Kupa mazdi 3 sedan-benzin/hatchback-diesel pomoc

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Kupa mazdi 3 sedan-benzin/hatchback-diesel pomoc

Príspevok od používateľa frost1992 »

Kupa mazdi 3 sedan-benzin/hatchback-diesel pomoc
Poslaťod Frost1992 » 18 Apr 2014, 20:43

Dobrý den mal by som zaujem o mazdu 3 prevazne o sedan. Dnes som si bol pozriet tieto 2mazdi

http://mazda-3.autobazar.eu/16i-touring ... 24486.html
-benzin, automat, 1.6, Kupovane na SR, 2.majitel
- pri k autu nieje ziadna servisna historia a iba jeden kluc
- nikde som moc nenasiel recenzie na tuto mazdu z automatom
Podla seki km sedia prvy majitel jazdil 10 000km rocne 2majitel okolo 25 000 ročne
auto exterier :
docela dobuchane take mensie tukance a odreniny moc nie ale len predsa
elektrony strasne ako keby niečim nastriekane a cele zosuchane
auto interier :
volant stredovi znak mazdi bol celi zosuchany nechapem ako to mohol zosupat
riadiaca paka na automate bola tiez cela zosuchana inak docela zvnutra zachovalo
cenu by zlavili z 5700 na 5400

dalej tam mali druhu mazdu
http://mazda-3.autobazar.eu/16-mcd-comf ... 17774.html
- diesel 1.6, Dovoz z Talianska , 170 000km, 1majitel
- hovorili uplne plna servisna historia + pri servisovane len v mazda servise az do dovozu
exterierr:
- to az nebolo mozne nikde som nenasiel ani len jeden skraben dokonca ani len diski v perfektrom stave,
interier:
- zvnutra maximalna spokojnost skoro ziadne skrabance na volante, paka uplne ako nova, na radiu ziadne skrabance , na dverach z el oknami a zrkadlami tiez ziadne skrabance
cenu by zlavili z 5900 na 5500

Motoricky vypadali byt v poriadku ale som lajk - nebolo ziadne klepanie ani buchanie , riadenie dobre bez trhania do stran, bzdy tiez dobre.


Neviem sa rozhodnut pocital som skoro vsetko Najlepsie by bolo sedan 1.majiel, kupovane v SR, plna servisna historia, 1.6 benzin manual , zachovana - ale takuto mazdu tu na slovensku nikde nenajdem lebo tu taka nieje v ponuke

Zato o diesloch co som cital 1.6 ziadna slava peugeotacke motori + je to dovoz z TALIANSKA o ktorom som tiez toho vela nacital zvlast u mazd. Neviem ako zistit ci su to prave km


Tak by som sa chcel spitat na neaky odborny nazov co hovorite na tieto 2auta mozem poskytnut aj VIN cislo ak by sa dalo neako zistit cez neho viac o tychto autach. Do utorka mi podrzia obydve potom im mam dat vediet.


VOPRED DAKUJEM ZA ODPOVEDE A POMOC
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

pouvažoval by som či radšej nezoberiem Hondu Civic 1.8i(UFO), ak nepustí rozpočet, tak potom radšej Focus
Inak velmi zvláštny výber, 1.6i + AT , alebo l.6 diesel + MT. Príde mi to že ti je vcelku jedno čo to bude, pozeral si len to čo bolo v tvojom okolí
Naposledy upravil/-a ivko1 v 18.04.2014 22:21, upravené celkom 1 krát.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Ta spominana dieslova verzia je po motorickej stranke Ford.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

respektĂ­ve Peugeot / Citroen
frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frost1992 »

Chcem 1.6 benzin manual a hlavne sedan na hentu som sa siel pozriet 300km od domu ale ked uz som bol tam pozriel a prevezol som sa aj vtej dieslovej hatchbaku. Ale bohuzial tu je tych sedanov strasne málo
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prihod si tisícku a v ZA máš modré Legacy "social editiíon" (social edition preto lebo najslabší motor) s LPG, úplne iný komfort, podvozok, trvalý pohon a budeš sa voziť za menej ako s benzínovou 1.6i...

Focus sa tiež robí sedan, vlastne kopa iných áut, vrátane Mazdy 6
Naposledy upravil/-a ivko1 v 19.04.2014 08:52, upravené celkom 1 krát.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

dizel 1,6- horsia motorizacia uz ani nieje, 170tkm to je pre ten motor maximum, ale zas je tych motorov na predaj hafo, tak len vymenis :D
frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frost1992 »

maximum 170 ? len ked si dam semak inzerati co predavaju vyhodi mi hned 275 000, 220 000 ..
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pri 170tkm sa sypú tie čo sú stočené z 300tkm, ale to ťa ani nemusí zaujímať, ked diesel nechceš
frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frost1992 »

Bohuzial nemozem nič najst dokonca ani len v cechach niečo podobne mazda 3 sedan 1.6 benzin udrziavana plna vybava rok 2007 ... A co poviete natu benzinovu verziu stym automatom ? motoricky vypadala byt dobra nebolo pocut ziadne klepanie, buchanie, motor bol pekne tichy, automat tiez ziadne tazke radenie ani trhanie. Len trochu bolo dobyte z vonku + vnutry opotrebovany ten stredny znak a paka inak vsetko vypadalo byt ok ziadne vetcie skrabance okolo klimi el okien atd. Lebo potrebujem niečo kupit nutne do dalsieho tyzdna do 6200€ lebo potrebujem auto :-/
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tým že si sa obmedzil len na Mazdu 3 sedan si sa sám zahnal do kúta a smrdí to akurát tak prúserom...

Daj jeden dôvod na základe čoho si vybral len Mazdu 3 ? Prečo nemáš viacej kandidátov ?

Budem hádať, páči sa ti z obrázkov. Z tých sa ale nedozvieš ako sa ti v tom aute jazdí, či je pre teba dostatočne pohodlné atd atd...

Inak plná výbava znamená čo ? Keby si mal v hladáčiku Mazdu 3 MPS tak nepoviem pol slova. Inak čítaš tu tie odpovede vôbec, alebo čakáš že tu niekto napíše predávam Mazdu 3 sedan ?
frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frost1992 »

DO výberu som si dal VW golf benzin 1.6 / Mazda 3 bnezin 1.6 / Mazda 6 benzin 1.8 / VW jetta 1.6 benzin

Golf som nakoniec vyradil
ostala Mazda 6 benzin 1.8 bohuzial nasiel som len 1x jeden inzerat asi 3mesaice dozadu 2007 ročnik ale ta uz je predaná. Momentalne su v inzerici este 2x 1.8 benzin jedna je ročnik 2005 ten nechcem. Dôvodi nato mám. A ročník 2006 tu by som aj zobral lenze pyta nezmyslenych 8000€ .
dalej VW jeta 1.6 benzin je ich tu len pár v ponuke narazil som len na jednu 1.6 FSI ale o FSI som čítal a mam ztoho zmiesane pocity dalej som nenasiel nic.
Tak uz ostala len Mazda 3 benzin 1.6. Videl som odskusal som si a jazdil som aj v sedane aj v hatchbacku. Sedan mi vyhovuje z viacerych hladisk. V priemere budem chodit sam a s prietlkou čize hatchback viac priestoru nevyuzijem + sa mi vobec nepači. Celkovo neznasam Kombi a hatchbacky . Tak ostal len sedan 1.6 benzin rok 2005-2009 . A ano citam prve 3 prispevky boli. Ze 1.6 diesel su peugeotacke motori co som dokonca ja pisal v prvom prispevku cize nemali ziaden zmysel. Potom dalsi prispevok bol Kup si Hondu civic. Ked pisem v mazda fore a pytam sa ohladom mazd nechapem prečo mi niekto pise az kupim Hondu alebo focus.
frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frost1992 »

plnu vybavu myslim - automaticka klima, multifunkčný volant, hmlovky, vsade el okna, esp , folie ... nie vzadu klucky, manualna klima, bez hmlovek ...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved som ti písal že sedanov máš v ponuke ako maku, navrhol som ti Subaru Legacy s LPG, ktoré tu je na predaj, pohodlie neporovnatelné, podvozok tiež, jediné čomu chýba z tvojich požiadaviek je multifunkčný volant, ale má zasa tempomat + vyhrievané sedačky. Tak isto napríklad nejaké Volvo V40, ktoré je v mnohom pred Mazdou 3.

Prečo ti to píšem, lebo jednak Mazda 3 nie je žiadne super auto, ktoré by nemalo konkurenciu, skrátka bežný štandard a navyše nemáš na výber pretože chceš len sedan, tak nevidím dôvod prečo si nerozšíriť možnosti o iné alternatívy.
Či lepšie je kúpiť za každú cenu jedinú Mazdu sedan z ponuky ako si kúpiť niečo iné možno aj v lepšom stave ?
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

mozes si dat inzeraty, ale nevies kolkaty motor to auto uz ma :D , chcel som ti to len potvrdit ze je to zly motor, nic teda, dobre vyber prajem

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných