Kupa auta na Svajciarskych spz

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jacho
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.11.2008 18:14
Zdieľať na Facebook

Kupa auta na Svajciarskych spz

Príspevok od používateľa jacho »

Zdravim, mam moznost kupit automobil ktory ma svajciarske spz no je tu na SK...Predavajuci mi povedal ze problem s prihlasenim nebude, no mne je divne ze nema prepravne znacky. Nemal by mat automobil ktory pride z EU a je urceny na predaj prepravne znacky?? Nebude problem prihlasit taketo vozidlo??? Dakujem za odpovede...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Problém prihlásiť to určite nebude, väčší problém je kto to zaplatí, lebo okrem štandardných poplatkov ešte čaká nového majitela colné konanie, pretože švajčiarsko nepatrí do EU
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

prepravne znacky su nepodstatne, auto moze ist aj kamionom, alebo odtahovkou... mnohe krajiny prepravne znacky ani nemaju.. podstatne su spominane poplatky
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Clo je 19%,takže treba zvážiť cenu auta,či sa to vyplatí kúpiť-potom ešte prihlasovanie,ktoré vyjde tak na 500eur-podľa kW daného auta...Keďže je na orig.CH značkách,tak by som mal obavy či nieje v pátraní /kradnuté a pod/...Ale to už je na zadávateľovi témy aby sa presvedčil či má auto papiere v poriadku...
beloncik
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2007 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beloncik »

Ak je to neviem aký zázrak, ktorý ideš kupiť za 300 e tak sa to oplatí, clo potom nie je vela, neviem či sa neplatí aj DPH, povedia ti colníci pri okienku. So všetkým pojdeš na Okres - Obvodný úrad - odbor dopravy a tam...

Prihlásenie stojí:

1. Okresný 106,- 100 e ukon 6 euro svk techničák- len kolky
2.Recyklačný 66,-
3. KO. 52,- dakde 55,- alebo 57,-
4. STK 30,-
5 EMIS 16,50
6.Nálepky KO- 25,-
7.Administratívna kontrola po značkách na STK 17,00 nálepky
Niekde majú zlavu na celý proces KO, STK, Emis za cca. 120 e
8. SPZ- 66,-e do 80 kw...na wwww.autobazer.eu nájdeš tabulku na poplatky na kw, na stránke prevozných ŠPZ...
9. Preklad odhlášky od 10 e do 30e ako u koho, TP som zatial neprekladal

Na okresnom úrade ti pani povie, popr. aj ukáže ako má byť auto zo CH odhlásené, čo má byť napísané na TP, aké razítko, alebo ako vyzerá odhláška, alebo či vôbec také niečo majú...
Hodne zdaru
jacho
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.11.2008 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jacho »

Dakujem velmi pekne za odpovede...jedna sa o Audi A6 2,8 V6 benzin 142kW r.v. 1998...cena je 1000€.. tak to este poriadne zvazim ci sa to oplati a ci to ma vobec vyznam
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Len za kW je 787eur...!!!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len prihlásenie je cez 1000€, k tomu tie opletačky s colným úradom.
Je to stará šlompa, ktorých je tu ako maku, ktorá pravdepodobe pýta už aj nejaký ten servis
jacho
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.11.2008 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jacho »

ano prihlasenie vychadza na cca 1200€ + ten colny urad tak asi kaslem na to...a este jedna otazocka moze sa s takym autom jazdit na uzemi SR??
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ak si romale mozes vsetko a vsade sa ohanaj rasizmom
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Môže,pokiaľ má platné STK-EK a ŠPZ a máš poistku...
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Potrebujes mať v technicaku razitko že auto bolo ohlásené,na to pôvodný majiteľ potrebuje auto v danej krajine odhlásiť kde mu hned razitko dajú ako zničí značky,Ty mas ale potom problem bez značiek sa dostaviť na Ko.,technicak,emisnu....Preto tie prevozne značky...
valenta
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26.02.2006 14:47
Zdieľať na Facebook

dovoz CH

Príspevok od používateľa valenta »

Nechcem do toho nejako mudrovať,ale svojho času som hojne vozil z CH a neviem si ani predstaviť ako by sa dal prejednať dovoz na colnici doma bez predošlého prejednania vývozu na nemeckej či rakuskej colnici ,teda na vstupe do schengenu,k čomu bolo treba odhlásený techničák, faktúra a JCD s ručením!
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

asi to auto neni odhlasene kedze ma origo cisla. takze ked vchadzalo do eu neslo o dovoz ale proste islo na vylet do EU.

osobne si myslim ze auto sa predava na styl: není nutno přepisovat. rozumej neda sa prepisat :2f93:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som raz kupil auto v ch z bazaru.sobota.najprv sa spravi cez internet pojistka.pondelok na polici o tom vedeli.pozreli do zaznamu ze ma platne MFK to jest stk ek.dostal som cedulky svicarske docvalal do bazaru nasadil cedulky a jazdilo sa.potom prislo auto na sk a uz aj ostalo.prisiel som na coll vo svojom okrese ze auto som predal tu vedla mna stojacemu kamosovi za 300 euro.spisali sa papiere prebehla platba potom ko stk ek a ma sk spz.svicarske spz som odovzal v ch na policii a povedal ze auto je zaregistrovane na sk a tu odovzdavam cedulky.ok zaevidovali ze je uz z krajiny fuc a vratili mi zvysne drobne za pojistku.no ako dostal predavajuci tu audi na sk to je uz riziko.nemas ako si overit povod auta.musi ist on to preclit.ale take audi sa dava v ch za odvoz.asi nemalo to mfk a stalo tak oni to radsej daruju pretoze v ch sa za kazdy dovezeny srot hoci aj telka drevene dosky nabytok v zbernych surovinach plati.nechces mondeo?videl som v jednej dedine take.rok asi 2002 2.5i V6 11000km poctive za nova v ch predane.cena je 1000chf.auto stoji od roku 2008 bez stk.vybava okrem koze a navi fullka.staci prist a dodat za 400 to beriem.1000 v ch neda nikto za auto co nemoze na cesty.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných