Kuga alebo Mazda 6 prosím pomoc

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

grinava
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11.12.2009 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grinava »

výstrel zboku: napr. Fluence za 11 tisic, nove vozidlo so zarukou, alebo focus, ceed/sw...na vyber je hodne, a hlavne pri novom aute je ZARUKA, ze aspon dalsie 4-5 rokov nebude treba investovat tolko ako pri jazdenom s nejasnými kilometrami. Osobne by som riešil iba nové auto, do 12k máš na výber
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

kupou drahej jazdenky

Príspevok od používateľa sarusian »

si kupujes aj drahe problemy - dovolim si tvrdit, ze dost drahe problemy - zober noveho dustra v benzine s lpg a budes vysmiata min. 3 roky co bude mat zaruku + pri kazdom tankovani, kedy za plnu zaplatis20 euro :D - ja osobne z tych dvoch by isiel do mazdy, ale za 6-7 rocnu jazdenku by som 12 tis. euro nedal
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Jednoznacne Mazda 6 a za tie peniaze co mas najdes aj novsi rocnik a pekny kusok v dobrej vybave , tieto uz vziadnom pripade nemaju problem s koroziou ako to tu niekto pisal to sa tykalo rocnikov do 2005 diesel 2.0 -105 kw celkom slusna raketa ovela zivsi ako 2.0tdi od vwgroup aj ked je pravda ked ho vyuzivas tak adekvatne stupa aj spotreba , pre rodinu vyberaj 5 dverovu alebo kombi
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

100 ľudí 100 chutí.Prevez sa na oboch a uvidíš,ale hlavne neuvažuj nad neakým fluencom alebo nedaj bože dusterom.Ľudia čo ti to radia by si to ajtak nikdy nekúpili,za 12tis by si radšej kúpili ošúchaného supa aby sused závidel,a nie rumunskú krabicu.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

osobne by som si vybral mazdu 6 v benzine avsak posledne kusy predosleho modelu cize 2007, tie z poslednych mesiacov mali ovela lepsiu antikoroznu upravu a aj servis a diely na to uz budu lacnejsie ako na novy model, dalsia vyhoda je, ze to auto kupis lacnejsi ako novy model 2008

kamarat si pred par mesiacmi kupil presne takuto 6tku, velmi slusne auto, priestranne a pohodlne, vyborna vybava, motor 1.8, dal si tam namontovat kvalitny splynovac BRC a je spokojny

ta 1.8 na bezne vozenie postacuje ale idealnejsi by bol asi 2.0 so 6st prevodovkou
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Za 12 000€ nekúpiš Kugu v poriadnom stave v dobrej výbave. Mazdu 6 áno. Pri 6ke sa dá bez problémov uživiť aj benzín čo do spotreby (porovnateľná spotreba ako nafta v Kuge), servis tým pádom nehovoriac.
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

za 12000 sa da kupit novy Leon..

takmer bez navysenia na splatky.

Alebo novy Hyundai i30 kombi, na patiny, s navysenim cca 400 za tri roky. a poistka za patinu na cele obdobie. a zimne kolesa v cene.

Asi najlepsia ponuka sucanosti - co sa tyka nakupu na splatky.

Naopak - prave Dacia ma dost vysoke uroky pri splatkovom predaji.


Pri rozpocte 12K by som nad oprdenou sunkou ani nerozmyslal.
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

YxoYpsilono, co to je splatkovy predaj? Leasing, alebo pozicka? ako to funguje?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

pokial je mi zname, predtym bezny financny leasing sa uz u nas neposkytuje.

Takze to, co dostanes je v skutocnosti ucelovy spotrebitelsky uver, kde je majitelom auta financna spolocnost a poistka je vinkulovana v ich prospech (preto musis platit havarijne poistenie - ale mozes si vybrat kde).

Dolezite je spocitat si vsetky poplatky.

Priklad:
cena auta 10000 €
prva splatka 2000 €
teda uver je 8000 €

poplatok za zmluvu: 1% = 80 €
PZP: 100 €
havarijne: 500 €
splacanie na tretiny (kazdy rok): 2666 €
odkupna cena: 100 €

vypocet nakladov:
80 + (3*100) + (3*500) + (3*2666) + 100 = 9978 €
teda celkom preplatis: 9978 - 8000 = 1978 € (24,725%)


A toto cele marketing bezne oznacuje za splatky bez navysenia :-)


DOLEZITE:
su pritom VELKE rozdiely:
napr.
* kolko je poplatok za spracovanie uveru?
(niekto ma 1000€, niekto ma 1%, niekto nema nic..)
* kolko je odkupna cena?
* kolko je havarijna poistka a co je v nej zahrnute?
(niekto ma fakt dobru cenu, vratane nizkej spoluucasti, niekto ma vysoku spoluucast a vysoku cenu - rozdiely byvaju aj v stovkach €)
* kolko je PZP?
(opat - niekto ma ceny blizke beznej ponuke, niekto ponuka len predrazene PZP - a nemozes si vybrat inu poistovnu..)



Teda sice cena modelu moze byt nizsia, ale vdaka drahym splatkam - celkovo auto preplatis o viac, ako v pripade ineho, naoko drahsieho modelu.


Vzorovy priklad:
Hyundai teraz dava k autu zimne kolesa alebo havarijne poistenie na 5 rokov za patinu ceny + zaplatenie registracnej dane.
To su benefity v hodnote minimalne 1500 € + stale plati akciova cena a tvoja sikovnost, aku zlavu si vyjednas..

Tiez Seat ma napr. pomerne atraktivne podmienky v sucasnosti - navyse Leon a Altea maju dobru akciovu cenu.

Ja ked som naposledy asistoval pri kupe auta som bol mimoriadne znechuteny trikmi a neprehladnostou kalkulacii. Treba si to skutocne dokladne preratat a nefixovat sa na jeden model..


PS: pe rodinne ucely by som si nechal nacenit: i30 kombi, Leon kombi, Alteu kombi.

Zaruka 4, 5 rokov, dobre akciove ceny (plus vyjednas este min 500€ cash zlavu + 500€ prislusenstvo zadara), dobre financovanie..
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Ja kebyze beriem auto nove a nemam hotovost tak riesim uver z banky a platim na ruku predajcovy. Odpadava mi havarijna poistka a nieco aj z ceny spustia lebo maju peniaze na ruku....teda to maju aj v pripade leasingu u nich ale aj tak. Moj nazor. A kebyze nastane nejaky problem, tak to auto predam lebo som jeho vlastnikom a zostanu mi aspon nejake peniaze kym sa pozbieram financne...ked to mam na leasing a nevladzem splacat tak auto berie leasingovka. A potom nemam ani peniaze a ani auto.
Naposledy upravil/-a keko535 v 13.01.2014 17:53, upravené celkom 1 krát.
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Takze to, co dostanes, je v skutocnosti PRENAJOM-LEASING, kedze majitelom auta financna spolocnost a poistka je vinkulovana v ich prospech.
Nevidim jediny dovod na kupu auta takymto sposobom, pokial mam hotovost, alebo si mozem vybavit nejaky uver, ak ma k tomu silne nemotivuje nieco ine...
Naposledy upravil/-a aristoteles v 13.01.2014 17:56, upravené celkom 1 krát.
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Inac, blizsie k teme, tiez by som siel radsej do Mazdy.
Alebo este lepsie, ako tu pisu kolegovia, do ovela lacnejsieho, slusneho benzinoveho auta strednej triedy a ostatok by som scasti nehanebne utratil a cast si nechal na pripadne opravy :-)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

to som si myslel aj ja, ale nefunguje to tak.

Predajca peniaze dostane vzdy - akurat ich nezaplatis ty, ale lizingovka. Preto argument, ze pri platbe v hotovosti dostanes vyssiu zlavu neplati.

Zaroven - v banke nedostanes peniaze lacnejsie ako v akcii u predajcu.
Je to sice zvlastne, ale je to tak, navyse ten rozdiel je znacny.

Samozrejme - neplati to tak vzdy, napr pri VW som si vypocital celkove preplatenie 34,65% a RPMN samotne (bez poistky - hoci po spravnosti treba pocitat aj s nou) je 11,36% rocne.
Takze jednoznacne to treba preratavat (napr. pri tom Hyundai sa da dostat na celkove navysenie za tri roky okolo 12%, to je celkom rozdiel oproti 34% u VW...)

Ale to moze byt pri konkretnej ponuke aj opacne - skratka, trebaa prepocitavat..
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Okrem poctov treba aj rozmyslat, ked som hrdy vlastnik niecoho je to svinsky iny status, ako mam nieco pozicane... Hm?
Aj ked mam na to pozicane:-)
marianna255
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.04.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianna255 »

ešte raz vďaka za komenty chcem len podotknúť, že tých 12 000 € je náš najvyšší možný limit (do), ale rozmýšľame samozrejme nad nižšími sumami, lebo sa ani my nechceme úplne finančne vyžmýkať :-D

hľadáme jedno spoľahlivé, priestranné auto ktoré by sa zmestilo do rozpočtu, páči sa nám obom, nebude sa kaziť každých 5 min. no a jeho údržba nás samozrejme finančne nezruinuje :-)

neviem koľko stojí údržba Mazdy 6, ale podľa manžela je to dosť spoľahlivé auto, ktoré by sa rýchlo nemalo kaziť, čo sa fordu týka o tomto type nemáme ani páru, len sa nám páči :-) ale ako sme tu tie komenty čítali tak to asi tá KUGA nebude

no a ak sa ešte môžem opýtať z tej nižšej (strednej)cenovej kategórie by ste aké autá odporúčali? tak do tých 8000 - 9000 €

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný