Kúpa dovezeného, ešte neprihláseného auta a DPH

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Kúpa dovezeného, ešte neprihláseného auta a DPH

Príspevok od používateľa kob »

Ahojte. Plánujem kúpu dovezeného, pomerne nového auta. Prosím o radu. Musí mat kazdé auto doklad o zaplatení DPH ked je dovezené alebo sa to týka len určitých áut ako napr. auto vykúpené od firmy alebo platcu dph. Dakujem
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

DPH za ojazdené autá sa platí v krajine prihlásenia, DPH za nové sa platí v cielovej krajine. Ak to kupuješ na firmu a je faktúra s uvedenou DPH tak tú platíš na SK a následne si ju uplatníš
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Na Slovensku platí zásada:

Ak je bazár plný zánovných áut (ev. typických fleetových vozidiel) a zároveň na drvivej väčšine z nich nie je možný odpočet DPH, tak sa pravdepodobne jedná o zlodejov DPH a teda členov organizovaného zločinu, ktorému sa treba oblúkom vyhnúť.
Nech je ponuka akokoľvek lákavá a tragače sebeviac vyleštené...

Úplne stačí, keď si vypýtaš na preverenie originál zahraničný tech. preukaz. Ak je v jeho záhlaví uvedený ako pôvodný vlastník nejaká medzinárodná finančná spoločnosť (najčastejši zdroj nákupu zlodejov DPH), alebo právnická osoba-firma a zároveň nie je možné z vozidla uplatniť odpočet DPH, tak si môžeš byť takmer na 100% istý, že u toho konkrétneho vozidla jeho dovozcovia ukradli "dé pé há" a šupli si ju do svojho vačku. Pritom nezáleží, či sa jedná o vozidlo osobné, alebo nákladné.

A teraz všeobecná výzva:

UŽ TO OBČANIA KONEČNE POCHOPTE a ZAČNITE SA TROCHU ZAUJÍMAŤ, AKO FUNGUJE DAŇOVÝ SYSTÉM (minimálne čo sa DPH týka).
OSVOJTE SI ZÁKLADNÉ PRAVIDLO, ŽE DPH PLATÍ KONCOVÝ SPOTREBITEĽ a TEDA VY!!!!
ANI ROŽKY v TESCU VÁM NIKTO BEZ DPH NEPREDÁ, NATOŽ ANI VOZIDLO z DOVOZU MNOHONÁSOBNE VYŠŠEJ HODNOTY BY STE BEZ DPH KÚPIŤ NEMALI, AK SI VÁŽITE SVOJE ŤAŽKO ZAROBENÉ PENIAZE :3020:
BUĎTE VEĽMI OSTRAŽITÍ a AK TOMU NEROZUMIETE, TAK SA OPÝTAJTE NAJBLIŽŠEJ EKONOMICKY FUNDOVANEJ OSOBY. TAK, AKO SI VIETE DOTIAHNUŤ NA PREHLIADKU AUTA MECHANIKA, SI ZVYKAJTE ROVNAKO ŽIADAŤ O POMOC ODBORNÍKA NA DANE.
ŠPECIÁLNE na SLOVENSKU sa TO SAKRA OPLATÍ!!!!!

A PRESTANTE SA ULAKOMOVAŤ na "VÝHODNÚ" :2f93: KÚPU a TEŠIŤ SA PRITOM, AKO STE "UŠETRILI". NO NEUŠETRILI. NA TO MôŽETE VZIAŤ JED!

Je mi fakt miestami na vracanie, keď vidím ako ochotne kupujete tie vaše obľúbené Fordíky, Wolcvágeny, embéčky či Avdyi z dovozu s pravdepodobne ukradnutou DPH a od osôb, od ktorých by som ja osobne nekupil ani toaletný papier. Lomcuje mnou pritom pocit bezmocnosti z danej situácie a aj hnev z toho, akí ste sprostí, naivní, chamtiví a zároveň ekonomickí analfabeti.
To je mimoriadne zlá kombinácia čŕt a vlastností, typická najmä pre "ostblock" ľudí staršej a strednej generácie.
Škodíte pritom nielen sami sebe (predovšetkým), ale v širších súvislostiach aj celej spoločnosti podporovaním rôznych kriminálnych živlov, ktorí vďaka vašej vyššie spomenutej naivite, chamtivosti a ekonomickej "neinformovanosti" veselo profitujú a bohatnú. Nech sa pritom na vás pri predaji tragača sebemilšie usmievajú a klaňajú...

To sú však presne tí istí gauneri a smradi, ktorí vás potom na svojich drahých a veľkých autách - ľahko vďaka vám nadobudnutých z krádeži DPH - arogantne ohrozujú v premávke, vytláčajú z pruhov na dialnici a inak ostentatívne dávajú najavo svoju "nadvládu" širokej mase populácie.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
jokerzcsk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 11.07.2010 13:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jokerzcsk »

Pekne a jasne si to napísal markoimportauto, konečne pravdivá a jasná odpoveď nie len zadávateľovi otázky ale nám všetkým. :300f:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Poprosím vysvetlenie pre ekonomického analfabeta :3035:
1 - kupujem z bazáru ,dostávam faktúru , kde je cena rozpísaná na sumu + dph.Podla mňa je táto faktúra pre mňa doklad že som dph zaplatil. či????
2 - kupujem od súkromnej osoby , medzi občanmi sa dph neplatí takže auto kupujem len ak je preo mnou v TP meno toho od koho kupujem . Inak odchádzam, či????
Z mojej strany sú tieto otázky len teoretické , pretoče v mojej cenovej kategorii sa podvody z dph robiť fakt neoplatí. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Marko evidentne mas s podobnymi gaunermi skusenosti a podla stylu pisania asi podnikaju aj nadalej. Pokial vies o takom trestnom cine, tak je tvojou obcianskou povinnostou oznamit to na najblizsom oddeleni PZ, pripadne skratenom trojcislii 158. :-)
Na podvodoch s DPH zije podla mna kazdy treti autobazar a veru obohacuje sa aj par "prilezitostnych" dovozcov na bazosi, ktori "po dohode prihlasia". Pokial ich nikto nebonzne, tak v tom budu pokracovat este nejaky ten piatok. Ale kedze auta sa vozia aj pre prislusnikov, tak je zatial vsetko v najlepsom poriadku. :2f93:
kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kob »

Dobre. Takže ak som to spravne pochopil ak je auto dovezene od sukromnej osoby ktora si neuplatnovala odpocet dph, zaplatila plnu sumu auta tak ziadne potvrdenie o dph vlastne nemoze existovat. ci?
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

no marko okrem všeobecných drístov zadávateľovi témy neporadil nič smerom k jeho otázke.
Keďže sa dovozom áut živí, tak mu mohol dať podstatne fundovanejšiu odpoveď a aj nám ostatným, ktorí autá nevozíme.
Takto je pridaná hodnota jeho príspevku bohužiaľ nula celá nula.
kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kob »

no tak ja uz teda nevim :zg282:
kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kob »

Nejdem auto kupovat na firmu. Idem ho kupovat ako sukromna osoba. Auto je dovezene na slovensko este neprihlasene. Nebol som ho este pozriet len chcem jednoducho vediet ked si pozrem original technickeho a bude predchadzajuci majitel sukromna osoba tak sa vlastne s DPH nedeje vobec nic, no pokial by tam bola uvedena pravnicka osoba, firma tak moze tento problem s DPH nastat? rozumiem tomu dobre?
kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kob »

no ved prave toto. da sa to nejako 100 percentne overit a predist tomu. Je to dost penazi a nerad by som ich yhodil von oknom
milosovediely
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.08.2014 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milosovediely »

Pekne nedelne popoludnie...to je vtomto teple super tema :)
Je uplne jedno ci sa auto predava bez a alebo s DPH.
Pre kupujuceho to nema ziadne nasledky.
Dolezite je aby ste kupovali od majitela a mali na to doklad fakturu alebo kupnu zmluvu a potvrdenie o zaplateni.

Nechapem tieto argumenty niektorych prispievatelov. A ked niekto predava s vycislenou DPH a potom ju neodvedie???? co potom....alebo kupujem v stavebninach tehly a stav.material na dom za 20 -30 tis. euro a stavebniny kratia dan alebo nezaplatia...co potom pridu mi rozobrat dom....nie... tak isto Vam nepridu zobrat auto....
Ovela vecsie uniky, vratky a ine sa robi v tomto state a su to miliardi eur....

A ako tu bolo spomenute treba kupovat od ludi, predajcov ktory maju nejake referencie...ci uz od znamych alebo pod.
kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kob »

Takze sa len spolahnut na serioznost dovozcu a najlepsie keby bol predchadzajuci majitel sukromna osoba a nie firma. Tak?
kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kob »

Kupovat priamo od majitela. To je v tomto pripade dovozca? Aj ked auto nie je este prihlasene. Alebo majitelom auta je este stale prva osoba ktora ho predala az kym sa uto neprihlasi? Viem, mozno blbe otazky no mam v tom trosku hokej
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

miso.eu napísal:Marko evidentne mas s podobnymi gaunermi skusenosti a podla stylu pisania asi podnikaju aj nadalej. Pokial vies o takom trestnom cine, tak je tvojou obcianskou povinnostou oznamit to na najblizsom oddeleni PZ, pripadne skratenom trojcislii 158. :-)
Na podvodoch s DPH zije podla mna kazdy treti autobazar a veru obohacuje sa aj par "prilezitostnych" dovozcov na bazosi, ktori "po dohode prihlasia". Pokial ich nikto nebonzne, tak v tom budu pokracovat este nejaky ten piatok. Ale kedze auta sa vozia aj pre prislusnikov, tak je zatial vsetko v najlepsom poriadku. :2f93:
Čakal som, že sa s týmto niekto vytasí...
Práve preto všade zdôrazňujem "pravdepodobne", nekonkretizujem, neudávam. Sú to všeobecne známe informácie a fakty, logické domnienky a predpoklady, ktoré ovládajú nielen zasvätení.
Je to takzvané verejné tajomstvo.
Tak nie je dôvod vykrúcať 158-ku ani teraz ani potom.
Nielen na nej totiž veľmi dobre vedia, ako to celé funguje podobne, ako to vedia aj na finančnej a daňovej správe.
Na to, aby urobili v tomto smere poriadok nikoho nepotrebujú - tak je takáto trestná činnosť priehľadná a (aj) vďaka VIN, CMR, GSM, Internet bankingu + ďalším dostupným nástrojom ľahko vystopovateľná.
Verte, že by sa tí poväčšine primitívi, ktorí ju takýmto primitívnym spôsobom páchajú, museli hodne zapotiť a hodne pridať na invencii, aby tým skúsenému a fundovanému vyšetrovaciemu tímu pomotali hlavy. Toto nie je totiž žiadna jadrová fyzika :40bd: ani Širokého Váhostav, ale iba "mal dať - dal, kto a komu dal a odkiaľ cez koho kam". A všade na každom kroku dôkazov za vagón.
Stačí vôľa...stačí vôľa...
Je?

Môj príspevok preto nebol o tom, že: "Videl som páni, ako Ďuro z vedľajšej dediny v tej našej ukradol Ferovi bicykel" a hneď sa s tým s plnou mojou identitou idem medzi vás, anonymov zdôveriť.

Môj príspevok už bol asi X-té omieľanie toho istého a síce aspoň mojou troškou prispieť podľa mňa závažnými (hoci verejne známymi) VŠEOBECNÝMI informáciami bežným občanom, ktorí o tomto probléme ani len netušia a to v štýle "Opakovanie-matka múdrosti".
Nič viac, nič menej tým nesledujem.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných