Kožený interier - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

testovacijano752
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.07.2021 16:08
Zdieľať na Facebook

Kožený interier - skúsenosti

Príspevok od používateľa testovacijano752 »

Dobrý deň,
plánujem kúpu novej mazdy, model už mám vybraný a rozhodujem sa len nad výbavou. Najviac sa mi páči Homura a Revolution TOP. Pri oboch výbavach sú v balíku kožené sedadlá.

V živote som auto s koženým interiérom nemal, a nebránim sa tejto možnosti. Od svojích známych, ktorý mali v koži iné značky, počúvam celkom často kritiku na kožené sedadlá - vraj sa trhajú a praskajú, v lete su na slnku tak rozpálené, že niekoľko minút si do auta nie je možné v kraťasoch sadnúť, v zime su zase studené, atď. Mazda síce ma odvetrávanie sedadiel, ale len v predu. Takže priznávam, že sa trocha toho rozpálenia obávam.

Aké sú vaše skúsenosti priamo s koženými sedadlami vo vaších mazdách. Je pravda to čo sa o nich hovorý, alebo sa už doba zmenila, a tieto staré predsudky neplatia? Ďakujem.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Koza na slnku bude stale rozpalena, praskanie a trhanie koze zavisi od jej kvality, ci je to koza alebo len akoze z koze. Starat sa o to treba urcite tiez.
testovacijano752
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.07.2021 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa testovacijano752 »

Koza na slnku bude stale rozpalena, praskanie a trhanie koze zavisi od jej kvality, ci je to koza alebo len akoze z koze. Starat sa o to treba urcite tiez.
Dakujem za odpoved. Neviete prosim ako je to s kvalitou koze pri spominanych vybavach? Prave som zistil z konfiguratora, ze pri Homure sa jedna asi o falosnu kozu, neviem vsak ako je to pri vybave Revolution Top.

Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokojne pozri prémiové značky ako vyzerá koža po 8-10 rokoch.Ja ich mám,ale iba preto že nebolo na výber.Výhody ? Zaplatíš viac,neviem o inej
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked koza, tak jedine chladena a alcantara.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Doba sa zmenila, dneska uz koza nepali. Paneboze, ludia, rozum pouzit by velmi bolelo alebo nie je aky? :41c2:
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Tiež necítim že by ma niečo pálilo lol a o kožu sa treba starať potom vydrží dlho , ale údržba je podstatne jednoduchšia nemusíš tepovat lol
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Zrovna som sa pousmial, ze koza nepali. Dnes som siel na skusobnu jazdu s jednou pani v mini. Len zvyskla, ked si sadla na hladku ciernu kozu, na ktoru prazilo slnko od rana. Ozaj, bolo to 3 rocne auto. Znacka je nepodstatna.

Ekokoza spraska. Koza spraska tiez, ale neskor, ak sa o nu nestaras.

Ventilovane sedadla su vsak fajn. Ale... rozliaty sajrajt pojde pod dierky a ked rozlejes nieco zaujimave....
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kožu som mal 2 x, keď už, tak musí byť pravá, hovädzia, keď je pravá, vydrží 100 rokov.
Stačí ju ošetrovať voskom a mydlom pre kože.
Pozor, nesmie byť vetrana, či chladena, dierky znižujú životnosť.

Ideálne, keď je svetlá, menej páli.
Ale v 40 -tkach radšej prehodiť uterák, lebo sa popalis.
V zime, keď odíde vyhrievanie, máš zaručene prechladnute kríže a vajcia
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Alcantara je naj. Aj ked to v podstate koza ako taka neni.
V lete to pali, v zime chladi.
Udrzba neni jednoduchsia. Ano, ocistit to hned napriklad od zmrzliny, co tam decku spadla, to je lahsie, ale ocistit nieco, co do tej koze zajde, to je uz narocne, aby to nezostalo flakate, zrovna tak aj bezna “udrzba“ tej koze neni lacne a docela pracna zalezitost.
Ja uz preferujem textil, na to potahy za cca 400€ a je po problemoch, starostiach.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V roku 1970 boli kožené poťahy výsadou chudoby. Škoda 100 mala kožené poťahy, VAZ 2101 kožené poťahy. Škoda 110 LS, VAZ 2103 textil. :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker - u nás už chudoby nieto, už sú tu len blbí a blbší. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

V oboch autach mam kozene sedadla, v oboch vyhrievane ventilovane masazne. V jednom mam cierne a v druhom blede. V lete pustim hned ventilaciu ako sadnem, a ked v praci vystupim z auta (po 30km a cca 25 min jazdy), ja mam tricko na chrbte suche, kolega ktory vystupi z auta s latkovymi sedackami bez ventilacie, je prepoteny na chrbte jak by ho kyblom obliali. To mame leto. V zime pustim vyhrev, a do 10 sekund su sedadla prijemne teple. Co sa stavu tyka, kto ako sa stara, tak ma. Sem tam pretriet voskom a ono sa to odvdaci. Ked pred niekym otvorim dvere, prva otazka znie, to su nove sedadla? A v jednom aute maju 16 rokov, v druhom 10. Ja osobne by som nevymenil kozene za nic na svete. Samozrejme ked koza, tak kvalitna a jedine s vyhrevom a ventilaciou, masaz je uz len taka ceresnicka…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

kto ako sa stara, tak ma
Leon, toto je velmi zložitá otázka na riešenie.
Keď som bol mladší tak vždy jednotka v starostlivosti boli deti a ich potreby. Teraz už je medziobdobie, keď deti už nie sú a vnuci ešte nie sú, ale aj tak keď ráno o 5:30 vyleziem na dvor, tak sice vidím, že tie autá by sa zišli umyť..... Ale pred nimi je stále tisíc iných vecí, zahrada, zvieratá, sad, dom a ano aj o manželku sa treba postarať. Takže na kopu železa tak nejako má ten deň stále málo hodín. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Oco, deti su dve, aj zahrada kde nie je nic “zbytocne” len travnik, takze len kosit raz za tyzden, a aj zena je. Popritom robota kazdy den osem hodin. Zahrada, deti po robote, o zenu sa postaram vecer ked deti spia. A pretriet sedadla vcelim voskom, 15 minut raz za 2-3 mesiace nemyslim ze si nenajde cas ktokolvek. Obzvlast ked je to konicek. Ty si najdes cas na traktory, iny na zahradku, ci na ryby, ja na moje dve auta :2f93:
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný