Kuga alebo Mazda 6 prosím pomoc

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Kubov9 napísal:Chlapci trošku sme ju asi zmiatli ... musí mať z toho riadny guláš. A to sem prišla s nádejou, že jej pomôžeme rozlúsknuť oriešok: Ford Kuga alebo Mazda 6 ... Hehe :) Keď to je tak, keď každý za svoje rúbe ... :-\
Asi tak, podla mna si rozmyslia, ci vobec nejake kupovat :-)
To je tak, pytat si radu ohladom kupy auta...:-)
Ale, jedno by si odtial zobrat mohla a to je myslienka, zvazit jednoduchy benzinovy motor v novom aute, aj ked to zalezia aj od najazdu....
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

aristoteles napísal:YxoYpsilono, nechcem vypustat dzina z flase, ale, prezrad nam, ktore sucasne diesely su spolahlive, ked PSa su nespolahlive?
Odpoviem za neho, každý nový do 100tkm / respektíve po koniec záruky, po jej skončení považujem každý jeden za časovanú bombu, kludne sa dva roky môžeš voziť vysmiaty ako lečo a potom do toho buchneš 1000€ a to čo si za tie dva roky ušetril je fuč (ak si vôbec ušetril tolko - vid ludia čo najazdia 10-15tkm)
Jazdenka je časovaná bomba hned po kúpe. Žiadna záruka, opotrebené kritické diely že človek nevie či vydržia 100tkm, alebo niečo buchne po 20-30tkm...
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

marianna255 ešte jedna poznámka mohla by si potom napísať rozuzlenie čo ste kúpili :-\
marianna255
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.04.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianna255 »

No :d :D :d :D :d :D :d :D čo k tomu všetkému dodať, v mnohých veciach sme zmenili názor a začíname asi od začiatku, prišli sme na to že Kugu si určite nekúpime, no a naša vysnívaná mazda 6 to asi tiež nebude :d :D nakoľko tam bude asi dosť drahý servis, lebo sme chceli dieslovú a nie benzínovú verziu.

My už jedno auto v rodine máme lebo bývame s rodičmi a oni majú opel astru (vajíčko) a to je pre nás malé auto, preto sme chceli niečo väčšie :3035:

Neviem ako to celé dopadne ale ešte sa obaja zhodneme na passate, možno oktávií a resp. novej jette

veď nejako bolo, bude a je :d :D

ďakujem Vám veľmi pekne za pripomienky a určite Vám dám potom vedieť čo sme nakoniec kúpili
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Z kaluže do blata, nič sa nestáča viac a nerobia sa väčšie podvody ako u koncernu, nič sa nekradne viac ako práve koncern, určite je lákadlo rokmi overená 1.9TDI, pravdepodobne presne tá kde vyletujú ojnice blokom.

Nech sa páči telenovela na 44 strán http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
Naposledy upravil/-a ivko1 v 14.01.2014 19:43, upravené celkom 1 krát.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

marianna255 napísal: ďakujem Vám veľmi pekne za pripomienky a určite Vám dám potom vedieť čo sme nakoniec kúpili
Bude aj foto? :-\
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

tak slubne tato diskusia zacala a skonci to zase len pri prassate, koktavke a zvysku koncernu v nafte

nuz co .. komu niet rady tomu niet pomoci :coffe:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Mazdu 6 dieslovú nie, ale radšej Passata? [img]http://garaz.autorevue.cz/images/smilies/eusa_pray.gif[/img]

Mariannka, Mariannka [img]http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/c ... le/144.gif[/img]
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Diesel japoncom neslusi :4090:
marianna255
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.04.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianna255 »

Bože môj no na začiatku bola položená otázka Kuga alebo Mazda 6 vtedy ste spustili lavínu pripomienok že Kuku nie lebo je v podstate na nič, mazda 6 že mi na ňu odídu aj gate, napíšem Vám ďalšie možné verzie a tie sú ešte horšie

No tak potom čo? v ponuke veľmi veľa benzínových Mázd nie je, a nové auto s lepším motorom a lepšou výbavou určite za tie prachy nekúpime a kupovať 1,2 tsi či 1,4 motor s 55 KW tak to potom na čo, to mám aj doma a keď idem predbiehať nejaké auto sa modlím aby som to stihla :d :D dupem na plyn a viac nedá, do kopca ma ešte aj cyklista predbehne tak to rovno môžem ísť pešo :d :D :d :D
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Mariannka, nechcem tu moralizovať, ale ak predbiehaš štýlom, že sa modlíš, aby si to stihla, tak prosím Ťa nepredbiehaj vôbec ;-) Nestojí to za to. Ja mám autá so 100,108 a 175kW a predbieham absolútne minimálne.
Nestojí mi to za to prísť o pol hodinu domov skôr s tým, že som čo i len jedného účastníka cesty ohrozil.
Radšej prídem o pol hodinu neskôr a kľudným tempom.

No a čo sa týka áut, jedna 6-ka tu je s motorom 2.5 za takmer 11.750eur. Momentálne jediný kus na predaj (bazoš som nesledoval). Udávaná spotreba majiteľom 8.2, čomu nemám dôvod neveriť. Boli ste ju pozrieť?

K Honde Accord si sa nevyjadrila (dával som sem aj fotku).

Voliť karosériu typu MPV tiež nie je zlý nápad.
Máte na výber: Seat Altea, Ford S-Max, Honda FRV, Corolla Verso, Chevrolet Orlando, Škoda Roomster, VW Caddy, Renault Grand Scenis.

Len vybrať :-)
marianna255
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.04.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianna255 »

jasné už nám neostáva nič iné len si vybrať správne :d :D :d :D :d :D :d :D
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nepozerajte diesle, len preto lebo majú nízku spotreba. Prvoradé sú celkové prevádzkové náklady, nie to kolko €€€ ma bude stáť 100km dlhá cesta na benzíne a kolko na diesly - to je velmi zlá matematika

Lebo to dopadne presne takto. Znova musím odcitovať z vedlajšej témy, diesel dávno nie je o tom že vždy šetrím lebo menej žerie, ale občas aj o tom že si vypýta riadnu pálku za servis
Mam audi a4 b8 2010 Asi cca 4 tyzdne som zacal pocut buchotzo spojky pretoze ak som ju zatlacil buchot prestal robi to iba pri studenom motore dal som auto k mechanikovi a ten mi povedal to co som predpokladal dvojhmotovy zotrvak mam s tym pobehat a dalej sa uvidi. Bavili sme sa o cene kedze sada sa nepredava na 6 stupnovu prevodovku iba zvlast dvohmota a zvlast zvisok cca 1000€. Moja otazka je neviete kde by som zohnal tieto diely lacnejsie predsa je to polozka no ked sa da preco sa neopytat
Dakujem za odpovede
Majitel sa odrazu čuduje že niečo stojí 1000€ a špekuluje kde by to zohnal lacnejšie...

Presne takto to dopadá, ked sa niekto zaujíma len o spotrebu a nie o celkové prevádzkové náklady

Viem že to niekomu bude pripadať že všetkým vnucujem Subaru, ale aj tu, aj na Bazoší je aspon podla foto cukríkové Legacy v čiernej farbe 2.0R 121kW, automat, trvalý pohon 4x4, čiže ak príde zima tak žiadne trápanie a pýta zan 9990€ a to má vstavané LPG. Velkostne je to niečo ako Mazda 6, pohodlné , tiché, spolahlivé. Dá sa s tým jazdiť za 7l mimomesto až po 11l v meste, taký kombinovaný priemer sa dá v pohode zmestiť do 9l benzínu, teda nech 8,5-12l LPG čo je v prepočte keby nech aj 6,5l nafty. Absolútne bez trápenia, či mi neodíde dvojhmota, či mi neodidu vstreky, v zime to bude okamžite kúriť
Obrázok
Naposledy upravil/-a ivko1 v 14.01.2014 21:49, upravené celkom 4 krát.
marianna255
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.04.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianna255 »

mám taký pocit že aj tak asi ostaneme pri tej mazde ale budeme sa obzerať po benzínovej :3035:
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ja si myslim, ze to nie je zly napad! Uz len vela stastia pri vybere...

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní