Kúpa auta bez STK

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kostrnax
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.08.2017 15:54
Zdieľať na Facebook

Kúpa auta bez STK

Príspevok od používateľa kostrnax »

Zdravím, kupil som auto z Ačka. Alfa Romeo 159. V setko v poriadku az na jdenu vec... Ked som prišiel domov, zistil som ze na aute je neplatná STK stým ze stk skoncila den pred kúpou auta. Volal som im. Povedali ze stk si musím uhradiť sám... Potrebujem o radu co mám spraviť.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Pokiaľ nieje v zmluve spomenuté, že auto má stk tak ti nepomôže ani svätená voda - obzvlášť v áčkach Byť tebou neriešil by som to, spravil stk a pokoj...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dobre vedeli prečo Ťa ofajčili. Dobre si skontroluj TS vozidla a s protokolom môžeš navštiviť pravnika a potom hladaj pevný múr aby si si mohol búchať hlavu o stenu. :4012:
ABC :40bd:
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Keď dnes to je už hádam jedno či kúpiš auto z A-čka alebo z iného bazáru či od súkromníka - keď sa má dojeb.ť tak s doje.e
Obrázok
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Aaa

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Ako čo tu riešite? Ak auto nemá platnú EK a TK v prvom rade je to vaša chyba že ste si to neverili.

No už keď sa toto stalo tak auto môžete vrátiť do siedmich dní bez udania dôvodu.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Prečo vrátiť? Spraviť dôkladnú STK a c.hujom v ABC postaviť na stôl protokol z STK a písomne vyzvať k oprave závad zistenych na STK, a najlepšie tam priviesť moderátora komerčnej spravodajskej TV. Uvidíš ten poprask, aby si nezverejnil ich skutočné praktiky. :d :D :40bd: :4012:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ak bude v dobrom stave niet co riesit.a nova stk stoji jak sa hovori drobne.ale po stk aspon budes vediet co si kupil.ja by som to bral pozitivne.vsetko zle je aj na nieco dobre.auto je jak loteria.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ak ta to velmi trapi tak im auto odstav na bazar a pytaj si mince nazad. Predali ti auto s neplatnou STK cize nesposobile prevadzky. Bodka ciarka podtrhnute. Ak si s nim spokojny tak si vypytaj od nich 60eur a urob si ju sam
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

Prečo viniš bazar??????
Keď si si nevšimol taku banalnu vec ako platnosť STK tak sa mi natiska otázka: sedel si v tom aute vôbec či len z 2metrov si robil obhliadku, skušobná jazda bola len po parkovisku na jednotke a spiatočke?
Pri kupe si mal kartičky od TK a EK? - určite áno, boli pri kupe nalepky na čelnom skle od TK a EK - zrejme ano.
Bazar sa to snažil nejako zatajiť/zamaskovať? - asi nie. Tak urob STK bez slova a pouč sa z toho.
Naposledy upravil/-a maykoo v 08.08.2017 09:44, upravené celkom 1 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Nejde o to kto je vynny. Je to vec na ktoru mohol pozabudnut aj bazar aj kupujuci. Tu ide o to ako sa k tomu postavil BBB bazar. Ide onprincip a nie o 50eur. Ja by som si tiez pytal minimalne poplatok za STK. A dalsia vec je ze co ked teraz naprejde auto STK? Na to by som sa tiez nevyp.rdol
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

1. ak niekto predáva alfu tak je to podozrive
2. ak niekto predáva alfu pred koncom STK je to ešte podozrivejšie
3. ak niekto predáva alfu pred koncom STK a do BBB za pár peňazí (vieme ake su vykupne ceny v BBB) je to "istota"

no neviem......
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

predtym ako sa ktokolvek kto odtial kupil auto chce ist stazovat tak si precitajte poriadne co mate popisane v zmluve. pred asi dvoma mesiacmi som servisoval 6 rocneho francuza s asi 130000km jednemu znamemu chvilu po kupe. hlavny problem s ktorym prisiel- tlakovalo vodu...
pytam sa preco si to kupil v takom stave. odpoved dali mi dobru zlavu. pozeram zmluvu a tam popisane zavady aj take co budu za pol roka. uz len to nutne co bolo treba hned riesit - tesnenie pod hlavou, turbo, rozvody, zhavice... no veci len okolo motora daleko prevysovali hodnotu tej zlavy. takze zhrnute do jednej vety, vedia co robia.
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Mňa by zaujímalo, kto je po právnej stránke povinný zaplatiť prípadnú pokutu za neplatnú TK, ktorá môže prísť pokojne aj za dva roky. Či bazár, ktorý bol ešte minimálne ten jeden deň vlastníkom po uplynutí doby platnosti, alebo už nový majiteľ, alebo rovno dupľovane obidvaja (v tomto štáte je možné všetko)?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Pokutu plati ten kto je napisany v TP. Urady nezaujima nik iny. Diskutabilne je keby to teraz uz prihlasil na seba ze ci by dosla pokuta aj jemu lebo ano u nas je mozne vsetko
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

inak teraz mas dilemu co spravis. podla predpisov by si na cestu s tym autom uz nemal ist kedze je nesposobile. (opakujem podla predpisov). mozes ist do bazaru nahukat na nich ze nemozes vykonat kontrolu z toho dovodu a dalsia vec je ze velky TP tiez asi nemas ze? ten posielaju az po odhlaseni po x dnoch. podla toho co viem. napis sem ako to mas s nimi dohodnute. len pre info

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní