Kožený interier - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja to plne chápem a neodsudzujem, len vzhladom ku svojmu veku a povolaniu som udivený . (po slovensky starý cct) lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Koža je jednou z najväčší nevýhod súčasných áut. Kedysi sa aj BMW 7 dalo kúpiť s látkou, dnes je od 3 vyššie už tá blbá koža, alebo aspoň polokoža. V konfigurátore možnosť iba látky NIE JE.

Z piatich áut mám v jednom látku, 2x polokoža (okraje sedadiel koža, stred látka) a 2x celokožený interiér. Prečo mám v 4 autách z 5 kožu, keď ju neznášam? Lebo NEBOLO NA VÝBER!! Ako tu už odznelo, koža má nasledovné vlastnosti:
- v lete páli
- v zime chladí
- vyžaduje údržbu
- po rokoch popraská
- ak je koža navyše aj svetlá, po rokoch vyzerá ako zo smetiaku

Kožený interiér má lôen jednu jedinú výhodu - ak máš napríklad psa, ktorý ti zablatený vlezie do auta, bordel po ňom poľahky utrieš mokrou handrou. Vlastne, má ešte jednu výhodu - pol roka od výroby auta pekne voní.

Urob ako myslíš, ale ja osobne by som zvoli látku, aj keby som si za ňu musel priplatiť a to píšem úplne vážne.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Toto je vec, ktorú musíš vyskúšať a sám zhodnotis po roku, 2och čo ti viac vyhovuje. Všetko má plusy a mínusy. A každému vyhovuje niečo iné.
Ja preferujem kožu. Aktuálne mám Kožu kombináciu biele stredy a bocnice cierne.
Čo sa týka tepla, opálenia sa. Je to nepríjemné sadnúť na horúci sedák, ale asi 30sekund po naštartovaní už cítim chladenie. Zima to isté, do polminutky hrejú. Hlavná výhoda oproti látke je pre mňa menej prachu, menej pohlcujú pachy (často jem vo vozidle). Čo sa týka údržby, dávam si umývať auto a každé 3mesiace si priplatim aj starostlivosť o kožu. Auto mávam 4-5 rokov spravím na ňom cca 200.000km a nikdy nebol problém s prasknutim alebo flakmi. Jedine čo pozorujem sú jemné ,,strie" na bocnici vodičovho sedadla z nastupovania vystupovania.
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

jergusko napísal:ak je koža navyše aj svetlá, po rokoch vyzerá ako zo smetiaku
Hlupost. Toto plati vseobecne na vsetko, nielen na bledy kozeny interier. Ak bol majitel auta prasa, cele auto bude po rokoch vyzerat ako zo smetiaku. Naopak, ak sa majitel staral, bude to vidno na prvy pohlad.
PS: ukazem ti bledy kozeny interier na 10rocnom aute s 300tis km o ktory bolo patricne postarane? Som si isty, ze mi nebudes verit ze to je povodny interier a budes si mysliet ze komplet cely bol vymeneny za novy predvcerom… kedykolvek v BA za tebou dobehnem, a vyvratim ti to co si napisal.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fakyu »

Ja neviem ci to maju vyrobcovia inak alebo podla roku vyroby, ale u mna Volvo R-Design XC 60 rv 2021. Cierna plna koza bez alcantari kedze pri R-Designe nic ine na vyber nieje. O ziadnom paleni a prehrievani nieje co rozpravat vobec to nieje klasicka leskla koza ktora sa nahreje ako plech, ale zas nieje to ani drsne ako alcantara. Tiez som mal z toho strach ale auto pol dna na priamom slnku a v kratasoch ziadne palenie som necitil .
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

trucker694 napísal:V roku 1970 boli kožené poťahy výsadou chudoby. Škoda 100 mala kožené poťahy, VAZ 2101 kožené poťahy. Škoda 110 LS, VAZ 2103 textil. :4012:
To neboli kožené.
Iba "koženka"
:41c2:
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

Zalezi aj od cloveka, aku ma regulaciu telesnej teploty, a podla toho sa poti a lepsie ci horsie znasa spomenute nevyhody koze.
Posledne dve auta som mal hnedu cokoladovu kozu a bielu vetranu kozu. Ak by som mal moznost volby, tak beriem latku alebo alcantaru. Tmavu kozu ci kozenku v zasade nechcem. Najhorsie je to v meste, ked stale nasadas a vysadas , horuce sedacky ti sposobia okamzite potenie a ak sedadlo nedycha (potah nema dierky) tak mas hned mokry chrbat so vsetkymi neprijemnostami s tym spojenymi (prilepene oblecenie, nasledne prechladnutie atd.) Na dlhsich cestach to nie je az take strasne a uplne staci mat perforovanu kozu bez zapnuteho vetrania - tebou nastavena stabilna teplota v kabine staci.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

alcantara, alcantara... vyrobca alcantary ma vypredane kapacity styri roky dopredu, stavaju novu tovaren, nemaju sancu stihat.

Bude na to nejaky dovod.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Joooj to te plyšové sedačky 80-90 roky.
:d :D :d :D
Aj spať by som tam vedel.
jozhaz
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 24.02.2011 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozhaz »

alcantara, alcantara... vyrobca alcantary ma vypredane kapacity styri roky dopredu, stavaju novu tovaren, nemaju sancu stihat.

Bude na to nejaky dovod.

Preto som na nový tragač čakal o pol roka dlhšie, lebo som nechcel kožu.V starom som mal cez sedačky normálne poťahy, nakoľko kožu vyložene neznášam, ale komu to vyhovuje...
posky
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa posky »

mame v rodine 3 auta, ktore pravidelne jazdim a tocim

1. latka
2. alcantara
3. koza ventilovana


1. latka - asi klasika, nemam stym problem, ked som nemal tmave folie vzadu a uv folie v predu tak sa aj ta latka vedela extremne nahriat, ze fakt palila a nebolo to 2x prijemne, 2x do roka to davam komplet tepovat a ide z toho riadny humus, ale zas auto kde mam latkove sedadla pouzivam castokrat ako furik okolo chaty, takze nesetrim ho a casto v tom vozim rozny material a pod.

2. alcantara - vyhoda je, ze sa nelepi ako koza som snou asi najviac spokojni, hold pride mi, ze tu je asi najmensie spektrum aut, kde sa ponuka, ale tiez sa vie na slnku pekne nahrat ale pocitovo menej ako koza a mozno rovnako ako latka

3. koza ventilovana - jo 2x-3x do roka to prebehnem nejakym vcelim voskom co je na to urceny a krasne ozije, tak asi ako doma aj na chate kozenu sedacku prebehnem tak 2x do roka voskom hold o kozu sa treba starat, ale vela ludi to zanedbava. osobne nie som spoko s ventilovanim, castokrat nasadnem so spotenym chrbatom a ventilacia sa zapina automaticky sam netusim ako sa to tak nastavilo a akurat som z toho pekne prechladol, ale na aute su vzadu folie a v predu uv folie, tak ked pece ani je to nahriate, ale nepride mi to extremny rozdiel oproti latke, aj ked kludne by som mal aj v tom aute radsej latku, alebo alcantaru, len zial vo vybave aku mam davaju by default iba kozu, takze clovek si uz moc nevyberie, pretoze ked berie auto to vybave koza uz je standard.
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

lubos zimovcak napísal: V zime, keď odíde vyhrievanie, máš zaručene prechladnute kríže a vajcia
Platí to aj pre ženy?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

A pre nebinarnych?
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Ja už kožu nechcem nikdy viac. Za tie roky som nenašiel jedinú výhodu oproti látke. Za to nevýhod je požehnane - ako tu už boli spomenuté. Keď som auto kupoval, tak som to neriešil, bral som čo bolo, ale teraz pri kupovaní nového auta mám okrem bufika a ťažného ešte jednu podmienku - žiadna koža.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Klasicku kozu nikdy,alcantata sa este da no ideal je textil.
Chlapik co som.od neho kupoval auto si kupil nove a samozrejme s kozou,pozeram a na kozennych sedackach natiahnute latkove potahy ,osobne ked pozeram nejake auto na inzercii a ma kozu tak automaticky zatvaram,uz duplom ked ma srackovu hnedu .
Minule som sa musel smiat,manazeris vo firme novy kodiak vo fulke ,ved co by nie ked firma zaplati,samozrejme koza a vo vnutri na sedadlach nahadzane zahradne podritniky z obi. :4090:

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných