Kúpa bezínového auta okolo 17000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavold555
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 25.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Kúpa bezínového auta okolo 17000€

Príspevok od používateľa pavold555 »

Zdravím,

s rodinou si už dlhšie lámame hlavu nad tým, aké auto kúpiť. Chceme vymeniť aktuálne Audi A6 2.7TDI za niečo novšie a hlavne benzínové, keďže sa veľa času jazdí po meste. Pôvodne sme chceli niečo úplne nové, ale po premyslení, to padlo na jazdenku, keďže pri nájazde okolo 10000km(väčšinou mesto) to sú vyhodené peniaze. Tu ale nastáva problém, trh s benzínovými autami je veľmi biedny. Problém je, že pri VW group sú všade iba "preslávené" TSI motory, ktoré zrejme nemá význam kupovať, i keď pri tom malom nájazde boh vie, koľko by to vypýtalo na servise. Čo ďalej? Chceli by sme niečo rozmerovo podobné A6-tke, čo nie je úplne možné. Mazda 6 aj Mondeo padajú kvôli priestoru pre vodiča.
Podmienky:
hatchback/combi
servisná história/prvý majiteľ
max 3roky staré(r.v.2013)
cena do 20000€(asi za 10 sa predá Audi a viac ako 10 sa do auta nebude dávať)
spoľahlivosť, bezpečnosť

Ak má niekto nejakú rozumnú radu, tak budem veľmi rád. Vďaka.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

hyundai i40 2.0 gdi 131kw /eu autobazar/
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ked chces miesto, skor by som siel do MPV ci SUV... a isto nehladal hatchback... lol
ale to je len moj nazor :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked vela placu tak odporúčam MPV, kludne Ford S-Max
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nájdi si niekoho, kto vlastní hyundai, kúp na neho novú i40 kombi, dostaneš fleetovú zľavu ca 16 % a budeš mať auto do 20 tis eúr, nové , spoľahlivé, s dobrým benzínovým motorom
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

do tvojho limitu sa vôjde aj cc čo tu predávam:-) Benzínové, pekná výbava a keď to budeš servisovať v normálnom intervale do 15000 km, tak nebudeš mať problém. TSI som mal vo firmách niekoľko a ani na jednom nebol problém s motorom, jedine so 7 stupňovým dsg som mal problém, ale tu je 6 stupňové s ktorým nie sú problémy ak sa mení olej každých 60 tis.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

lubos zimovcak napísal:Toyotu Corolu 1,6 benzín. al. P 308 1,2.
do mesta a na taký smiešny nájazd nič viacej netreba.
no neviem, ak by mal presadať z A6 do nižšej strednej, tak verím tomu, že moc spokojný nebude. Presadať smerom nahor je vždy jednoduchšie, ako skočiť o dve triedy dole, to je pocitovo dosť veľký rozdiel. Aj keď chápem racio tvojho návrhu, len človek je tvor lenivý a rozmaznaný, na lešpie si privykne rýchlo, ale naopak.... :d :D
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Po A6 neviem ci zadavatel bude akceptovat vozenie sa v nizsej triede, neviem ake su ceny ale pozeral by som nieco ako S80, V70, XC70
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Ak by to bola trieda A6 tak zostavaju ako hlavny konkurenti:
BMW 5
Mercedes E
Volvo V70/XC70

Obavam sa ze tam sa ale nepodari splnit vsetky parametre vyberu.

Ak by sa zlavilo z velkosti a zahrnula by sa aj o stupen nizsia trieda tak:
Opel Insignia Tourer
Toyota Avensis Touring
Volvo V60
BMW 3 Touring
Subaru Outback/Forester
Mercedes C kombi

Passsat, A4, Superb, pouzivaju TSI a Mondeo a Mazda 6 boli uz predom vyradene z vyberu. Peugeot 508 sice benzin ma, ale je to THP. Potom uz zostavaju len MPV/SUV.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

no keď pozerám na ten výber, tak by som ten koncern isto vrátil späť, pretože ak sa bavíme o turbobenzínoch, tak tsi ničím negatívnym nevyčnieva v porovnaní s oplom, volvom, bmw...
Tiež sú toho plné fóra daných značiek, len rozšírenosť týchto aut je podstatne iná.
Insignie benzínové som mal vo firme dve, za dané prachy nehodnotím to auto zle, akurát je náchylné na milión drobných problémov a ak porovnám napríklad spotrebu 2,0 tsi vs dvojliter v opli, tak pri porovnateľnej dynamike je spotreba v opli minimálne o 1,5 litra vyššie. S benzínom od volva mám len jednu skúsenosť, konkrétne s t6, výkon pekný, ale pri 70 tis začal žrať olej ako besný, doslova som musel stále voziť liter oleja v kufri, čo mi pri aute, ktoré sa hrá na prémiu prišlo neakceptovateľné.
čo sa týka bmw benzínov, tak tie sú podobne v hitparádach ako tsi, detto fóra sú plné nie moc pozitívnych skúseností.
mercedes, tam mám jednoznačne pozitívnu skúsenosť s benzínom v céčku, primeraná spotreba, závady nula, autá sú spravidla aj servisované v autorizákoch, osobne to považujem za top voľbu po obľúbenom lexuse, opäť na základe vlastnej skúsenosti. MB má ale jednu nevýhodu, susedia si myslia, že si v balíku, aj keď si kúpiš jazdenku za 15 litrov a pre niekoho zadný náhon.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Čau.
Pre teba by bol vhodný nejaký hybrid keďže chceš hodne jazdiť mesto a chceš benzin a väčšie auto pre rodinu a určite aj s nejakým vykonnejsim motorom keďže máš teraz 6valec......
Teraz je tu jeden inzerát na lexus Rx hybrid, velke pohodlne bezpecne auto hybrid cize dobrá spotreba v meste + výkon 300koní.... Akurát že to je len 2010 ročník ale dva roky hore dole, to by som neriesil....
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

no u hybrida, by som povedal ze zrovna tie 2 roky hore dole treba riesit... ked to ma bateriu uz na odpis tak to uz nieje hybrid ale tazky benzinak... :)
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

U 6 rocnych je bateria spravidla ok, navyse dnes cena novej nie je ziadna palka. Spolahlivost rx je tip top. Navyse servis je vcelku prijatelny, mala prehliadka do 250, velka do 500
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

Do tvojej cenovej kategorie spada aj Suzuki Kizashi,priestorovo velmi dobre,velky kufor,motor iba benzin 2.4(ziadne turbo), bud manual,alebo 4x4 automat.Ja vlastnim ten automat,kupoval som predvadzacku,som nad mieru spokojny,spotrebu mam mesto do 8,6 litra,ked idem dialnicu SK-DE mam 8.1-8.2 okolo 160km/h.Bal som sa tiez kupovat to auto,lebo ich je malo,ale dodnes nelutujem,predtym som mal Volvo S40 II.
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

GRIZLI, 2.4L automat 4krat4 v meste do 8.6l /to si sa riadne pomýlil/

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: donr3p0 a 6 neregistrovaných