Kúpa Lancia Lybra 1,9 JTD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

To je fajn že si žena, však ani xy chlapov sa do aut nerozumie takže asi tak. Opäť len upresním že aj od stola sa ťažko dáva cenový výpočet na výmenu podbehu, lebo z mojich skúseností z jazdených áut je asi taký že nič nie je tak ako to vyzerá, pri tej banálnej vý mene podbehu sa môže ešte niečo nové nájsť - nedajbože viac varenia a pod. a cena môže byť niekde úplne inde ako Ti to tu niekdo napíše od stola. Nerob si zbytočný stres dopredu ani kalkulácie, zober auto k človeku čo Ti ho celé okukne, či plecharinu, motor a pod. a potom budeš mať aj reálne kalkulácie k nákladom auta... Ináč si robíš zbytočný stres, že čo keby a pod...daj potom vedieť ako si dopadla po serioznej prehliadke...
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

Renam, hoci ja este Lybru nemam, ale pokukujem po nej uz niekolko rokov. Najprv som riesil skolu, potom skuter a ine blbosti, teraz cakame drobca a tak mi na nu nikdy neostalo, ale to je jedno. Len ti chcem povedat, ze vyber Lybry je urcite spravny. Precital som o nej snad vsetky recenzie a nazory na Slovensku i v Cechach a naozaj nikdy som sa nestretol s nazorom nejakeho majitela, ktory by prehlasil, ze Lybra je zle auto a uz by si ju nikdy nekupil. Samozrejme, ze sa obcas nieco pokazi,ale je to skoro 10 rocne auto,tak s tym zrejme aj ty pocitas. Ale o kvalite tu uz hovorili ini a myslim si, ze dost presvedcivo.
Moj nazor na Lybru je asi taky:
pohodlie - super
vybava - super
spolahlivost - ok
ceny - velmi nizske
Pre mna je Lybra v pomere cena/vykon naozaj spicka a verim, ze budes spokojna.

Trosku ma mrzi, ze ti na Lancia klube este nikto neodpovedal, ale verim, ze len musia prist z prace domov ti spravni ludia.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ja som u vlasnil 3,5 roka a nič zlé na nu nemožem povedať! Drahábola akurát tá tyč stabilizátora, čo som musel meniť, stála vtedy 5000sk. ale teraz sa už daju udajne kupiť samotné slentbloky z gumy a nemusíš meniť celu tyč.
4 krát som bol s nou na dovolenke v taliansku a chorvátsku a dennodenne som jazdil po BA s nou a nič vážne sa mi nepokazilo!
menil som nejaké platničky, rozvody, čapy riadenia, žhaviče, tyč stabilizátora+tiahla, pneumatiky, náplne, filtrea to bolo asi všetko.
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

petyy preco si ju vlastne predaval?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V žiadnom prípade výmena podbehu,len lokálna oprava v rámci potrebného.Výmena nesie zo sebou nesmierne vela zlého a autu viac ublíži ako pomôže.Takúto opravu je možné za hodinku dve nádherne urobiť (myslím bez lakovania),dobre ošetriť opravovanú časť je tiež bez problému.Osobne dám na svoju prácu päť rokov záruku a budem pokojne spať.Nech je tam ryha dvadsať tridsať centimetrov s následným prederavením zospodu,cenove klampiarsky 20-25 eur,trebalo by vidieť
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

mhlavaty napísal:V žiadnom prípade výmena podbehu,len lokálna oprava v rámci potrebného.Výmena nesie zo sebou nesmierne vela zlého a autu viac ublíži ako pomôže.Takúto opravu je možné za hodinku dve nádherne urobiť (myslím bez lakovania),dobre ošetriť opravovanú časť je tiež bez problému.Osobne dám na svoju prácu päť rokov záruku a budem pokojne spať.Nech je tam ryha dvadsať tridsať centimetrov s následným prederavením zospodu,cenove klampiarsky 20-25 eur,trebalo by vidieť
To by bolo super. Ešte jedna otázka ohľadom karosérie. Na streche sú otvory na priečniky. Normálne sú zakryté plastom, ale predávajúci hovoril, že pri osádzaní priečnikov ich pár zlomil. Keď sme to pozerali nebolo to dobre vidieť, ale nebude to tam hrdzavieť, prípadne zatekať pod strechu?
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

mhlavaty napísal:Ak Ťa zaujíma názor opravára tak si prečítaj.Ja vídam autá iba z tej najhoršej stránky ako hrbu šrotu a konštruktérskej blbosti,a názor k dnešnej technike a autám mám hlboko kritický.Robím Lybru dovoz pre dovozcu klampiarina+lakovanie.Maličkosti,ryhy,preliačinky,lemy oškreté,nárazníky potlačené. plných 10 panelov okrem stredu,pred.a zad.kapoty a strechy.Po dlhých rokoch auto kde plech je plech (nie saxafonový) ako beton,všetko nesmierne pevné.S tak pevným niečím som sa dlhé roky nestretol.Všetko zinkové.Jasne že sa celý kopec vecí demontuje a to je ďalšie milé prekvapenie.Dvere dole,no fantázia,prekrásne vyriešené,hore dole netreba nič ani len nastavovať,demontáž dverí cca tri minuty.Perfektne urobené všetko na čo sa siahlo,vybrať reflektory paráda ako to je premyslené.Keď k tomu primyslím vydarený JTD motor,pohodlie a velkosť interiéru,nuž som sa prichytil pri myšlienke že byť pred kúpou auta,neviem,neviem.Mám po pätnástich rokoch konečne v dielni auto ku ktorému mám aspoň štipku úcty.

No pan Hlavatý vie kde je sever,bohuzial takýchto ludí je málo a vsetci sa strasne tesia s DAS AUTAMI, a k tomu plechu-potreboval som trochu falcovat zadné lemy ten plech je az neuveritelne pevný žiadne blato,a na to auto možem povedať len samé pozítíva sám ho vlastním a je to moje 16 te auto v poradí mám 37 rokov sám autá opravujem a nič lepšie za tie peniaze čo sa čohokolvek či komfortu či výkonu pohodlia týka som nevlastnil.
Samozrejme ak kúpiš vydojenú neservisovanú herku budeš nespokojný ale to nie je chyba auta ale predošlého majitela a teba že si naletel.
Mám 1,9 jtd 110PS r.v.2001 sedan
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

mszinko napísal:petyy preco si ju vlastne predaval?
človek vymýšla, skuša.. nemal som nejaký vážny dôvod, len som chcel niečo iné vyskušať, no potom som lutoval...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

renam napísal:
mhlavaty napísal:V žiadnom prípade výmena podbehu,len lokálna oprava v rámci potrebného.Výmena nesie zo sebou nesmierne vela zlého a autu viac ublíži ako pomôže.Takúto opravu je možné za hodinku dve nádherne urobiť (myslím bez lakovania),dobre ošetriť opravovanú časť je tiež bez problému.Osobne dám na svoju prácu päť rokov záruku a budem pokojne spať.Nech je tam ryha dvadsať tridsať centimetrov s následným prederavením zospodu,cenove klampiarsky 20-25 eur,trebalo by vidieť
To by bolo super. Ešte jedna otázka ohľadom karosérie. Na streche sú otvory na priečniky. Normálne sú zakryté plastom, ale predávajúci hovoril, že pri osádzaní priečnikov ich pár zlomil. Keď sme to pozerali nebolo to dobre vidieť, ale nebude to tam hrdzavieť, prípadne zatekať pod strechu?
Takto,volné otvory nemôžu byť,to by skutočne zatieklo.Treba dať do poriešenia aspoň gumové špunty (lahko sa hovorí ak sú v regáli) ,hrdze sa báť netreba,je to zinkované.
colinixXx
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.12.2009 00:42
Zdieľať na Facebook

Re: Lancia Lybra 1,9 JTD

Príspevok od používateľa colinixXx »

"nejako sa mi nezdajú tie pravé strany, ako zistím, či to nebolo skôr búrané, alebo podobne. Poradte mi, prosím, ďakujem."

Okrem premerania hrúbky a kvality laku, lícovania dvería pod. (čo je ozaj lepšie pozrieť s odborníkom) by na každom skle malo byť rovnaké značenie a rovnaký rok ...2 (príp. 2...) keďže ide o výrobu v 07/2002. Ak je niektoré sklo vpravo iné pravdepodobne bolo búrané vážnejšie, teda boli poškodené a vymené aj sklá. Čelného skla sa to samozrejme netýka a aj bočné mohlo byť rozbité pri vykradnutí. Ostatné závady sú viac menej kozmetické veci, ktoré sú lahko opraviteľné. Skôr sa treba zamerať na chod motora, jazdné vlastnosti a funkčnosť elektroniky. Kedy boli menené rozvody, spojka, dvojhmotový zotrvačník, brzdové kotúče - to sú výraznejšie položky na opravy. (ale aj tak si treba ešte odložiť tisíc euri bokom na neplánované opravy ako u každého jazdeného auta)
Cena je tam dosť nízka aj keď je pravda, že Lybry sú celkovo cenovo podhodnotené, čo je na druhej strane výhoda pre kupujúceho. Doporučujem napichnúť na počítač - examiner priamo v servise Fiat-AR-Lancia, kde ukáže km zapísané v riadicej jednotke či sa zhodujú s tými na displeji.
Čo sa týka auta všeobecne je to dobrá voľba; od 2002 mali jtd 85 kW (namiesto 77 kW), pribudli okenné airbagy, teda celkovo 6 (nie 10 ako niektorí ponúkajú v inzerátoch po spočítaní 6 záslepiek s nápisom airbag na stĺpikoch)
:40bd: Čo sa týka ND je to celkom v pohode, keďže tento motor používa aj Fiat Stilo, Alfa 156 / 147. Myslel som tým aftermarket diely, kde sa dajú kúpiť okrem bežne sa opotrebujúcich dielov aj karosárske diely. Ostatné cez origo Fiat diely, alebo od bratov z PL. Ja som moju kupoval pre piatimi rokmi s dosť malou dušičkou keď to tu ešte takmer nikto nemal a zatiaľ som spokojný. Mal som služobného golfa IV 1.9tdi 66kw, čo je porovnateľná generácia hlavného konkurenta (resp. Octavia 1 gen po facelifte). Takže som priamo cítil ten rozdiel - Lybra bola komfortnejšia, útulnejšia a výkonnejšia. V základnej výbave má kopu drobností, ktoré v 1999 keď ju uviedli patrili do vyššej triedy: min 4 airbagy, dvojzónová klíma, 5"displej, podsvietené kľučky, dvere, mriežky kúrenia, 4x kotúčové brzdy.... A ešte jedno pozitívum : Po zaparkovaní bude čakať na majiteľa na parkovisku, čo sa VW, alebo Škode nie vždy podarí :zg282:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

treba si obzrieť viac áut. ja som svoje volvo v70 kombi 2,5 TDI hľadal trištvrte roka, kým som našiel auto, za ktoré som bol ochotný vycálovať stotisíc starých dobrých koruniek. videl som do desať kusov tohto modelu, niektoré mi boli prezentované ako top stav, no na po pár minútach som si uvedomil, že mám pred sebou zlepenec.

Najlepšie je, keď človeka kúpa auta netlačí a má množstvo času. Obzrie si kopec áut a spraví si jasno.

Ak si z východu, viem sa Ti na auto pozrieť.

doplním: už to niekto spomínal - udržiavaný starší ročník, alebo vylagrovaný novší? ja som uprednostnil staršie, ale veľmi udržiavané auto.
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

Ahojte, tak sme boli včera lybru dať prezrieť do servisu - jednému chlapíkovi, čo sa vyzná vo fiatoch aj v lybrách. Povedal, že všetky chyby sú kozmetické - škody sa prplať v tom podbehu a na tej streche, max. to zatrieť. Motoricky je úplne skvelá, stačí vymeniť zadnú brzdu - neviem ako sa to volá, niečo tam zostáva visieť, či čo.
Ešte sa chcem spýtať, aký olej sa používa v tejto lancii, lebo jemu tam naliali 5w40, čo nám povedal tento servisák, že je to blbosť a môže z toho odísť turbo. zatiaľ je OK, ale ak je to naozaj tak, tak nech to vymeníme hned.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

No takto, ked tam pred tebou lial teraz trepnem niekto 200 000 km olej Castol 5w40 tak by si mala pokračovať v jeho šlapajách a nevymýšlať s tým. Môžeš nechať spraviť preplach a liať tam čo chceš Shell, Mobil, Total a ja neviem čo ešte 5w30 avšak toto je iba viskozita oleja, pre Teba je dôležitá špecifikácia oleja. Totiž ked tam naleješ iný olej /ja neviem napr. niečo akože kvalitnejšie, otázne je čo je dnes kvalitné a čo nie/môžeš uvolniť bordel čo sa Ti tam uložil používaním toho oleja a máš o robotu postarané. Takže ak Ti servisák vraví že auto je o.k tak olej by som neriešil a lial tam to čo tam leje predošlý majiteľ, však ked je seriozny tak ti všetko napíše čo kde menil a lial..
Moja skúsenosť, pánko predo mnou lial Castol 5W30 longlife do Passata, ja som nalial Mobil 1 5W30, špecifikácia dodržaná, Mobil krásne rozpustil usadeniny a šup hydraulické zdvihátka sa rozhrkotali a šup na výmenu...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> No takto, ked tam pred tebou lial teraz trepnem niekto 200 000 km
> olej Castol 5w40 tak by si mala pokračovať v jeho šlapajách a nevymýšlať s tým.

blbost, velka blbost.




> Môžeš nechať spraviť preplach

este vacsia.





> a liať tam čo chceš Shell, Mobil, Total a ja neviem čo ešte 5w30 avšak
> toto je iba viskozita oleja, pre Teba je dôležitá špecifikácia oleja

toto je velmi spravne.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Luboš čo je na tom blbosť? nepokračovať resp. pokračovať v jeho šlapajách, to znamená liať tam to čo lial doteraz ? alebo spraviť preplach a liať tam nanovo olej podľa špecifikácie, ktorý tam patrí ak tam ten čo tam leje náhodou nepatrí čo nevieme, čo sú len dohady kedže kupujuca neuviedla okrem 5w40 nič viac hm?? bud múdry a daj ma do obrazu prosím....dakujem za radu :zg282:

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných