Kruhový objazd vs. klasická križovatka - priepustnosť

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

kaskaderTN napísal:
cicmanec napísal: Do kruháča sa nemajú čo zmestiť 2 autá vedľa seba, oni sa tam nemajú vôbec čo pchať, v zákone je to napísané jasne, že ak situácia za križovatkou...!
No a to znamená čo? že stoja všetky smery.
Nie, to znamená, že ak chcem prejsť cez kruháč rovno, ale za ním už autá stoja, tak sa tam nenatrepem a môžu prejsť aspoň autá, ktoré idú sprava a chcú odbočiť doľava (z ich pohľadu, čiže tam odkiaľ idem ja)...
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

[img]http://img826.imageshack.us/img826/3803/3ry3.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Vozidlo B stojí vo fronte, vozidlo A mieri do tej samej fronty, rovnako vozidlo C. toto nie je teória, to je každodenná realita. Vozidlá X majú smolu aj keď mieria do centra, či kamkoľvek inam, pretože A a C musia čakať.
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

mohol si si dat viac zalezat... lol
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

cez výtvarnú sme chodili fajčiť za telocvičňu :-)

Inak, toto isté len v hráškovozelenom sú prechody pre chodcov päť metrov od kruháču. Nebezpečná somarina
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Takže je jedno keby bol ten kruháč aj trojpruhový, že?

Inak, v dnešnej dobe Google a iných máp nie je jednoduchšie urobiť PrintScreen mapy a do nej príp. domaľovať potrebné? :-)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Náhodou....mne sa tá kresba celkom pozdáva. :2f93:
Hento rýchlejšie načarbeš jak hladať na googli a potom tam ešte dačo v ďalšom programe dokreslovať a tak...A takéto veci z počítačom tiež nie každý zvláda.
No a teraz k téme myslím že dakedy je kruháč k ničomu ak do neho v jednom smere ide kolóna auto za autom tak z boku aj tak ludia nemajú šancu ak ich vyslovene nikto nepustí...Viď napr. ráno kruháč vo Vajnoroch smer od BEZky....ideš od Rendezu rovno do Vajnor a čakať tam môžeš celú večnosť.
richi272
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.03.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi272 »

cicmanec napísal:Takže je jedno keby bol ten kruháč aj trojpruhový, že?

Inak, v dnešnej dobe Google a iných máp nie je jednoduchšie urobiť PrintScreen mapy a do nej príp. domaľovať potrebné? :-)
Nemas pravdu...
Ak by bol viacprudovy, ako je v TN pri Maxe, bol by problem vyrieseny. Ale to by museli soudruzi rozmyslat.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Akuráty by sa do toho kruháča zmestilo viac áut a upchal by sa o 6 sekúnd neskôr...
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Načarbané som to mal za pol minúty, kto chce, pochopí. V maľovaní by som to tiež dal, ale proste som to nakreslil ručne.

A KEBY bol viacprúdový, vozidlá z centra na nemšovú by mohli v pohode čakať vo svojom pruhu, zatiaľ čo z centra na NMNV by mohli v pohode prejsť. Rovnako od NMNV do centra. Bolo by to oveľa lepšie.

Kruháč pri MAXE http://goo.gl/maps/CKTTY
Naposledy upravil/-a kaskaderTN v 10.10.2013 20:09, upravené celkom 1 krát.
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Pokial budu soferi vyhadzovat pri vyjazdoch a ked vychadzam prvym vyjazdom tak pred kruhacom smerovky tak je plynuly a bezpecny.Za menej bezpecny povazujem kruhac v TN pri baumaxe.Ma ovalny tvar a sofer iduci z Juhu ku kauflandu ho dokaze prejst aj v 60km rychlosti a vodici ktory idu z inoveckej si musia davat bacha.Dalsi kruhac ktory ma trocha stve je pred Dubnicou.Po X rokoch ho tam konecne po mnohych smrtelnych nehodach postavili ale nedomysleli.Bolo tam tolko miesta ze sa dal na kazdy smer postavit jeden priebezny pruh.Ano od DCA na Nemsovu a z Nemsovej na TN su,ale ten najdolezitejsi z TN na DCA tam nieje a teraz tam auta stoja uz od autobazaru.A este nechapem tomu preco je klopeny smerom von ,nakladne auta sa tam idu prevratit...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

v KE som v zivote este nebol, ale ten kruhac mi pripada uplne logicky :41c2:
tomiq07
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 14.04.2008 20:00
Bydlisko: KE-okolie/PN/BA
Zdieľať na Facebook

kruhac v KE

Príspevok od používateľa tomiq07 »

kruhac v KE na Moldavskej sa mi zda ako najlepsie rieseny kruhac na SK cez ktory som zatial prechadzal :4012:
a to nehovorim preto ze som z KE a okolia lol
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

trosku to tam spestruju tie elektricky, ale ja mam rad vyzvy :3035:
richi272
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.03.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi272 »

cicmanec napísal:Akuráty by sa do toho kruháča zmestilo viac áut a upchal by sa o 6 sekúnd neskôr...
Sorry ale cim dalej, tym viac ma presviedcas, ze musis mat vzdy posledne slovo, aj ked nie vzdy mas pravdu...
A k tomu kruhacu...nie je moznost, aby sa upchal nakolko pruh k prvemu vyjazdu je vyhotoveny mimo kruhac. To znamena, ze ho sice kopiruje ale nie je sucastou vnutornej vozovky. Vlastne prejdes odbocovacim pruhom a nie kruhacom.
tomiq07
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 14.04.2008 20:00
Bydlisko: KE-okolie/PN/BA
Zdieľať na Facebook

kruhac v KE

Príspevok od používateľa tomiq07 »

lukáš tie električky ti tam dávajú dokonca prednosť :) takže žiadne obavy :) stačí sa na začiatku trošku lepšie pozrieť na značenie, zaradiť a nemáš problém :)

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných