Kúpa Ford Mondeo 2.0TDCi 85kW vs. 96 kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Kúpa Ford Mondeo 2.0TDCi 85kW vs. 96 kW

Príspevok od používateľa lukasz9 »

Dobrý deň odborníci,
vopred sa ospravedlňujem za túto tému ak tu je podobná. Uvažujem, resp. som rozhodnutý že kúpim Mondeo 2.0TDCI /TDDi odpadlo kvoli hlučnosti a nekultivovanosti/ a nikde som nenašiel priame porovnania týchto výkonových variánt. V podstate by ma zaujímalo či sa oplatí pripaltiť a vziať 96kW, ak sa to oplatí z hladiska vačšieho výkonu, menšej spotreby, popr. spolahlivosti. 85kW verzie začínajú na cca 2200,-Eur a je dosť dobrý výber.
Takisto ma zaujíma, ako je to s verziami kasne, liftback či sedan, z toho som magor, na nete je toho dosť málo, z priestorových dovodov by ma zaujímal liftback...
Budem vďačný aj za akékoľvek offtopic rady čo sa týka tohto auta.
Vopred ďakujem :300f:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

radsej nechci vediet co za 2200eur kupis.
96kW verzia je pridusena naspodku, ked to neprehanas s podtacanim tak jazdi primerane.
Pozor na stocene auta, mondeo nasleduje hned za passatmi,oktaviami a golfami. Je to uplne bezne a rozsirene firemne flotilove auto a taxik vonku, takze nezriedka maju najazdenych 350.000km za prve styri roky existencie. Na Slovensku je samozrejme velky problem najst rocnik 2001 co by malo viac ako 200.000...

a potom sa majitelia cuduju.

K Mondeu sa docitas vela a vsade, pozor na commonrail cerpadla, pozor na vstrekovace (oblubena vec na Mondeach hlavne pred rokom 2005), pozor na elektronicky riadenie turba, dvojhmoty, EGR ventily... je toho dost. V priemere je to asi rovnako spolahlive auto ako Passat takze netreba prehanat s panikou, avsak jednoducho trpi na istu zbierku problemov a hlavne prve rocniky co pozeras.

Byt na tvojom mieste = hladajuc najlacnejsie Mondeo novy model 2001+, tak rozhodne beriem benzin a prerabam na LPG. Pamataj moje slova aj ked im nerozumies.

Diesel : pri plnom vykone na par sekund sa rozsvieti kontrolka "zhavenia", strati tah, vypne turbo, nestartuje dobre teple, ma kovove spony vo filtri = zdochnute cerpadlo/vstrekovace, to su vsetko TISIC EUROVE POLOZKY NA OPRAVU. Ak nemas diagnostiku na Ford, ak nemas cloveka co CELY ZIVOT opravuje Mondea a naozaj ich pozna do srobu, doporucujem sa vyhnut. Rovnako ako 2001ckovym rocnikom Passatu a Oktavie. To su uz zhumplovane auta - hlavne tie co maju najmensie cenovky.


PS: Mondeo lubim a osobne by som mu rozhodne dal prednost pred Passatom. Len ta upozornujem na chytaky. Mam troch ludi v mojom priamom okoli ktori maju Mondea a dlhododo ziadny problem. Mam styroch dalsich kamosov ktori mali Mondea a uz predali. Ani jeden z nich ziadny problem nemal (2x automat, cez 250.000km). Ale toto nie je statisticky vyznamna vzorka. Sedem ludi je prd.
lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

Ahoj, ďakujem ti za rozsiahlu odpoveď, o tých commonrailoch som sa dočítal dosť, je to riziko, práve preto by som pri kúpe zobral niekoho z ford clubu s dobrou diagnostikou, dá sa zistiť cez kvalitnú diagnostiku ako sú na tom tie delphi vstreky a pod. kritické veci?
Takže sa neoplatí brať ten 96kW? Čo sa týka toho benzínu s LPG, ak by som v rozumnej cene našiel, ver že by som bral :2f93:
Sen je 530d, to je ale momentálne cenovo inde...
Nevieš ako je to s tými karosárskymi verziami? V mojom okolí sledujem sa pohybujú iba liftbacky, to by mi vyhovovalo sem tam veziem rozmernejší tovar...
So stočenými kilometrami rátam, dôležitý je motorický stav atď...
Diki ešte raz
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Luki ked niekto bude robit kvalitnu diagnostiku, musi ti povedat on a nie ja.

Inak to nijako neposudis. Moze byt 10.000km pred smrtou a diagnostik ti nepovie nic. Skontrolovat pritomnost špôn v palivovom systeme chces ako ? No realne nijako lebo ti to ziadny predavajuci ktory vie o probleme nedovoli rozoberat.

Pockaj, nejaky benzin sa najde. Pozri si svajciarske inzertne portaly, semtam (minimalne raz tyzdenne) tam vidim benzinove Mondeo ze mi penazenka vyskakuje. Vo Svajci extremne vela frcia benzinove auta, tam ludia neprepadli dieslovej panike. Podla mna v ziadnej inej krajine blizko pri nas nenajdes taky obrovsky podiel benzinovych aut KAZDEJ znacky ako v CH. A pri nakupnej cene tohoto rozsahu co udavas ta nevyjdu moc ani prihlasovacie poplatky. U nas to prerobis na plyn...
lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

Diki turbo, no o ten motor by som sa staral aditiva, kvalitna nafta, atd, len sa bojim tej opravy pripadnej...a na vrakaci kupovat sa neoplati vstreky, atd...
Ja som dieslovej panike nepodlahol, doteraz som mal 4 benzinaky(audi 80 1.8, passat 1.8T, A6 2.8i, Omega 2.5i) a teraz chcem skusit diesel...
Dovazat nechcem, lebo ked zratam prihlasenie, cestu, a fickov uzasny registracny poplatok, je to v ...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Lukasz - jednu z dosť dôležitých vecí si ešte nenapísal - ako budú vyzerať Tvoje trasy s dieslom? V akom pomere to bude mesto/mimo mesto/diaľnica? Koľko km ročne najazdíš?
lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

Hmm trasy, no asi ako každý normálny človek, mesto, mimo mesto cca 30km, sem tam dlhá trasa TN-LM, TN-BA, v lete dovolenka.....
Len s tým rozdielom že auto nerád trápim na 3km trase po meste za studena....aj do práce radšej prejdem peši a to mám 20min. cesty...
Km ročne tak odhadom 15-20.tis.
xaxa
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2012 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xaxa »

A aka je navratnost toho dieselu pri najazde 15-20 rocne?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri tomto konkretnom aute je otazka "navratnosti" bohuzial mimo, pretoze ked pozries inzeraty tak najdes dieslove verzie lacnejsie ako benzinove. Preco to tak je teraz nebudeme riesit, da sa kupit aj lacne dieslove auto, aj dobre, aj lacne aj dobre zaroven.

Otazka je ci a co sa pokazi. Samozrejme to prenesene znamena kolko penazi to bude stat.
lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

Zdravím páni, pár dní som tu nebol, blbne mi počítač, tak nejakú návratnosť pri tomto aute neriešim, to auto sa mi páči, je podvozkovo výborné, motor 2.0TDCi tiež dobrý, len je tu riziko drahej opravy...to musím ešte zvážiť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

riziko drahej opravy je pri KAZDOM turbodiesli. Pri commonrailoch podstatne vacsie a podstatne drahsie ako pri PDckach a celkovo vseobecne mnohonasobne drahsie ako pri turbodiesloch 1.9td 55kW z roku 1995.

O hladkych diesloch bez turba ani nehovoriac, tie 20rocne masiny motoricky rozhodne preziju dnesne chrchlatka. Bez debaty.
lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

este som zabudol reagovat na toto ,,pri plnom vykone na par sekund sa rozsvieti kontrolka "zhavenia", strati tah, vypne turbo, nestartuje dobre teple, ma kovove spony vo filtri = zdochnute cerpadlo/vstrekovace´´ to myslis vazne turbo??
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, len tak zo srandy. A spolu s tebou to cita 250.000 ludi co sem chodia a kazdy mi moze vynadat do truhlikov ked napisem blbost.
lukasz9
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 06.08.2007 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasz9 »

hmm dobre a kde si mal také skúsenosti? Toto je uz dost vazne... a ked si vravel ze v tvojom okolí bolo 7 Mondeí TDCi a vsetky v pohode...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Luki co je dost vazne ? Riesit jasne napisane veci pri 10rocnom dostavniku v hodnote 2200eur ?

Jasna vec ze mondeam pred rokom 2004 (a nielen!) skapinaju cerpadla a vstrekovace, tak ako som ti pisal si pozri fordclub a uvidis. Velmi jednoduche. Nove Mondea 2007+ su este viacmenej sprostene tohoto problemu, jednak je to evolucia a hlavne tie vozy este povacsine nemaju 450.000km stocenych na slovenskych 174.038 a to je cele.

Neber ten zivot tak vazne. Chces kupit stare auto za par desiatok tisic korun pricom nove stalo skoro milion. To je cele. Chod do obchodu, kup si vonave za milion - ak mas, lebo ja nemam. Alebo sa na to poriadne priprav, presne som ti napisal co treba pozerat, a mozes sa snazit minimalizovat sancu kupenia búčory. Takto funguje trh s ojazdenymi autami.

Ach a este jedna vec : tie najlacnejsie ani nepozeraj. Predavajuci velmi dobre vie preco su najlacnejsie.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných