napriek neustlemu trendu znizovania kvality vsetkych aut na ukor ich ceny mozno zodpovedne prehlasit ze tymto uz ajtak nekvalitnym autam v autorizovanom servise dopomozu este rychlejsie do hrobu.

To hovorim o technickej stranke veci, pravna stranka veci ako neakceptovanie zaruky je na druhu diskusiu.
stivko
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.12.2005 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stivko »

Nho super...
K.... a ktorá značka je dnes dobra... šetri sa všade v autor. servisoch sú študenti... česť výnimkam.... a ked niesu tak skúsenejši si čo to potiahnú na úkor tvojho auta... samozrejme reklamácie sú iná kapitola ale verím že sa nájdu aj výnimky...
Jazdenka je veľká lotéria XY % čo je dovoz sú stiahnute km, polepene, mám najradšej inzerát ***top stav***, nikdy búrané, skutočné km, servisná knižka... km končia hneď za posledným údajov v serviske aj ked odvtedy už prešlo pár rokov.... a už len fotky pozrieš tak medzeri lietajú hore dole, zodratý volant atd...
ja neviem... kúpim si bicykel ....

berte to ako postreh nie hádzanie všetkých do jedneho vreca ale už pár mesiacov beham po nete a je mi z toho zle...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných